Logo
Logo

Kwiaty cebulowe w modnym kolorze Very Peri

Myślisz, że metamorfoza twojego ogrodu musi być kosztowna? Mylisz się! Cebulki kwiatowe pomogą ci przemienić twój ogród w stylową, kolorową przestrzeń. Zwłaszcza jeśli zastosujesz modne kolory. Kwiaty cebulowe w kolorze Very Peri to coś dla wszystkich tych, którzy uwielbiają podążać za najnowszymi trendami. 

Jeśli podobają ci się nowe, modne kolory, ale nie chcesz w swoim ogrodzie dokonywać rewolucji, wykorzystaj cebulki kwiatowe, aby w prosty sposób przekształcić swój ogród w modne miejsce. Posadź je w różnorodnych donicach i skrzyniach. W przypadku rabat możesz posadzić je pomiędzy rosnącymi już roślinami. To świetna zabawa, która wiosną przyniesie wiele satysfakcji i przede wszystkim w bardzo oszczędny i rozsądny sposób pozwoli stworzyć ogród na nowo! 

Kwiaty cebulowe w modnym kolorze Very Peri

Very Peri (Pantone 17-3938) to najmodniejsza barwa roku 2022. Jest to marmurkowo-niebieski kolor z fioletowo-czerwonymi odcieniami, który zachęca do pomysłowości i kreatywności. Z całą pewnością będzie wspaniale prezentował się w twoim wiosennym ogrodzie! W tym odcieniu fioletu dostępnych jest kilka cebulek kwiatowych:

Kwiaty cebulowe Very Peri
Fot. iBulb 
Od góry od lewej: krokus, zawilec wielkokwiatowy, hiacynt, zawilec, szafirek, kamasja 

Kwiaty cebulowe na rabatach

  1. Zasadź cebulki kwiatowe na krawędziach rabatek, robiąc w ziemi dołki na głębokość około trzykrotnej wysokości cebulki.
  2. Cebulki włóż do ziemi pionowo, czubkiem do góry.
  3. Dla lepszego efektu zrób większy dołek i umieść w nim kilka cebulek jednocześnie.
  4. Przykryj cebulki kwiatowe wykopaną ziemią.

Kwiaty cebulowe w doniczkach

  1. Jeśli wolisz używać doniczek, upewnij się, że są one wystarczająco głębokie, aby zapewnić korzeniom odpowiednią przestrzeń.
  2. Zrób otwór w dnie i umieść nad nim odłamki doniczek tak, aby umożliwić odpływ nadmiaru wody.
  3. Wypełnij doniczkę do połowy ziemią.
  4. Posadź cebulki czubkami do góry.
  5. Przykryj cebulki kwiatowe ziemią doniczkową.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat cebulek kwiatowych? Wejdź na stronę www.cebulkikwiatowe.info

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe iBulb 

Autor
Kwiaty cebulowe w modnym kolorze Very Peri
Kwiaty cebulowe w modnym kolorze Very Peri
Katarzyna Augustyniak

Kocha chwasty, poezję haiku i ma słabość do łabędzi z opon. Pisze o zasadach dobrej kompozycji, ale tak naprawdę o wiele bardziej interesuje ją opowieść, która się za nią kryje. Ponad wszystko ceni sobie kawę, kolor różowy i krótkie artykuły. Wierzy, że ogród to najlepsza forma terapii.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (5)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz