Logo
Logo

Kosiarki akumulaturowe STIHL: łatwe w obsłudze, ciche i wydajne

Wiosna za pasem, przyroda budzi się do życia, a wraz z nią i my odzyskujemy energię do działania. W tym wyjątkowym czasie każdy z nas, pełen nowych pomysłów i chęci do pracy, rusza do swojego ogrodu, aby przywrócić mu zaprószony zimą blask. Ważne, by nic nie powstrzymało naszej motywacji w trakcie tych wiosennych porządków.

Niech poniesie nas wiosenny wiatr i ciepłe promienie słońca – wybierzmy lekkie kosiarki i zadbajmy wraz z nimi o nasz trawnik w wygodny i ekologiczny sposób.

Bez względu na to, jak duży jest nasz ogród, warto przy jego pielęgnacji używać profesjonalnych urządzeń, które nigdy nas nie zawiodą. Jeśli cenisz sobie komfort i oszczędność, dobrym rozwiązaniem jest kosiarka akumulatorowa. Tego typu sprzęt jest łatwy w obsłudze, bardzo cichy, wydajny, a przede wszystkim niezwykle energooszczędny. Dbanie o trawnik stanie się dzięki niemu o wiele przyjemniejsze.

Akumulatorowe urządzenia ogrodowe
Czym się wyróżniają i jakie mają zalety

Dziś na rynku dostępnych jest wiele urządzeń bezprzewodowych – szczególnie wśród kosiarek. Będziemy mogli wybierać wśród narzędzi stworzonych specjalnie do konkretnych potrzeb – do małych ogrodów, do dużych trawników, do gęstych i zawiłych nasadzeń albo do pielęgnacji geometrycznych, nowoczesnych rabat. 

Urządzenia akumulatorowe wyróżniają się kilkoma ważnymi cechami:

  • Nie mają przewodu zasilającego.
  • Są kompaktowe – mają małe rozmiary.
  • O wiele ciszej pracują niż ich benzynowe odpowiedniki.
  • Są lżejsze od pozostałych – bardzo łatwo nimi manewrować.

Te cechy umożliwiają dotrzeć w najgłębsze zakamarki naszego ogrodu. Wyposażeni w kosiarkę akumulatorową STIHL nie będziemy musieli martwić się o przedłużacz, ponieważ niezwykle wydajny akumulator litowo-jonowy zapewnia długi czas koszenia bez ładowania.


Kosiarki akumulatorowe wyróżniają się lekkością i małym rozmiarem dzięki czemu wyjątkowo łatwo nimi manewrować na trawniku.

System Eco-Modus
Ekonomia to Ekologia

W XXI wieku bycie ekologicznym stało się fundamentem świadomej cywilizacji, a dbanie o przyrodę jest we krwi każdego miłośnika zieleni. System Eco-Modus, w który zostały wyposażone kosiarki STIHL powstał właśnie z myślą o otaczającym nas środowisku.

Występujący w modelach STIHL RMA 339, 443 i 448 system Eco-Modus automatycznie dopasowuje obroty silnika do potrzebnej wydajności, a nóż tnący ma zoptymalizowany kształt pod względem obiegu strumienia powietrza. Wszystko po to, aby oszczędzić energię akumulatora. – tłumaczy ekspert STIHL Jarosław Ptak.

Kosiarka akumulatorowa STIHL, model RMA448PC i RMA339C

Kosiarki akumulatorowe firmy STIHL – model RMA448PC (góra) i RMA339C (dół).

Do dbania o niewielki przydomowy ogród doskonale nadaje się też model STIHL RMA 235. Jej wydajny akumulator sprawia, że jest bardzo ekologiczna i ekonomiczna. Ta zwrotna kosiarka o wadze zaledwie 14 kg posiada centralną regulację wysokości koszenia, automatyczną regulację prędkości obrotowej oraz zoptymalizowaną geometrię noża tnącego zapewniającą dłuższy czas pracy. – mówi ekspert STIHL Jarosław Ptak.

Kosiaka akumulatorowa
Wygoda i łatwość w obsłudze

Ogród to miejsce wypoczynku, w którym przyjemnie spędza się czas w oderwaniu od codziennego zgiełku i hałasu. Dlatego na rynku już od kilku lat dostępne są praktycznie bez emisyjne urządzenia, które dają ukojenie zarówno nam, jak i naszemu otoczeniu.

  • Kosiarki akumulatorowe STHIL są intuicyjne i bezpieczne w użytkowaniu. 
  • Komfortowe prowadzenie zapewnia pojedynczy uchwyt prowadzący, który jest składany. 
  • Kosiarka wyjątkowo wygodna w przechowywaniu.
  • Pojemnik na trawę zaprojektowany został tak, aby trawa i pył nie brudziły urządzenia.

Wszystko po to, aby oszczędzić nam dodatkowej pracy, w końcu ogród to nasze miejsce relaksu.

STIHL logo

Tekst i zdjęcia: STIHL

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (4)

Komentarze

Dodaj komentarz