Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Florovit: Nowy obornik owczy pro natura

Rozpoczęła się wiosna, a w naszych ogrodach trwają już przygotowania do sezonu. Każdy ogrodnik powinien zadbać o nawożenie, które ma ogromny wpływ na zdrowie i kondycję roślin. GRUPA INCO S.A. stworzyła naturalny i ekologiczny obornik granulowany, który dostarczy uprawom niezbędnych składników pokarmowych i mikroelementów.

Wiosenne nawożenie

Po każdej zimie nadchodzą w końcu cieplejsze dni i rośliny budzą się do życia, uruchamiając na nowo procesy fizjologiczne – rozpoczyna się okres wegetacyjny. Wtedy to nasza zieleń najbardziej potrzebuje wszystkich składników pokarmowych. Wybór nawozu po okresie zimowego odpoczynku jest kluczową kwestią. Im staranniej przygotujemy glebę do sezonu wegetacyjnego, tym rośliny będą piękniej kwitły, bujniej rosły i owocowały. Warto wówczas sięgnąć po naturalne, skuteczne i bezpieczne rozwiązania.

Obornik granulowany

Obornik granulowany Florovit pro natura to w 100% nawóz naturalny, pochodzący z ekologicznej hodowli owiec, który można stosować przez cały okres wegetacyjny. Kompleksowo odżywia on rośliny, dostarczając im azot, fosfor, potas oraz wszystkie inne niezbędne do rozwoju składniki, zapewniając idealny start na wiosnę. Jego składniki mają ogromny wpływ na zdrowie i kondycję roślin oraz jakość plonów w sadzie warzywnym.

Ponadto wzbogaca glebę w humus i substancje organiczne, dzięki czemu poprawia właściwości fizykochemiczne podłoża, wpływając na polepszenie jego struktury i utrzymanie prawidłowej wilgotności. Obornik granulowany Florovit pro natura jest szczególnie polecany do upraw warzywniczych, drzew i krzewów owocowych oraz roślin ozdobnych.

Obornik owczy Florovit pro natura jest całkowicie naturalny i powstaje bez dodatków substancji chemicznych oraz konserwujących, a dzięki przekompostowaniu pozbawiony jest wszelkich patogenów i nasion chwastów. Bogaty w humus – min. 25% i substancję organiczną – min. 60%, jest idealny do upraw ekologicznych.


Jako jedyny w Polsce posiada Certyfikat Państwowego Instytutu Badawczego - IUNG NE/266/2014.

Nawóz, dostępny w opakowaniach 5 l i 10 l, jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, roślin i zwierząt.

2015-04-08
Źródło: GRUPA INCO S.A.

Komentarze

To Cię zainteresuje

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
Twoja strona ogrodu