Logo
Logo
1
Okazje

Grill w ogrodzie - węglowy czy gazowy?

Sezon grillowy w pełni. Właśnie latem uwielbiamy spotykać się ze znajomymi na biesiadach, podczas których na stołach królują szaszłyki, karkówki i grillowane kiełbaski. Polacy uwielbiają taką formę spędzania wolnego czasu, nic dziwnego, że grill stanowi już jeden z podstawowych elementów wyposażenia przydomowego ogrodu. Jeśli i Ty chcesz zainwestować w taki sprzęt do realizowania pysznych kulinariów na świeżym powietrzu, sprawdź, jaki konkretnie grill sprawdzi się lepiej. Wybrać tradycyjny grill węglowy, a może postawić na ten w nowoczesnej formie, czyli grill gazowy? Dowiedz się więcej już teraz.

 

Typowy smak grillowanych potraw

Czas obalić mit, zgodnie z którym tylko dania z grilla węglowego smakują wybornie i mają to “coś”. Okazuje się, że absolutnie nie jest to prawda, ponieważ tradycyjna kiełbaska z grilla może smakować tak samo pysznie, jeśli jest przyrządzana na grillu gazowym. To nie wydzielany dym świadczy o aromacie czy smaku grillowanych potraw. Znaczenie ma tu topiący się tłuszcz, który spływa na ruszt. Dzięki temu na grillu gazowym można przyrządzać tak samo znakomite dania.

Komfort realizowania potraw w grilla

Ile razy nie udało Ci się rozpalić grilla? Zawsze masz problem z podpałką, a później z utrzymaniem odpowiedniej temperatury żaru? Wybierając gazowy grill ogrodowy Koler unikniesz takich kłopotów. Grille gazowe można ustawić na określoną temperaturę grillowania, wedle indywidualnych preferencji czy potrzeb dla przyrządzenia danej potrawy. Nie ma ryzyka, że kiełbaska będzie niedopieczona, a karkówka pozostanie surowa. Grill gazowy nie wydziela tak dużej ilości dymu, nie trzeba też tracić czasu na rozpalanie czy wygaszanie żaru.

W przypadku grilla węglowego na pewno niejednokrotnie irytuje Cię ciągłe stanie i pilnowanie stanu rusztu czy żaru. Koniec z tym, ponieważ grill gazowy nie wymaga aż takiego zaangażowania. Czas wolny możesz spędzić z przyjaciółmi, podczas gdy mięso lub warzywa z grilla robią się praktycznie same.

Jakość grilla gazowego a grilla węglowego

Nie da się ukryć, że inwestycja w grill gazowy jest nieco większa. O ile grill węglowy można kupić już za kilkadziesiąt złotych, dostępne są nawet te jednorazowego użytku za kilkanaście złotych, tak na porządny grill gazowy wydasz kilka tysięcy złotych. Za tą cenę zyskujesz jednak sprzęt najlepszej jakości, z trwałych, odpornych na korozję materiałów. Grill gazowy cieszy się lepszą odpornością i dłuższą żywotnością. Na zimę wystarczy przykryć go nieprzemakalną folią.

Kiedy lepiej sprawdzi się grill węglowy? Większość zalet przypisuje się grillom gazowym, ale warto też wskazać walory, które są typowe dla tych węglowych. Właśnie grill węglowy z łatwością zabierzesz w plener, na przykład na wycieczkę za miasto. Możesz nabyć grill węglowy jednorazowego użytku, który kosztuje grosze, a na biwaku sprawdzi się doskonale. Grill gazowy nadaje się raczej w przydomowym ogrodzie, do stacjonarnego użytkowania.

Źródło: materiały prasowe, zdjęcie: rh2010 / AdobeStock

 
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu