Logo
Logo

Letnie kompozycje z kwiatów ciętych

Letnie kompozycje z kwiatów ciętych będą doskonałą ozdobą stołu, balkonu, tarasu, czy pokoju dziennego. Mogą posłużyć też jako elegancki prezent, który zawsze będzie na czasie. Już najwyższy czas na odrobinę letnich inspiracji! 

Do wazonu nadają się przede wszystkim kwiaty trwałe jak np. cynie, dalie, czy słoneczniki, ale nie możemy zapomnieć też o nieco rzadziej spotykanych w bukietach bukszpanach, które mogą być uroczym zielonym dodatkiem wśród mieszanki intensywnych i jaskrawych kolorów. 

Letnie kompozycje z kwiatów ciętych

Kwiaty cięte cieszą się dużą popularnością przez cały rok, ale trzeba przyznać, że ich największy rozkwit następuje w sezonie wiosenno-letnim. Nic dziwnego, to właśnie te dwie pory roku zachwycają kolorami kwitnących roślin. Letnie kompozycje z kwiatów ciętych wykorzystywane są jako ozdoby nie tylko domów i mieszkań, ale także specjalnych uroczystości jak np. ślubów, czy urodzin. 

By zrobić piękny letni bukiet, wystarczy tylko szczypta kreatywności i znajomość gatunków roślin, które nadają się do komponowania. 

Z jakich kwiatów zrobić letni bukiet? 

Do zrobienia letniego bukietu potrzebne są nam przede wszystkim kwiaty trwałe, które nie zwiędną po dwóch dniach stania w wazonie. Ważny jest też oczywiście zapach. Chociaż pięknie pachnący bukiet to bez wątpienia niezwykły walor, warto zwrócić uwagę, by nie mieszać zanadto skrajnie różnych intensywnych zapachów, a najlepiej by w bukiecie znalazł się tylko jeden pachnący gatunek. W przeciwnym razie taka kompozycja mogłaby dosłownie przyprawić obdarowanego o zawrót głowy! 

Bukiet to przede wszystkim kolor i faktura. Możecie łączyć kwiaty kolorystycznie wedle uznania, ale początkującym na pewno nie zaszkodzi zacząć od komponowania kolorów o tej samej tonacji - ciepłej albo zimnej. Kontrasty warto zostawić sobie na później. 

Oto lista gatunków, które świetnie sprawdzą się w letnich bukietach: 

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia: iBulb 

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl