Logo
Logo

Rozmnażanie ostróżki jednorocznej i wieloletniej

Pytanie czytelnika: Jak i kiedy rozmnażać ostróżki? Interesuje mnie sposób rozmnażania ostróżek jednorocznych i wieloletnich.

Jak rozmnażać ostróżki?

Ostróżki możemy sami rozmnażać przez wysiew nasion lub przez podział karp. Przez wysiew nasion rozmnaża się ostróżki jednoroczne, natomiast ostróżki wieloletnie przez podział kęp.

Rozmnażanie ostróżki jednorocznej

Odmiany jednorocznej ostróżki bardzo często rozmnażają się same, przez wysiew nasion - tworząc nieregularne nasadzenia. Wysiew nasion Można też wysiewać ostróżki wprost do gruntu. Pierwszy termin wysiewu to wczesna wiosna - marzec lub kwiecień, drugi to jesień - wrzesień lub październik. Termin siewu jesiennego zapewni nam wczesne i obfite kwitnienie ostróżki już wiosną. Gdy siewki wzejdą należy przerwać je zostawiając odstęp między roślinkami co 10-20 cm (rośliny trudno się przyjmują, dlatego nie polecamy ich przesadzania).

Nasiona ostróżki
Nasiona ostróżki
Ostróżka, letnia mieszanka (Pracht-Mix) to jednoroczny kwiat do cięcia, do bukietów ze świeżych i suszonych kwiatów. Kwiaty zachowują intensywny kolor. Kwitnienie: VI-IX. Zawartość opakowania wystarczy na ok. 60 roślin.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Rozmnażanie ostróżki wieloletniej

Ostróżkę wieloletnią najłatwiej jest rozmnażać przez podział kęp, dobrze rozrośniętych roślin. I tu również mamy dwa terminy rozmnażania. Pierwszy przypada na wiosnę w marcu lub w kwietniu, natomiast drugi we wrześniu. Rośliny dzielimy tak, aby każda nowa oddzielona, samodzielna roślina miała kilka dobrze wykształconych zawiązków pędów i korzeni.

Zobacz koniecznie: Ostróżka ogrodowa - bylina o pięknym kwiatostanie

Zdjęcie tytułowe: AKuptsova

Autor
Rozmnażanie ostróżki jednorocznej i wieloletniej
Rozmnażanie ostróżki jednorocznej i wieloletniej
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl