Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Kwazar: Opryskiwacze - idealne do pielęgnacji sadu

Drzewa owocowe narażone są na liczne zagrożenia, takie jak susza, ptaki, owady, choroby i pasożyty. Choć staranna pielęgnacja jest istotna przez cały rok, jednak to właśnie latem jest najważniejsza. Co należy zrobić, żeby zbiory były udane?

Pielęgnacja sadu - przepis na udane zbiory

Ogrodnicy zajmujący się roślinami (zarówno kwiatami, jak i warzywami, czy owocami) wiedzą, że kluczowa jest obserwacja pogody. Od niej zależy, czy zbiory będą udane, czy też nie. Mimo, że nie mamy wpływu na klimat, możemy podjąć działania minimalizujące jego negatywne skutki.

Cięcie
Każdy sadownik przed zbiorami powinien pamiętać o kilku istotnych zabiegach. Po pierwsze, ważne jest usunięcie części gałęzi i pędów, wówczas do wnętrza korony dociera więcej światła. Ma to wpływ na wielkość i jakość owoców – te, które dojrzewają na słońcu są smaczniejsze i lepiej wybarwione.

Ściółkowanie
Po drugie, trzeba pamiętać o ściółkowaniu gleby pod drzewami i krzewami owocowymi. Możemy do tego wykorzystać np. skoszoną trawę.

Podpory
Po trzecie, nie można zapomnieć o przyrządzeniu podparcia dla zbyt obciążonych owocami gałęzi.

Przerzedzanie zawiązków
Po czwarte, jeśli na drzewach jest za dużo zawiązków owoców, należy je przerzedzić.

Opryskiwanie przeciwko chorobom i szkodnikom
Po piąte, nie możemy zapomnieć o środkach chroniących drzewa przed chorobami i pasożytami. Opryskiwanie należy zakończyć co najmniej 10 dni przed zbiorami! Deszczowe lata także mogą im zaszkodzić. Wilgotny klimat może sprzyjać chorobom grzybowym - np. moniliozie, czyli brunatnej zgniliźnie. W wyniku tej choroby kwiaty gwałtownie brązowieją i zamierają. Niezależnie od pogody, w sadzie mogą pojawić się także inne zagrożenia, takie jak choroby, np. rak bakteryjny, czy szkodniki (np. mszyce, przędziorki, kwieciak pestkowiec).

Opryskiwacz Neptun Kwazar

Opryskiwacze Kwazar

Dobry sprzęt znacznie ułatwi nam wykonywanie czynności pielęgnacyjnych.

Opryskiwacz plecakowy Neptune Super o pojemności 15l jest profesjonalnym urządzeniem przeznaczonym do aplikacji płynnych środków ochronnych, w tym nawozów dolistnych oraz rozpuszczalnych substancji zapewniających ochronę roślin przed chorobami, chwastami i szkodnikami. Doskonale sprawdza się w sadach, na plantacjach roślin ozdobnych, w szkółkach i na plantacjach leśnych oraz na wszelkiego rodzaju innych dużych uprawach rolno – ogrodniczych. Wygodny system nośny, podobny do tych stosowanych w plecakach turystycznych, zapewnia wysoki komfort nawet podczas wykonywania długotrwałych zabiegów. Wyposażony jest w lancę teleskopową o płynnej regulacji długości od 0.6 do 1.2 m. Sugerowana cena detaliczna ok. 240zł

Opryskiwacz Orion KwazarOrion Super
to ekskluzywny i jednocześnie praktyczny, niezawodny opryskiwacz ciśnieniowy. Jest niesłychanie trwały, przystosowany do najbardziej wymagających prac. Idealny do prac ochronnych i pielęgnacyjnych w sadach, szkółkach oraz uprawach. Posiada zawór bezpieczeństwa, który upuszcza nadmiar ciśnienia ze zbiornika i chroni go przed ewentualnym uszkodzeniem, oraz specjalne uszczelnienia, wzmacniające odporność urządzenia na większość chemikaliów. Wyposażone są w lancę teleskopową o płynnej regulacji długości od 0.6 m do 1.2 m. Dostępne pojemności: 3L, 6L, 9L i 12L Cena: ok. 125-155zł (w zależności od pojemności).

 

Źródło: Kwazar Corporation Sp. z o. o.
więcej informacji na www.sklep.kwazar.com.pl


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)

Komentarze

Wieści z branży
TRAWNIK
Na czasie
TRAWNIK
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu