Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021
Do góry

Agito.pl: Zabawa w ogrodzie - propozycje zabaw dla dzieci

Jak sprawić, by dziecko nie nudziło się podczas zabawy w ogrodzie, a przy okazji rozwijało swoją wyobraźnię? Pomysłów jest mnóstwo - zabawa w specjalnym, kolorowym domku, radosne jeżdżenie na hulajnodze, wygłupy na trampolinie oraz to, co uwielbiają wszystkie dzieci – zabawa w piaskownicy.

 

Zabawa w ogrodzie - domek nie tylko na drzewie

Każde dziecko marzy o miejscu, w którym mogłoby się schować przed całym światem. Domek na drzewie to doskonała przestrzeń zarówno dla malucha jak i dorastającego dziecka, która pozwoli im przenieść się do wspaniałego świata fantazji. Jeśli w Twoim ogrodzie nie rosną drzewa na tyle duże i rozłożyste, by stanowić oparcie dla domku na drzewie, możesz poszukać bardziej przyziemnego pomysłu. Zainwestuj w domek przytwierdzony do podłoża.

Zabawa w ogrodzie - w piaskownicy nie musi być nudno!

Dzieciaki, zwłaszcza te najmłodsze uwielbiają bawić się w piaskownicy. Budują i burzą konstrukcje z piasku, nadają budowlom rozmaite kształty, kopią tunele i przesypują piasek, angażując wyobraźnię i pomysłowość. Dzięki korzystaniu z atrakcyjnych i kolorowych foremek do piasku, zabawa w piaskownicy rozwija wyobraźnię, sprawność manualną i koordynację ruchową dziecka.

Zabawa w ogrodzie - hulajnoga także dla maluchów

Wiosenny czas warto wykorzystać na rozwijanie motoryki i koordynacji ruchowej dziecka. Świetnie nadaje się do tego hulajnoga. Rozwija w dziecku lepsze poczucie równowagi, pozwalające na utrzymanie pionowej pozycji nawet na nierównej nawierzchni. Jazda na hulajnodze pozwala także na przyzwyczajanie się do prędkości, dzięki czemu dziecko skuteczniej panuje nad ruchem ciała. To nie wszystko – podczas zabawy na hulajnodze, nauczy się także reagować z wyprzedzeniem na napotykane przeszkody.

Zabawa w ogrodzie - wesołe podskoki na trampolinie

Trampolina to wspaniała zabawa dla całej rodziny – daje możliwość oderwania się od ziemi, beztroskiego skakania i wygłupów. Kształtuje skoczność, szybkość, gibkość, zwinność, koordynację ruchową oraz orientację przestrzenną. Ćwiczenia na trampolinie rozwijają mięśnie całego ciała oraz dodają niezrównanej energii.

Propozycje zabawek do ogrodu polecane przez Agito.pl

smoby-lesny-domek-kubusia-310145.416922.2

Smoby Leśny domek Kubusia

Leśny Domek Kubusia Puchatka z okienkami, doniczkami z kwiatkami, metalowym dzwoneczkiem przy drzwiach. Wyposażony w ruchome elementy, takie jak zwijane kotarki w oknach z motywami z kreskówki oraz otwierane drzwiczki, z pewnością stanie się ulubionym miejscem zabaw dziecka w przydomowym ogrodzie.

Cena w Agito.pl ok. 648,89 zł.

smoby-piaskownica-motyl-310143.367895.2

Smoby Piaskownica Motyl

Składana piaskownica w kształcie skrzydeł motyla wyposażona jest w dwie przegrody. Do jednej części można wlać wodę, do drugiej - wsypać piasek, dzięki czemu doskonale uatrakcyjni dziecku tradycyjną zabawę. Na łączeniu „skrzydeł” znajduje się wygodna ławeczka. .

Cena w Agito.pl ok. 112,99 zł.

wader-disney-wozek-z-kompletem-letnim-kubus-puchatek-zabawka-ogrodowa-77170.2045799.2

Zestaw foremek do piasku Kubuś Puchatek

7-elementowy zestaw zabawek do piasku z motywem Kubusia Puchatka. Dzięki poręcznemu wózkowi, który ułatwia przenoszenie akcesoriów dziecko ma jeszcze większą frajdę z zabawy. Całość wyprodukowana w Polsce z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na warunki atmosferyczne.

Cena w Agito.pl ok. 34,89 zł.

smoby-zjezdzalnia-ks-150-cm-310262.2051532.2

Smoby Zjeżdżalnia KS

Duża, kolorowa zjeżdżalnia wyposażona w ergonomiczne uchwyty i antypoślizgowe stopnie. Dodatkową atrakcją która urozmaici dziecku czas spędzany w ogrodzie, jest możliwość podłączenia węża ogrodowego do zraszania ślizgu. Po sezonie wiosenno-letnim zjeżdżalnię można łatwo złożyć, co ułatwia jej przechowywanie.

Cena w Agito.pl ok. 248,99 zł.

smoby-hulajnoga-trojkolowa-princess-450142.2052519.2

Smoby hulajnoga

Dziewczęca hulajnoga z motywem księżniczek z ulubionej bajki. Wyposażona w trzy, antypoślizgowe, gumowe kółka i uchwyt dla łatwiejszego przenoszenia.

Cena w Agito.pl ok. 97 zł.

milly-mally-rowerek-biegowy-duplo-tygrys.2043955.2

Milly Mally Rowerek biegowy Duplo Tygrys

Rowerek biegowy bez pedałów, wymaga zwiększonej aktywności fizycznej dziecka oraz zachowania przez niego równowagi. Aby wpędzić rowerek w ruch, trzeba odpychać się nogami od podłoża. Posiada miękkie, wygodne siedzisko oraz opony rowerowe z bieżnikiem i wentylem. Rowerek został zbudowany na solidnej, drewnianej ramie o nowoczesnym designie.

Cena w Agito.pl ok. 149,09 zł.

total-sport-trampolina-ogrodowa-z-siatka-305-cm.2041451.2

Total Sport trampolina ogrodowa

Podskoki na trampolinie dają możliwość oderwania się od ziemi, beztroskiego skakania i wygłupów. Trampolina ogrodowa Total Sport z siatką doskonale nadaje się zarówno do ćwiczeń jak i zabawy. Wykonana z najwyższej jakości materiałów, jest niezwykle wytrzymała i odporna na czynniki atmosferyczne. Bezpieczeństwo użytkowania trampoliny zapewnia siatka.

Cena w Agito.pl ok. 419 zł.

2014-04-08
Źródło: Agito.pl, zdjęcie tytułowe: Robbie Ribeiro, Freeimages

Powiązane artykuły
Pokaż więcej (3)
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu