Logo
Logo

Czy rośliny domowe zastąpią oczyszczacze powietrza?

Pytanie czytelnika: Które rośliny pokojowe najlepiej oczyszczają powietrze? Jak one działają?

Które rośliny najlepiej oczyszczają powietrze?

Niektóre z roślin doniczkowych uprawianych w domach to skutecznie działające oczyszczacze powietrza – pochłaniają wiele szkodliwych związków znajdujących się w powietrzu. Należą do nich tak popularne gatunki, jak:

Wymienione rośliny eliminują negatywne działanie pięciu najbardziej szkodliwych związków obecnych w pomieszczeniach mieszkalnych– amoniaku, benzenu, ksylenu, trichloroetylenu oraz aldehydu mrówkowego. Pochodzą one m.in. z farb, lakierów, barwników, dymu tytoniowego, spalin lub oparów z kuchenek.

Niektóre rośliny, np. zielistki, niwelują fale elektromagnetyczne, dlatego warto ustawić je w pobliżu komputerów, drukarek i innych tego urządzeń biurowych. Dodatkowo żywa zieleń nawilża powietrze i uspokaja!

Rosliny doniczkowe o wlasciwosciach oczyszczajacych powietrze
Fot. Flora Dania

Zobacz nasze zielone inspiracje

Tekst: Michał Mazik, zdjęcie tytułowe: Flora Dania

Autor
Czy rośliny domowe zastąpią oczyszczacze powietrza?
Czy rośliny domowe zastąpią oczyszczacze powietrza?
Michał Mazik

Piszący ogrodnik, autor artykułów, kalendarzy i poradników ogrodniczych. Dawniej zakładał ogrody i produkował zieleń, dziś pisze o...ogrodach i produkcji zieleni. Tata na (prawie) cały etat. W ogrodzie uwielbia naturalność i dzikość. Popularyzuje ekologiczne metody pielęgnacji wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zwolennik Zero Waste w domu i w ogrodzie.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl