Logo
Logo

Ekologiczne środki na szkodniki roślin | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Szkodniki roślin, gdy się pojawią w naszym ogrodzie, stają się prawdziwym problem. Zwykle bardzo szybko się rozmnażają i w mgnieniu oka atakują cały ogród. Mszyce, gąsienice, przędziorki i inne szkodniki potrafią zniszczyć całe nasadzenia, dlatego trzeba szybko z nimi walczyć! Co jednak, jeśli nie chcemy używać chemicznych środków ochrony roślin? Wtedy warto sięgnąć po ekologiczne środki. Oto najpopularniejsze i najskuteczniejsze, które możesz kupić w naszym sklepie internetowym.

Spis treści
Dlaczego warto stosować ekologiczne środki na szkodniki roślin? Wybierz ekologiczne środki na szkodniki roślin – Sprawdź, gdzie kupić

Dlaczego warto stosować ekologiczne środki na szkodniki roślin?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele chemicznych środków ochrony roślin, które skutecznie zwalczają szkodniki roślin ogrodowych. Jeśli jednak nie chcesz używać chemii, nie musisz załamywać rąk. Na szczęście jest wiele ekologicznych i skutecznych środków naturalnych, dzięki którym pozbędziesz się problemów bez szkody dla środowiska. Ich skuteczność oparta jest na substancjach pochodzenia naturalnego: wielocukrach (polisacharydach) i olejach roślinnych, które pokrywają ciała szkodników, utrudniając im oddychanie!

Wybierz najlepsze ekologiczne środki na szkodniki roślin

Wybraliśmy dla Was 5 najpopularniejszych ekologicznych środków na szkodniki, które możecie kupić w naszym sklepie internetowym. Oto one:


Agricolle AE
Gotowy do użycia wodny roztwór polisacharydów (wielocukrów) w formie aerozolu. Łączy działanie środka owadobójczego i grzybobójczego. Skutecznie eliminuje szkodniki, mszyce, przędziorki, szpeciele, mączliki, larwy tarczników oraz hamuje rozwój chorób: szara pleśń, mączniak prawdziwy, zaraza ziemniaka.
KUP ONLINE
Agrocover ekologiczny środek na szkodniki roślin
Agrocover Spray
Gotowy do użycia roztwór na bazie oleju rydzowego. Przeznaczony do fizycznego eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy tj. mszyc, przędziorków, miseczników, mączlików, wciornastków, miodówek, czerwców oraz form zimujących niektórych szkodników.
KUP ONLINE
Emulpar ekologiczny środek na szkodniki roślin.jpg
Emulpar Spray
Produkt pochodzenia naturalnego na bazie oleju rydzowego, w formie spray'u przeznaczony do mechanicznego eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy. Do stosowania w uprawach roślin sadowniczych, warzywniczych, ozdobnych oraz ziół. Pokrywa szkodniki cienką, lepką powłoką, która utrudnia oddychanie i poruszanie się, co w rezultacie prowadzi do ich śmierci.
KUP ONLINE
Multi Insekt Substral ekologiczny środek na szkodniki roślin.png
Multi Insekt
Naturalny preparat zawierający wodny roztwór oleju roślinnego, zwalczający szkodniki takie jak: mszyce, tarcznik, misecznik i inne owady. Preparat kontaktowy - działa fizycznie tworząc powłokę blokującą dopływ powietrza. Forma wydajnego koncentratu. Preparat stosuje się do kwiatów, owoców, warzyw. Można spożywać opryskane owoce w tym samym dniu.
KUP ONLINE
Promanal ekologiczny środek na szkodniki roślin
Promanal 60 EC
Środek owadobójczy w formie koncentratu do ochrony drzew owocowych oraz drzew i krzewów ozdobnych. Wyprodukowany na bazie składników naturalnych – oleju parafinowego. Zwalcza przędziorki, miseczniki, ochojniki.
KUP ONLINE
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Autor
Ekologiczne środki na szkodniki roślin | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Ekologiczne środki na szkodniki roślin | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (10)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl