Logo
Logo

Rośliny do wnętrz w stylu glamour | Przegląd gatunków

Styl glamour to luksus, wysoki połysk i ekskluzywne dodatki przywodzące na myśl filmowy świat Hollywood. Jeśli jesteście fanami takiego stylu, koniecznie spójrzcie na nasze zestawienie. Przygotowaliśmy dla was listę roślin do wnętrz w stylu glamour! 

Spis treści
Styl glamour, czyli jaki?
Rośliny do wnętrz w stylu glamour
Storczyk
Storczyk Cymbidium
Figowiec sprężysty
Bananowiec
Strelicja
Figowiec dębolistny
Aspidistra
Kalatea
Zamiokulkas
Fikus benjamina

Styl glamour, czyli jaki?

Jeśli kochacie wyrafinowany luksus, styl glamour to coś w sam raz dla was! To wnętrza pełne kaskadowych kryształów zwisających z błyszczącego żyrandola nad aksamitnymi pikowanymi meblami i udrapowane sztucznym futrem. Przywodzą na myśl dawny hollywoodzki blichtr i czerpią inspirację z ekskluzywnego, klasycznego wystroju wnętrz. Nowoczesny efekt glamour uzyskuje się zwykle dzięki połączeniu trzech kolorów: metalicznego złota lub srebra,
neutralnej czerni lub bieli oraz barwy akcentującej np. różowej albo szarej.

Wnętrza glamour
Fot. Kübra Arslaner, Alex Qian / Pexels
We wnętrzach w stylu glamour często pojawiają się sofy, fotele i łóżka z charakterystycznymi pikowaniami. Na ścianach zwykle wyeksponowana jest sztukateria odbijająca się na tle połyskującej podłogi
Wnętrza w stylu glamour
Fot. Vidal Balielo Jr., Диана Дунаева / Pexels
We wnętrzach glamour ogromną rolę odgrywa oświetlenie. Żyrandole powinny być błyszczące, a najlepiej, gdy są wykończone kryształami
Glamour
Fot. Curtis Adams / Pexels
Wysoki połysk to cecha charakterystyczna stylu glamour. Ten zabieg często wykorzystywany jest w kuchni. Wtedy zestawiane są ze sobą błyszczące płytki podłogowe, blaty, często też fronty szafek. 
Salon w stylu glamour
Fot. Vecislavas Popa / Pexels
Efekt glamour w wydaniu nowoczesnym może być nieco bardziej minimalistyczny. Jednak nie wolno zapominać o podstawowych wyznacznikach tego stylu: efektownym oświetleniu i pikowaniach
Wnętrze w stylu glamour
Fot. Curtis Adams / Pexels
W łazience w stylu glamour powinny pojawić się złote dodatki, a nawet sztuka. Obrazy, szczególnie te z nurtu sztuki nowoczesnej, to częsty składnik wnętrz w tym stylu. 
Wnętrze glamour
Fot. Curtis Adams / Pexels
Miodowo-złota kanapa z pikowaniami to strzał w dziesiątkę! Do tego obrazy na ścianach, nowoczesna lampa, ciepło kominka i wnętrze w stylu glamour gotowe!
Styl glamour
Fot. 鑲家居創意設計 / Pexels
W sypialni glamour ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie przeszklonej szafy, która ma ekskluzywny look i wygląda jak z hollywoodzkiego filmu. 

Rośliny do wnętrz w stylu glamour | Przegląd gatunków

Storczyk

Storczyk
Fot. Floradania 
Storczyki to jedne z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych. By obficie i długo kwitły, powinny być uprawiane w jasnym pomieszczeniu, najlepiej z południową lub południowo-zachodnią wystawą. Warto pamiętać, że storczyki nie tolerują zbyt wilgotnego podłoża! 

Dowiedz się więcej o uprawie storczyków z naszego artykułu

Storczyk Cymbidium 

Cymbidium
Fot. Pixabay
Storczyk Cymbidium również wymaga słonecznego stanowiska i umiarkowanie wilgotnego podłoża. We wnętrzach w stylu glamour powinien być wyeksponowany, najlepiej na okrągłym szklanym stoliku

Dowiedz się więcej o uprawie cymbidium z naszego artykułu

Figowiec sprężysty 

Figowiec sprężysty
Fot. Floradania 
Figowiec sprężysty ma charakterystyczne duże błyszczące liście, które będą idealną ozdobą w salonie glamour. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem figowca, nie musicie się długo zastanawiać, to roślina, która nie powinna sprawić wam kłopotów w uprawie

Dowiedz się więcej o uprawie figowca z naszego artykułu

Bananowiec

Bananowiec
Fot. Floradania 
Bananowce to bez wątpienia bardzo efektowne rośliny, w które warto zainwestować. Na temat ich uprawy zdania są podzielone, niektórzy uważają, że to jedne z najmniej problematycznych gatunków, inni wręcz przeciwnie. Nasza rada jest jedna: musicie sami się o tym przekonać! 

Dowiedz się więcej o uprawie bananowca z naszego artykułu

Strelicja

Strelicja
Fot. Pixabay
Strelicja to gatunek egzotyczny, który wprowadzi nutkę wytworności do każdego wnętrza! To kwiat, który nie jest najłatwiejszy w uprawie, ale z pewnością warty zachodu! 

Dowiedz się więcej o uprawie strelicji z naszego artykułu

Figowiec dębolistny

Figowiec dębolistny
Fot. Floradania 
Figowiec dębolistny to gatunek dla bardziej zaawansowanych ogrodników. Jeśli planujecie urządzić swoje mieszkanie w stylu glamour, podszkolcie się trochę w jego uprawie, bo wierzcie nam, warto! 

Dowiedz się więcej o uprawie figowca z naszego artykułu

Aspidistra

Aspidistra
Fot. Pexels 
Aspidistra ma piękne, błyszczące liście, które wyglądają atrakcyjnie w niemal każdym wnętrzu, a szczególnie w tym w stylu glamour. To roślina egzotyczna, która wymaga przede wszystkim dużo rozproszonego światła i regularnego podlewania. Nie znosi natomiast przelewania! 

Dowiedz się więcej o uprawie aspidistrii z naszego artykułu

Kalatea

Fot. Floradania 
Kalatea nie jest łatwa w uprawie. Gdy zostanie przelana lub narażona na mocne bezpośrednie nasłonecznienie, szybko zrzuca liście. Jednak trzeba przyznać, że prezentuje się zjawiskowo i warto o nią zadbać. 

Dowiedz się więcej o uprawie kalatei z naszego artykułu

Zamiokulkas

Zamiokulkas
Fot. Floradania 
Zamiokulkas ma niewielkie wymagania, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki – znosi zacienienie oraz rzadkie podlewanie. To wręcz idealna roślina dla początkujących ogrodników i miłośników wnętrz w stylu glamour! 

Dowiedz się więcej o uprawie zamiokulkasa z naszego artykułu

Fikus benjamina 

Fikus benjamina
Fot. Floradania 
Fikus benjamina jest dosyć łatwy w pielęgnacji, choć równocześnie znany jest z tego, że może zrzucać liście. Lubi dużą ilość światła, ale nie należy ustawiać go przy oknie wychodzącym na południe, gdyż nie znosi silnego i bezpośredniego nasłonecznienia. 

Dowiedz się więcej o uprawie fikusa z naszego artykułu

Tekst: Katarzyna Augustyniak, zdjęcie tytułowe: Max Vakhtbovych / Pexels 

Autor
Rośliny do wnętrz w stylu glamour | Przegląd gatunków
Rośliny do wnętrz w stylu glamour | Przegląd gatunków
Katarzyna Augustyniak

Kocha chwasty, poezję haiku i ma słabość do łabędzi z opon. Pisze o zasadach dobrej kompozycji, ale tak naprawdę o wiele bardziej interesuje ją opowieść, która się za nią kryje. Ponad wszystko ceni sobie kawę, kolor różowy i krótkie artykuły. Wierzy, że ogród to najlepsza forma terapii.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (5)
 

Komentarze

Dodaj komentarz