Logo
Logo

Azofoska do nawożenia roślin owocowych

Pytanie czytelnika: Zasadziłam rośliny owocowe: drzewa i krzewy. Zasiliłam je rocznym obornikiem, czy mogę do tego podsypać je wieloskładnikową Azofoską?

Jak stosować Azofoskę do nawożenia roślin owocowych?

W pierwszym roku po posadzeniu roślin owocowych Azofoskę stosujemy dwukrotnie w dawce 30g/1m2 (pierwszy raz wczesną wiosną, drugi raz w połowie czerwca). W kolejnych latach stosujemy już jednorazową dawkę 60g/1m2 wczesną wiosną. Pełne informacje o stosowaniu i dawkowaniu Azofoski znajdują się na opakowaniu.


Nawóz Azofoska
Azofoska to najwyższej jakości nawozy dla osób szukających wygodnego i skutecznego sposobu dokarmiania roślin w ogrodzie.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Radzę przed nawożeniem pobrać próbkę gleby i oddać ją do analizy w najbliższej Okręgowej Stacji chemiczno-Rolniczej. Tylko pełna analiza chemiczna oraz zalecenia nawozowe opracowane przez specjalistów pozwolą na zapewnienie roślinom odpowiedniej ilości składników pokarmowych.

Teks: Małgorzata Szymańska, BudujemyDom.pl, zdjęcie tytułowe: fot. Hans Braxmeier Pixabay

 

Autor
Azofoska do nawożenia roślin owocowych
Azofoska do nawożenia roślin owocowych
Budujemy Dom

Największy w Polsce budowlany portal internetowy i miesięcznik dla budujących i remontujących dom przedstawia krok po kroku etapy powstawania domu od wykopu pod fundament do zawieszenia lustra w łazience oraz inspirujące reportaże ogrodowe.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (5)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl