Logo
Logo
Okazje

Jak uprawiać jabłonie?

Wystarczy kilka prostych czynności, aby sadzonka jabłoni ukorzeniła się i wydała pierwsze owoce już w następnym sezonie.

Posadzenie jabłoni nie jest trudne, a drzewko wynagrodzi cię obfitym kwitnieniem i pysznymi owocami przez wiele lat. Nie będziesz nawet musiał długo czekać na pierwsze efekty. Posadź drzewko z odsłoniętą bryłą korzeniową, np. proponowaną przez nas odmianę ‘Lord Lambourne’, natychmiast po zakupie, a pierwsze owoce powinieneś zebrać już następnej jesieni.

Ukorzenione drzewko wymaga jedynie corocznego cięcia, dlatego doskonale nadaje się dla zapracowanych ogrodników. ‘Lord Lambourne’ jest szlachetną odmianą zaszczepioną na podkładce skarlającej M26, dlatego świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca – można ją uprawiać w donicy, prowadzić przy ścianie lub ogrodzeniu.

Jesień to dobra pora na sadzenie jabłoniowych drzewek – podczas chłodnej i wilgotnej pogody szybko się przyjmują. Sadzonki z odsłoniętym korzeniem są bardziej poręczne od tych rosnących w pojemnikach szkółkarskich. Często też szybciej się ukorzeniają, ponieważ ich korzenie nie muszą się przyzwyczajać do nowej ziemi. Czy posadzisz ją w gruncie, czy też w donicy na tarasie, jabłonka dostarczy ci smacznych, zdrowych, domowych jabłek...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie: Gardeners` World Edycja Polska - Wrzesień-Październik 2017
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
Lista zakupów
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska kwiecień 2022

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!