Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Florovit: Nowy obornik owczy pro natura

Rozpoczęła się wiosna, a w naszych ogrodach trwają już przygotowania do sezonu. Każdy ogrodnik powinien zadbać o nawożenie, które ma ogromny wpływ na zdrowie i kondycję roślin. GRUPA INCO S.A. stworzyła naturalny i ekologiczny obornik granulowany, który dostarczy uprawom niezbędnych składników pokarmowych i mikroelementów.

Wiosenne nawożenie

Po każdej zimie nadchodzą w końcu cieplejsze dni i rośliny budzą się do życia, uruchamiając na nowo procesy fizjologiczne – rozpoczyna się okres wegetacyjny. Wtedy to nasza zieleń najbardziej potrzebuje wszystkich składników pokarmowych. Wybór nawozu po okresie zimowego odpoczynku jest kluczową kwestią. Im staranniej przygotujemy glebę do sezonu wegetacyjnego, tym rośliny będą piękniej kwitły, bujniej rosły i owocowały. Warto wówczas sięgnąć po naturalne, skuteczne i bezpieczne rozwiązania.

Obornik granulowany

Obornik granulowany Florovit pro natura to w 100% nawóz naturalny, pochodzący z ekologicznej hodowli owiec, który można stosować przez cały okres wegetacyjny. Kompleksowo odżywia on rośliny, dostarczając im azot, fosfor, potas oraz wszystkie inne niezbędne do rozwoju składniki, zapewniając idealny start na wiosnę. Jego składniki mają ogromny wpływ na zdrowie i kondycję roślin oraz jakość plonów w sadzie warzywnym.

Ponadto wzbogaca glebę w humus i substancje organiczne, dzięki czemu poprawia właściwości fizykochemiczne podłoża, wpływając na polepszenie jego struktury i utrzymanie prawidłowej wilgotności. Obornik granulowany Florovit pro natura jest szczególnie polecany do upraw warzywniczych, drzew i krzewów owocowych oraz roślin ozdobnych.

Obornik owczy Florovit pro natura jest całkowicie naturalny i powstaje bez dodatków substancji chemicznych oraz konserwujących, a dzięki przekompostowaniu pozbawiony jest wszelkich patogenów i nasion chwastów. Bogaty w humus – min. 25% i substancję organiczną – min. 60%, jest idealny do upraw ekologicznych.

Jako jedyny w Polsce posiada Certyfikat Państwowego Instytutu Badawczego - IUNG NE/266/2014.

Nawóz, dostępny w opakowaniach 5 l i 10 l, jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, roślin i zwierząt.

2015-04-08
Źródło: GRUPA INCO S.A.

Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu