Logo
Logo

Najpopularniejsze kwiaty cięte lata | Moda na Zieloną Energię!

Poznaj zieloną energię i najciekawsze kwiaty cięte lata zaproponowane przez florystów z Biura Kwiatowego Holandia. Dowiedz się, dlaczego warto otaczać się roślinami, jakie gatunki są najmodniejsze i czym się charakteryzują.

Spis treści
Dlaczego warto otaczać się kwiatami ciętymi? Co to Botanical Energy czyli Zielona Energia? Które cięte kwiaty lata są najmodniejsze? Piwonia Frezja Dalia Cantedeskia Anturium Koper

Dlaczego warto otaczać się kwiatami ciętymi?
Zielona energia letnich kompozycji

Botanical Energy przetłumaczono na polski jako Zielona Energia i jest to nazwa trendu, który mówi o tym, że rośliny zaopatrują nas w swoją energię. Zieleń staje się synonimem harmonii i równowagi, a kolory kwiatów dobrego nastroju i radości z życia. Co więcej, możemy z niej korzystać bez granic!

W lecie mamy ogromny wybór kwiatów ciętych, z których możemy robić bukiety, które są jak "kolorowe baterie" zielonej energii. Warto się nimi otaczać – zdobić stoły w czasie posiłków, stawiać przy łóżku, by budzić się z uśmiechem na twarzy, obdarowywać osoby, którym dobrze życzymy.

Warto zdawać sobie sprawę, że w dzisiejszym świecie jesteśmy wręcz osaczeni syntetycznymi materiałami oraz przetworzonymi produktami, a to sprawia, że zapominamy o ważnej roli, jaką w życiu każdego z nas gra natura. Dobrze, że powstaje coraz to więcej prac naukowych, które udowadniają, że sąsiedztwo roślin dobrze wpływa na naszą psychikę! Już nie tylko floryści namawiają, by otaczać się kwiatami – robią to też lekarze!

Które kwiaty lata są najpopularniejsze?
Moda na letnie bukiety

Floryści w swoich kompozycjach lubią eksperymentować, dlatego w ostatnim czasie wiele roślin, albo wróciło do łask, albo zostało "odkrytych na nowo" jeśli chodzi o kwiaty cięte lata. Sprawdź, jakie gatunki możemy znaleźć w najmodniejszych bukietach lata!

Najmodniejszymi kwiatami ciętymi lata są: Anturium (Anturium), Frezja (Freesia), Piwonia (Paeonia), Koper (Anethum), Dalia (Dahlia), Cantedeskia (Zantedeschia).

Piwonia (Paeonia), fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Piwonia (Paeonia)

Piwonia dzięki swojemu niezwykłemu zapachowi i pełnym, okrągłym płatkom przyciąga uwagę nie tylko miłośników kwiatów. Nazwa tego orientalnego kwiatu, wywodzącego się z kraju pachnącej wiśni, pochodzi od greckiego boga medycyny i uzdrawiania Paeona. Intensywnie różowa piwonia doskonale komponuje się z pastelowymi kwiatami i zimozielonymi liśćmi.

Frezja (Freesia), fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Frezja (Freesia)

Frezja jest delikatnym kwiatem o intensywnej woni, wypełniającej pomieszczenia zapachem lata. Pochodzi z południowej Afryki, z Przylądka Dobrej Nadziei i swoją nazwę zawdzięcza niemieckiemu lekarzowi Friedrichowi Heinrichowi Theodorowi Freese. Frezja w mocnych odcieniach różu wprowadza niesamowitą energię do zielonych kompozycji.

Dalia (Dahlia), fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Dalia (Dahlia)

Dalia to kwiat pełen kolorów i energii, który na początku XVIII wieku pokonał daleką drogę z Meksyku. Nazwa wywodzi się od nazwiska szwedzkiego botanika Andersa Dahl’a. W niektórych regionach świata jest również nazywana georginią. Żywe kolory dalii stanowią niezwykły kontrast z intensywnie zielonymi kwiatami i liśćmi dominującymi w letniej tendencji.

Testujemy niezwykłe narzędzia ogrodnicze, których jeszcze nie znacie... a powinniście je mieć!
Przeczytaj także
Testujemy niezwykłe narzędzia ogrodnicze, których jeszcze nie znacie... a powinniście je mieć!

Cantedeskia (Zantedeschia), fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Cantedeskia (Zantedeschia)

Cantedeskia, zwana kallą oraz kalią pochodzi z dzikiej Afryki. Swoją nazwę zawdzięcza włoskiemu botanikowi  Giovanniemu Zantedeschi. Kwiaty swoim kształtem przypominają liście, a w letniej tendencji występuje w białej, zielonej i różowej kolorystyce.

Anturium (Anturium), fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Anturium (Anturium)

Anturium kształtem przypomina roślinność dzikiej dżungli. Ten tropikalny kwiat pochodzi z lasów Ameryki Środkowej, a dokładniej z Brazylii, Kolumbii i Panamy. Nazwa anturium pochodzi od athos - kwiat oraz oura - ogon, czyli dosłownie kwiat z ogonem. Ze względu na swój majestatyczny wygląd króluje w letnich kompozycjach, dominuje w zielonych i różowych odcieniach.

Koper (Anethum), fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Koper (Anethum)

Koper ze względu na swój świeży i naturalny wygląd, doskonale pasuje do letniej tendencji Zielona energia. Na tle masywnego liścia anturium wydaje się być lekki jak piórko. Dotychczas stosowany jedynie jako przyprawa coraz częściej występuje w kolorowych bukietach.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl na podstawie materiałów z Biuro Kwiatowe Holandia, zdjęcie tytułowe: funnyhowflowersdothat.co.uk

Autor
Najpopularniejsze kwiaty cięte lata | Moda na Zieloną Energię!
Najpopularniejsze kwiaty cięte lata | Moda na Zieloną Energię!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)
Powiązane rośliny
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl