Logo
Logo

Klej entomologiczny | Jaki wybrać i gdzie kupić?

Klej entomologiczny to niezwykle skuteczne narzędzie w walce z szkodnikami ogrodowymi. Działa jako fizyczna bariera, która uniemożliwia owadom wspięcie się na rośliny. Ale jaki klej wybrać i gdzie go kupić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Spis treści
Co to klej entomologiczny? Czy jest bezpieczny? Jak używać kleju entomologicznego? Gdzie można stosować klej entomologiczny?

Czym jest klej entomologiczny?

Klej entomologiczny to specjalny preparat, który tworzy lepką powłokę uniemożliwiającą szkodnikom przemieszczanie się, w tym dotarcie do liści, kwiatów czy owoców. Jest to doskonała alternatywa dla popularnych opasek lepowych, które wyłapują szkodniki.

Klej entomologiczny jest w 100% naturalny i bezpieczny dla roślin, a przy tym szybki i skuteczny w działaniu. Nie zawiera szkodliwych substancji i po stosowaniu na roślina nie przechodzi w głąb tkanek roślinnych.

 

Jak stosować klej entomologiczny?

  • Aby skutecznie zablokować szkodnikom dostęp do roślin, na korę nanieś pas kleju o szerokości 2 do 4 cm. Najlepiej robić to pędzlem.
  • W przypadku, gdy kora lub pęd rośliny posiada duże nierówności pas może być szerszy.
  • Dokładnie rozprowadź produkt. Nie pozostawiaj wolnych miejsc, którymi owady biegające będą mogły "bezpiecznie" wspiąć się po roślinie.
  • Klej nanoś w dni bezdeszczowe, kiedy rośliny są stosunkowo suche.
  • Aplikację kleju przeprowadzaj przy temperaturze powietrza powyżej 0 °C.
  • Unikaj nakładania produktu na uszkodzone fragmenty roślin.

Klej entomologiczny w opakowaniu 200 ml Target, Sklep ZielonyOgrodek pl
Klej entomologiczny o wszechstronnym zastosowaniu
Gotowy do użycia klej entomologiczny to preparat przeznaczony do zwalczania owadów latających i biegających. Nałożona na korę rośliny warstwa kleju tworzy barierę, dzięki której szkodniki (takie jak mrówki, gąsienice, itp.) nie są w stanie wspiąć się po pędach.
Zamów online tutaj

Gdzie można stosować klej entomologiczny?

Klej entomologiczny oryginalnie jest przeznaczony do używania w ogrodzie. Nanosi się go na gałęzie, konary oraz pnie krzewów i drzew. Można go też używać na grubszych pędach roślin zielnych. Preparat sprawdza się jednak również przy roślinach doniczkowych uprawianych w domach.

Klej entomologiczny to wyjątkowa pułapka lepowa na mrówki, muchy lub inne biegające i latające szkodniki!

Podsumowanie

Klej entomologiczny to skuteczne i bezpieczne dla roślin rozwiązanie w walce z szkodnikami. Pamiętaj jednak, żeby stosować go zgodnie z zaleceniami producenta, aby zapewnić sobie najwyższą skuteczność działania.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Klej entomologiczny | Jaki wybrać i gdzie kupić?
Klej entomologiczny | Jaki wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl