Logo
Logo

Kwiaty cebulowe na balkon | Jakie wybrać? Zobacz nasze inspiracje!

Nie masz ogrodu? Wyczaruj olśniewający mini ogród w doniczce za pomocą cebulek kwiatowych. Wiosną będziesz cieszyć się przyjemną atmosferą i kolorami.

Spis treści
Jakie kwiaty cebulowe posadzić na balkonie? Jak sadzić cebulki kwiatowe na balkonie? Warstwowo! Nie zapomnij o kilku ważnych zasadach!

Jakie kwiaty cebulowe nadają się na balkon?

Balkon lub taras to idealne miejsce, żeby otoczyć się zielenią. Jeśli posadzisz cebulki kwiatowe w doniczkach lub skrzynkach jesienią, Twój balkon lub taras nabierze koloru już wczesną wiosną. Wszystkie cebulki dobrze wyrastają w doniczkach i skrzyniach, więc możesz zaszaleć!

Tulipany, hiacynty, narcyzy, szafirki i krokusy to najpopularniejsze kwiaty wiosny. Jednak równie piękne są ich mniej znane gatunki takie jak hiacyntowiec, śnieżnik lub puszkinia. Możesz cieszyć się jeszcze większą różnorodnością kształtów, kolorów i okresów kwitnienia. Wybór jest ogromny, a różne gatunki i odmiany (kolory, kształty, rozmiary, wysokości) można dowolnie ze sobą łączyć!
Zobacz więcej kwiatów cebulowych na balkon

Rozjaśnij swój balkon lub taras wesołymi zwiastunami wiosny. Możesz to zrobić, ustawiając różne doniczki i skrzynki. Nie muszą one oczywiście stać na podłodze. Możesz upiększyć swoją przestrzeń na świeżym powietrzu i stworzyć przytulne zakamarki, ustawiając pojemniki na stolikach. Jeśli Twój balkon wystawiony jest na działanie wiatru wybieraj niższe odmiany, tak, aby mogły one pozostać w pionie nawet podczas mocnych podmuchów wiatru. Jeśli ustawisz je tak, aby można było podziwiać kwiaty z wnętrza domu, możesz z nich czerpać podwójną przyjemność!

Nie potrzebujesz ogrodu aby móc cieszyć się pięknymi kwiatami. Cebulki kwiatowe wyrosną także w doniczkach i skrzyniach na Twoim balkonie. Posadź je jesienią, a gdy tylko przyjdzie wiosna, zaczną pojawiać się pierwsze, zielone łodyżki i rozpocznie się zachwycająca przemiana z cebulki w kwiat. Czyż nie wspaniałe jest oglądanie przyrody!

Jak sadzić cebulki kwiatowe na balkonie? Warstwowo!

Jeśli chcesz przedłużyć okres kwitnienia cebulowych doniczek na Twoim balkonie możesz dokonać nasadzeń warstwowych, zwanych także techniką „lazanii”. Polega ona na nasadzaniu cebulek warstwami, tak jak przyrządza się lazanię. Ponieważ cebulki kwiatowe są sadzone w warstwach, najwcześniej wzejdą te kwitnące najwcześniej, np. krokusy. Po nich pokażą się kwiaty cebulkowe, które kwitną później.

Dobre rady

  • Upewnij się, że w dnie donicy są otwory umożliwiające drenaż nadmiaru wody.
  • Na dno donicy wyłóż odłamki, które stymulują odpływ wody i zapobiegają zatykaniu się otworów na dnie.
  • Dla spektakularnego efektu posadź rośliny blisko siebie ale nie pozwól im się dotykać.
  • Podczas mrozów upewnij się, że ziemia jest wystarczająco wilgotna, dzięki czemu cebulki nie zamarzną na sucho.
  • Na opakowaniu znajdziesz informację, czy cebulki danego kwiatu wolą stanowiska słoneczne czy zacienione.


Źródło: iBulb

Autor
Kwiaty cebulowe na balkon | Jakie wybrać? Zobacz nasze inspiracje!
Kwiaty cebulowe na balkon | Jakie wybrać? Zobacz nasze inspiracje!
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl