Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Libet: 800 mkw. wybrukowanej nawierzchni wokół domu w Niedźwiadach

Ponad 800 mkw. powierzchni do wybrukowania wokół domu wymagało szczególnej staranności przy wyborze kostki. Właściciele posesji w Niedźwiadach koło Kalisza zdecydowali się na kostkę brukową Imola w wersji śrutowej oraz - dostępnej na indywidualne zamówienie - granitowej. Szybko się przekonali, że była to najlepsza z możliwych decyzja.

 
Nawierzchnia z kostki przy domu w Niedźwiadach
Kostka brukowa na posesji w Niedźwiadach
(fot. Libet).

Niedźwiady są wymarzonym miejscem do życia dla mieszczuchów. Położone tuż za granicami Kalisza, z jednej strony stanowią spokojną osadę, w której codzienność toczy się niespiesznie u boku natury, z drugiej łatwo i szybko można się stąd przedostać do tętniącego współczesnym rytmem miasta. Nie dziwi więc, że Kaliszanie coraz częściej właśnie tutaj budują domy i rozpoczynają nowy rozdział w swoim życiu.

Adres: Duży dom blisko miasta

Prezentowana realizacja może być przykładem takiego właśnie podejścia - mieszkać na wsi, ale być blisko miasta. Duży dom posadowiony został w centralnej części działki. Jest ona przestronna, ale kształt wydłużonego prostokąta trochę wymusił architekturę i usytuowanie obiektu. Dom tworzy zwartą bryłę z garażem na dwa samochody oraz łączącym je sporym elementem. Wyróżniają go spadziste dachy i wysokie, od podłogi do sufitu, okna. Wszystko utrzymane w nowoczesnej stylistyce oraz szaro-granitowej palecie odcieni, którą dopełniają kolory zmieniające się wraz z porami roku.

Budynek, wzniesiony równolegle do krótszej krawędzi, dzieli posesję na części - tę oficjalną od strony wjazdu i frontu domu oraz tę bardziej prywatną od ogrodu. Obie, choć odmienne użytkowo, są równie ważne i adekwatnie do potrzeb zaaranżowane.

Właściciele niczego nie pozostawili przypadkowi, chcieli aby, podobnie jak dom, również jego otoczenie było zarazem praktyczne i atrakcyjne wizualnie. Uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie ułożenie wokół całego budynku szerokiej opaski z kostki brukowej i odpowiednie dostosowanie nawierzchni do wymogów m.in. tarasu, podjazdu do garażu, strefy wejścia do domu itp.

Dwie role kostek brukowych Imola

Kostka brukowa Imola z oferty firmy Libet pasowała do posesji w Niedźwiadach pod każdym względem. Zarówno kolorystyka, kształty i rozmiary, jak również właściwości spełniały oczekiwania i współgrały z otoczeniem. Istotną cechą był również korzystny wygląd tych kostek na znacznych przestrzeniach. Dlatego inwestor bez wahania podjął decyzję o zakupie śrutowych kostek Imola w ciemnoszarym odcieniu oraz kostek Imola granitowych, które są dostępne na specjalne, indywidualne zamówienie.

- Na tej posesji ułożono ponad 650 mkw. kostek granitowych oraz około 170 mkw. śrutowych - mówi Maciej Pawlak z firmy K-Fox, dystrybutora kostek brukowych Libet. - Taka ilość na prywatnej posesji musi zwracać uwagę i robić duże wrażenie.

Z kostek śrutowanych ułożona została nawierzchnia tarasu, na który prowadzi także wyjście bezpośrednio z wnętrza salonu. Tutaj, gdy tylko pozwala na to pogoda, przenosi się życie rodzinne. Kostki (dzięki etapowi produkcji, zwanym szczotkowaniem) mają gładką nawierzchnię, co zapewnia komfort chodzenia po nich także bez obuwia. Zarówno ciemnoszara barwa, jak i gładkość nawierzchni tarasu subtelnie wyróżniają i jednocześnie wskazują miejsce letniego relaksu.

Pozostałą nawierzchnię wokół domu oraz na drodze dojazdowej i niewielkim parkingu wybrukowano kostkami granitowymi Imola. Wykorzystywane w produkcji naturalne kruszywa, sprawiają, że mają one charakterystyczny, zbliżony do granitu wygląd oraz lekko chropowatą strukturę. Od frontu oraz z tyłu domu powstały rozległe płaszczyzny, które w zależności od miejsca służą jako podjazdy, trakty piesze, tarasy, mogą też być wykorzystywane w niestandardowy sposób, po bokach natomiast - odpowiednie opaski. Tak ze względów praktycznych, jak i estetycznych użyto tu kostek w większych rozmiarach, co pozwoliło na uzyskanie efektu równowagi optycznej całości.

W harmonii z otoczeniem

Na prezentowanej posesji kostka brukowa została ułożona na blisko 800 mkw. To duża powierzchnia, ale - dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji w stosunku do parametrów działki i gabarytów domu - harmonijnie komponuje się z otoczeniem. Jest w tym również zasługa kostek Imola, których kolorystyka i właściwości pozwolą długo cieszyć się zarówno nienagannym wyglądem, jak też wygodnym i bezproblemowym użytkowaniem.

źródło i fot.: Libet

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT