Logo
Logo

Środki owadobójcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Właściwa ochrona upraw przed owadami to element, który gwarantuje uzyskanie oczekiwanych plonów lub pozwala cieszyć się pięknem roślin ozdobnych. Właściwa ochrona roślin to w dużej mierze ochrona przed szkodnikami, które mogą wyrządzić wiele szkód. Dostępne obecnie preparaty insektobójcze to nie tylko pewność usunięcia szkodników, ale również gwarancja tego, że nie wpłyną one na plony czy wygląd roślin ozdobnych.

Spis treści
Dlaczego stosujemy środki owadobójcze? Jakie środki owadobójcze wybrać?

Dlaczego stosujemy środki owadobójcze?

Dobry środek owadobójczy powinien być stosowany nie tylko na większych uprawach, ale również w przydomowych ogródkach czy na balkonach. Owady to niejako nieodłączny element istnienia roślin, jednakże nie wszystkie są pożyteczne. Wiele z nich jest w stanie wyrządzić spore szkody w uprawach i zniszczyć całkowicie rośliny. Dlatego też odpowiednia ochrona upraw przy pomocy właściwie dobranych środków to jedna z ważniejszych kwestii.

Właściwe dobranie środków ochrony jest istotnym czynnikiem, jak chodzi o ochronę roślin ale także zdrowia ludzi, przebywających w ich pobliżu. Insektycydy to środki, których zadaniem jest przede wszystkim likwidowanie insektów, w tym również komarów czy kleszczy, które wprawdzie nie są szkodliwe dla roślin, jednak mogą być bardzo uciążliwe dla ludzi.

Jakie środki owadobójcze wybrać?

Na większych obszarach warto stosować środki takie jak pestycydy, które mają nieco szerszy zakres działania, i poza owadami likwidują również inne organizmy szkodliwe dla roślin. Szeroka gama różnorodnych produktów ochrony roślin powoduje, że bez problemu można znaleźć właściwie dopasowane do konkretnych roślin czy skutecznie usuwające określone gatunki owadów.

Kup odpowiednie środki owadobójcze

DELTAM
Deltam – koncetrat – 30 ml | Protect Garden
Deltam to środek do ochrony roślin przed szkodnikami. Można go stosować w domu, na tarasie, w gruncie i pod osłonami.
Zobacz w sklepie online
Polysect Substral - zwalcza szkodniki
P-DRAKOL - biologiczny koncentrat na pędraki i nicienie – 20 g | Target
To jedyny taki preparat obecny na rynku hobbystyczny do stosowania zarówno w formie oprysku jaki i doglebowo. Dostępny jest w formie koncentratu (do rozrobienia) lub preparatu gotowego do użycia.
Zobacz w sklepie online
Promanal ekologiczny środek na szkodniki roślin
Promanal 60 EC
Środek owadobójczy w formie koncentratu do ochrony drzew owocowych oraz drzew i krzewów ozdobnych. Wyprodukowany na bazie składników naturalnych – oleju parafinowego. Zwalcza przędziorki, miseczniki, ochojniki.
Zobacz w sklepie online
Agrocover spray mszyce przędziorki czerwce Target Natural
Agrocover Spray – Zwalcza mszyce, przędziorki, czerwce – 1 l | Target
Agrocover to naturalny środek, niezwykle skuteczny w zwalczaniu między innymi mszyc, przędziorków i czerwców. Można stosować go także do zwalczania innych szkodników. Preparat może być stosowany w domach, na balkonach oraz w ogrodach przydomowych i działkowych. Nie jest szkodliwy dla pszczół i zwierząt.
Zobacz w sklepie online
BIOCHRON na kleszcze i komary
BIOCHRON na kleszcze i komary | EkoDarpol
Biochron to gotowy do użycia, naturalny preparat na kleszcze i komary. Przeznaczony do użytku na trawnik, drzewa, krzewy, wokół altan i zewnętrznych ścian budynków oraz wewnątrz pomieszczeń gospodarskich. Pojemnik posiada opryskiwacz – po podłączeniu go do węża ogrodowego z wodą możemy nim swobodnie spryskać wybrane miejsca. (Biochron możemy też kupić w formie sprayu do użytku wprost na skórę).
Zobacz w sklepie online
TARGET NA KLESZCZE, Sklep Zielony Ogródek
Na KLESZCZE | Target
Preparat w formie koncentratu do rozrobienia z wodą, który stosujemy przy użyciu opryskiwaczy ciśnieniowych. Skutecznie ogranicza aktywność różnych gatunków roztoczy, dlatego może być z powodzeniem stosowany do eliminacji kleszczy na wybranych przez nas miejscach (tarasach, ścieżkach ogrodowych, trawnikach itp.).
Zobacz w sklepie online
ANTS CONTROL MAX – Skutecznie zwalcza MRÓWKI – 120 g | Target
ANTS CONTROL MAX to wszechstronny preparat w formie granulatu do likwidacji dużych skupisk mrówek. Skutecznie zwalcza mrówki w domu i ogrodzie – na tarasach, ścieżkach, podjazdach czy też w pomieszczeniach domowych oraz biurowych.
Zobacz w sklepie online
Muchy, osy Up-Control AE Max owady latające, Sklep ZielonyOgródek
Up-Control AE Max, muchy, osy, owady latające – 750 ml | Target
Skutecznie zwalcza owady latające, a przede wszystkim: muchy, komary i osy. Produkt przeznaczony jest do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych.
Zobacz w sklepie online
Spirale odstraszające komary 10 sztuk Target, Sklep Zielony Ogródek
Spirale odstraszające komary – 10 sztuk | Target
Produkt do odstraszania komarów i meszek na terenach otwartych (np. w ogrodzie, tarasie itp.). Działanie widoczne już po 10 minutach od zastosowania. Substancja odstraszająca znajduje się w oparach powstałych z żarzenia się spirali.
Zobacz w sklepie online

Jeśli wybierzesz właściwe insektycydy, możesz mieć pewność tego, że zadbają one o piękny wygląd twoich roślin i jednocześnie będą dla nich bezpieczne. Zapewnią również tobie odpowiedni wypoczynek bez towarzystwa owadów.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Sinousxl/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Środki owadobójcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Środki owadobójcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (10)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl