Logo
Logo

Rośliny na Dzień Babci | Kwiaty wczesnowiosenne czy zielona egzotyka?

Kwiaty to uniwersalny prezent, który sprawi przyjemność i będzie cieszył oko na dłużej. Najbliższa sposobność to wypadający w sobotę 21 stycznia Dzień Babci. Podarunkiem na tę okazję może być bukiet z ulubionych kwiatów albo – co będzie cieszyć dłużej – roślina w doniczce! Zobacz, jakie kwiaty wczesnowiosenne i egzotyczne są dostępne w tym sezonie i wybierz odpowiedni dla Twojej babci.

Spis treści
Jakie kwitnące rośliny w doniczkach najlepiej wybrać dla babci? Czy rośliny egzotyczne to dobry pomysł na prezent?

Wczesnowiosenne kwiaty w doniczce dla babci

Pierwsze wczesnowiosenne rośliny kwitnące, dodadzą we wnętrzu trochę koloru i energii, tak potrzebnej w długie, zimowe wieczory. Kwiaty kwitnące takie jak hiacynty, prymule, narcyzy i krokusy zachwycają bogactwem kształtów i kolorów. Pięknie prezentują się pojedynczo, w dobrze dobranej wąskiej donicy oraz po kilka sztuk, kiedy tworzą różnobarwną kępkę.

Same cebulki w odpowiedniej aranżacji, np. w szklanym słoju, też będą oryginalną dekoracją w salonie lub sypialni. Rośliny wczesnowiosenne nie są wymagające w pielęgnacji, nic dziwnego, że często wybieramy je jako prezent dla najbliższych.

Kwiaty doniczkowe wiosenne w doniczce dla babci
1. Pierwiosnek Prymula Acaulis, 2. Hiacynt,  3. Narcyz, 4. Hiacynt/Narcyz w doniczce betonowej, Hiacynt/Narcyz w szklanym słoju, 6. Hiacynt/Narcyz w szklanym słoju, 7. Krokus

Egzotyczne rośliny doniczkowe dla babci

Alternatywą dla wiosennych, kwitnących roślin jest echmea, żyworódka, anturium oraz storczyk, które łączą ciekawy kształt liści z orientalnymi, kolorowymi kwiatami. Z kolei dla pasjonatek domowej jungli na prezent sprawdzą się gatunki takie jak strelicja czy sansewieria.

Co prawda, rośliny o bogatym ulistnieniu zwykle nie kwitną, ale dzięki ciekawym kształtom i dużym rozmiarom stanowią również doskonałą ozdobę w mieszkaniu. Na dodatek mają zdolność pochłaniania rozmaitych substancji szkodliwych dla zdrowia i skuteczniej od roślin kwitnących oczyszczają powietrze. Dzięki dużej powierzchni liści dobrze sprawdzą się też jako regulatory wilgoci.

Egzotyczne rosliny w doniczce dla babci
1. Żyworódka Kalanchoe Verona, 2. Sansewieria Futura Superba, 3. Strelicja Alba Rajski Ptak, 4. Echmea Aechmea Primera, 5. Anturium Red Champion, 6. Storczyk Falenopsis

2023-01-19
Tekst i zdjęcia: Informacja prasowa Leroy Merlin

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Twoja strona ogrodu