Logo
Logo

Sterowniki nawadniania Fiskars | Łatwe programowanie podlewania

Jeśli wybieramy się na wakacje i nie chcemy martwić się o trawnik oraz rośliny w naszym ogrodzie, pomyślmy o odpowiednim sprzęcie, który wyręczy nas w nawadnianiu roślin. Doskonałym rozwiązaniem są sterowniki, które opracowali specjaliści firmy Fiskars. Można je w łatwy sposób zaprogramować zgodnie z naszymi potrzebami, są wytrzymałe, proste w instalacji i bardzo wydajne. Razem ze zraszaczami tworzą niezastąpiony duet, który sprawdzi się w każdym ogrodzie!


Typowy trawnik potrzebuje około 25 mm wody na tydzień, w zależności od temperatury powietrza. Inne rośliny, jak choćby sezonowe kwiaty, wymagają częstego podlewania, szczególnie w bardzo upalne dni. Jeśli wyjedziemy na dłuższe wakacje, i podczas naszej nieobecności nie spadnie ani jedna kropla deszczu, możemy spodziewać się lekkiego spustoszenia w ogrodzie. Szkoda wracać do ogrodu z przyschniętą trawą i zwiędniętymi roślinami… Dlatego warto zabezpieczyć ogród, wyposażając go w odpowiedni sprzęt do nawadniania, który możemy zaprogramować stosownie do naszych potrzeb.

Sterowniki nawadniania Fiskars w akcji
Ogród wyposażony w sterowniki nawadniania z pewnością zachowa dobrą kondycję do naszego powrotu. Pamiętajmy, że sterowniki sprawdzą się nie tylko podczas wypadów wakacyjnych czy weekendowych, lecz także w codziennej pracy w ogrodzie.

Sterowniki podlewania w ogrodzie
Czyli jak oszczędzać czas i pieniądze z Fiskars

Mowa o sterownikach, które programuje się w łatwy sposób ustawiając początek, częstotliwość i czas trwania nawadniania. O tym jak często i jak długo mają być nawadniane rośliny decyduje właściciel ogrodu, wprowadzając odpowiednie informacje do sterownika.

W ofercie Fiskars znajdziemy sterownik nawadniania podwójny i pojedynczy. Urządzenie jest proste w konfiguracji i obsłudze, automatycznie włącza i wyłącza wodę zgodnie z naszym harmonogramem. Duży, czytelny wyświetlacz LCD sprawia, że programowanie jest łatwe i intuicyjne. Po prostu ustawiamy czas rozpoczęcia i zakończenia pracy, częstotliwość nawadniania (6 h, 12 h lub 1 do 7 dni) i czas trwania (1 do 360 min). Sterownik podwójny ma możliwość programowania nawadniania tak, aby uruchamiał dwa węże niezależnie lub jednocześnie. Warto zaznaczyć, że sterownik wymaga do pracy baterii 2xAA, które trzeba kupić osobno.

Sterownik wyposażony jest w:

 • przycisk natychmiastowego nawadniania, który umożliwia odkręcenie kranu bez przerywania ustawień;
 • zaprogramowane zabezpieczenie przed niskim stanem naładowania baterii;
 • uniwersalne przyłącze, które pasuje do kranów o trzech najbardziej popularnych średnicach: 21 mm (G 1/2"), 26,5 mm (G 3/4") i 33,3 mm (G 1");
 • ergonomiczne złącze obrotowe, które zapewnia wygodną instalację;
 • zintegrowany filtr wody długotrwałą wydajność.

Sterowniki nawadniania - pojedynczy i podwójny
Sterownik nawadniania Fiskars – pojedynczy i podwójny.

Nie zapominajmy o wodzie dla roślin w donicach
Zabezpiecz kwiaty doniczkowe przed uschnięciem!

Wyjeżdżając na wakacje nie zapominajmy również o kwiatach w donicach, które bardzo często zdobią nasze ogrody czy tarasy – one również mogą zwiędnąć lub uschnąć podczas dużych upałów. Dlatego warto przed wyjazdem wykonać kilka podstawowych czynności zabezpieczających rośliny:

 • Przenieś donice z roślinami w zacienione miejsce
  Uchroni to rośliny w pojemnikach przed działaniem ostrego słońca. 

 • Zastosuj lejek z butelki.
  Napełnij butelkę po napoju wodą i zakręć. W zakrętce zrób dziurki i wciśnij butelkę dziubkiem do ziemi. Woda powoli będzie wypływać, co zapewni delikatne nawilżenie podłoża.

 • Zastosuj donicę z tzw. wkładem
  Innym pomysłem jest stosowanie donic z tzw. wkładem. Wtedy do większej donicy możemy nalać wodę, dzięki czemu utrzymamy odpowiedni stopień wilgotności w podłożu.

Tekst i zdjęcia: informacja prasowa Fiskars

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Zwiń Pokaż więcej (7)
Twoja strona ogrodu