Logo
Logo

Wiosenna metamorfoza tarasu | Jak udekorować taras wiosennymi cebulkami w doniczkach?

Co za radość! Słońce coraz częściej wychodzi zza chmur! Z tej okazji zamień swój taras w przytulny kącik do relaksu. Wiosenna metamorfoza tarasu nie musi być wcale pracochłonna ani kosztowna. Wystarczy zaledwie szczypta kreatywności, by odmienić nawet najbardziej szary i przestarzały balkon w stylowe i energetyczne wnętrze. Pomogą wam w tym wiosenne cebulki w doniczkach, które dzięki swoim bogatym kolorom sprawią, że wasza przestrzeń będzie tętnić życiem!  

Spis treści
Jakie kwiaty cebulowe uprawiać na tarasie? Gdzie kupić cebulki w doniczkach?

Wiosna wydaje się być nowym początkiem, ponieważ w tym czasie temperatura zaczyna rosnąć, a przyroda budzi się z zimowego snu. Wykorzystaj tę okazję, aby całkowicie odmienić swój taras. Wypełnij go wesołymi kwiatami. Jeśli zrobisz to na początku roku, będziesz się nimi cieszyć przez długi czas.

 

Wiosenna metamorfoza tarasu: jakie cebulki w doniczkach wybrać? 

Jeśli chcesz, aby twój taras jak najszybciej nabrał koloru, wybierz cebulki w doniczkach. Te kwitnące wiosną zostały już zasadzone i wyhodowane, więc wystarczy, że zaczną kwitnąć na twoim tarasie. Będą go zdobić tygodniami i sprawiać, że za każdym razem, gdy na nie spojrzysz, poczujesz szczęście.

Do wyboru masz kilka odmian cebulek w doniczkach. Najbardziej znane to żonkile, hiacynty i szafirki. Hodowcy świadomie uprawiają niskie i zwarte odmiany. Wybierz kolorową mieszankę lub połącz różne kwiaty w tym samym kolorze. Na tarasie od razu zapanuje atmosfera radości!

wiosenna metamorfoza tarasu - kompozycje fot. - iBulb
Fot. materiały prasowe iBulb 
Od lewej - Tulipa 'Calgary', 'Calgary Flames', 'Prinses Irene'

Gdzie najlepiej kupić cebulki w doniczkach? 

Na początku sezonu cebulki w doniczkach dostępne są w wielu sklepach. Kupując te uprawiane lokalnie, możesz mieć pewność, że kwiaty są tak świeże, jak to tylko możliwe. A im są świeższe, tym dłużej będziesz się nimi cieszyć. Co więcej, będziesz także wspierać okolicznych hodowców. Możesz w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu!

wiosenna metamorfoza tarasu - kompozycje fot. - iBulb
Fot. materiały prasowe iBulb 
Od lewej - Narcissus 'Geranium', 'Bridal Crown', 'Tête à tête', Muscari 'Ocean Magic', 'White Magic'

Aby uzyskać więcej informacji na temat kwiatów cebulowych, wejdź na stronę www.ilsysays.com.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe iBulb

 

Autor
Wiosenna metamorfoza tarasu | Jak udekorować taras wiosennymi cebulkami w doniczkach?
Wiosenna metamorfoza tarasu | Jak udekorować taras wiosennymi cebulkami w doniczkach?
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (8)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl