Logo
Logo
Do góry

Honda: Profilaktyczne opryskiwanie roślin w ogrodzie

W okresie pomiędzy zimowymi temperaturami, a rozwinięciem się pąków warto wykonać profilaktyczny oprysk roślin w ogrodzie, zwłaszcza drzewek i krzewów owocowych. Oprysk o tej porze roku ma istotne znaczenie ochronne – zabezpiecza rośliny przed atakiem chorób i szkodników, i od niego zależą plony owocowe oraz zdrowa kondycja szaty roślinnej.

TEMAT NA CZASIE
Idealny trawnik bez wysiłku? Tak! Z robotem ogrodowym skosisz trawę jednym palcem!
TEMAT NA CZASIE
Idealny trawnik bez wysiłku? Tak! Z robotem ogrodowym skosisz trawę jednym palcem!
Piękny, zadbany, równo przycięty i żywozielony trawnik to ozdoba ogrodu i marzenie każdego ogrodnika. Jednak, aby darń prezentowała się jak zielony...

Jakie środki zastosować do profilaktycznych oprysków roślin?

Rozważając wybór odpowiedniego środka do oprysku, warto wziąć pod uwagę preparaty naturalne – olejowe, a te chemiczne traktować jako wybór ostateczny.

Olejowe środki naturalne do oprysku, które niszczą wszystkie formy przetrwalnikowe szkodników, można stosować do wszystkich roślin. Ich działanie polega na pokryciu szkodników oleistą, nieprzepuszczalną dla powietrza, warstwą i odcięciu owadom dostępu do tlenu. Dlatego też zabieg ten należy wykonać bardzo dokładnie tak, aby pokryć środkiem całą roślinę.” – wyjaśnia Lidia Tokarska, architekt krajobrazu prowadzący firmę wykonawczą Zielony Salon i ekspert Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów. „Pamiętajmy również, iż opryski najlepiej jest przeprowadzać w dni słoneczne i w temperaturze przewyższającej 5-6 stopni C.”

Opryskiwacz plecakowy Honda WJR 2525
Opryskiwacz plecakowy Honda WJR 2525

Uniwersalny opryskiwacz plecakowy

Do oprysku roślinności w ogrodzie stosowane są zazwyczaj opryskiwacze: ręczne, ręczne ciśnieniowe, naramienne i plecakowe. Ich wybór należy dostosować do potrzeb – rodzaju ogrodu i wysokości roślin. Najbardziej uniwersalnym jest opryskiwacz plecakowy, wygodny w noszeniu, obsługiwaniu i zapewniający szeroki zasięg oprysku.

Opryskiwacz Honda WJR 2525 wyposażony jest w pompę o zwiększonej wydajności, zbiornik o pojemności 25 i lancę o długości 75 cm, które zapewniają sprawne i dokładne wykonanie zabiegu na dużych powierzchniach, bez konieczności kucania, schylania się czy częstego uzupełniania zbiornika.

Opryskiwacz przeznaczony jest do stosowania wszelkiego rodzaju środków ochrony roślin, w tym płynnych nawozów. Pracę nim ułatwia manetka, dzięki której można szybko ustawić wielkość cieśnienia (10-25 BAR) i dostosować do panujących warunków oprysku.

Niezawodność, wieloletnią eksploatację zapewnia 4-suwowy silnik spalinowy Honda GX25 o mocy 1KM i pracujący na etylinie 95Pb. Jest to jeden z najlżejszych na świecie silników w tej klasie (2,7 kg). Dzięki obniżonemu poziomowi emisji spalin (mniej o 85% niż w przypadku silników 2-suwowych) i niskiemu poziomowi wibracji jest przyjazny dla użytkownika jak i otoczenia. Jego dodatkowym atutem jest niskie zużycie paliwa – o 1/3 mniej benzyny i o 6/7 mniej oleju niż silniki 2-suwowe o podobnej mocy.

Źródło: mojahonda.pl

Warto przeczytać
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu