Logo
Logo

Produkty ekologiczne na mszyce | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Twoje rośliny są atakowane przez mszyce? Młode pędy i pąki kwiatów są nimi wręcz oblepione? Czas zainteresować się specjalistycznymi produktami do walki z tymi szkodnikami! Sprawdź pięć ekologicznych, skutecznych i wydajnych środków dostępnych w naszym sklepie i zdecyduj się na ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Spis treści
Zalety środków ekologicznych na mszyce Najlepsze ekologiczne produkty na mszyce Alternatywne sposoby na mszyce

Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne na mszyce?

Niektórzy decydują się na ręczne usuwanie mszyc, gdyż należą one do wolno poruszających się zwierząt i mają miękką budowę – to sprawia, że możemy po prostu miażdżyć te owady w dłoniach. Wielokrotnie okazuje się jednak, że ta metoda jest zbyt czasochłonnym i zwyczajnie nieprzyjemnym zajęciem, dlatego warto sięgnąć po pomoc specjalnych, łatwych w użyciu i bezpiecznych dla środowiska preparatów, które szybko i efektywnie radzą sobie ze szkodnikami.

Nie wolno zwlekać ze zwalczaniem mszyc, gdyż owady te szybko się mnożą i rozprzestrzeniają.

Zakładasz lub naprawiasz trawnik? Potrzebujesz szybkich efektów? Oto plan działania!
Przeczytaj także
Zakładasz lub naprawiasz trawnik? Potrzebujesz szybkich efektów? Oto plan działania!

TOP 5 ekologicznych produktów na mszyce

MULTI-INSEKT zwalcza mszyce i inne owady Substral Naturen
MULTI-INSEKT zwalcza mszyce i inne owady | Substral Naturen
Spray na owady Substral MULTI-INSEKT to specjalistyczny środek do zwalczania owadów stworzony na bazie olejów. Jest wyjątkowo wygodny w użyciu. Doskonale nadaje się nie tylko do zwalczania mszyc ale też przędziorków, wełnowców, miseczników czy mączlików szklarniowych. Polecany przede wszystkim do użycia na domowym parapecie i tarasie.
Przejdź do sklepu
EMULPAR 940 EC zwalcza owady na roślinach ozdobnych i warzywach | Target Natural
Produkt pochodzenia naturalnego na bazie oleju rydzowego, przeznaczony do mechanicznego eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy. Do stosowania w uprawach roślin sadowniczych, warzywniczych, ozdobnych oraz ziół. Jego działanie polega na tym, że pokrywa on szkodniki cienką, lepką powłoką, która utrudnia ich oddychanie i poruszanie się, co w rezultacie prowadzi do ich śmierci.
Przejdź do sklepu
PROMANAL 60EC środek owadobójczy | Neudorff
Preparat jest bardzo skutecznym środkiem owadobójczym w formie koncentratu w do sporządzania emulsji wodnej. Jest używany przeciwko przędziorkom, mszycom, misecznikom i ochojnikom zarówno na drzewach owocowych jak i krzewach i drzewach ozdobnych. Jest to preparat o działaniu kontaktowym. Jest dozwolony do stosowania w rolnictwie ekologicznym.
Przejdź do sklepu
AGROCOVER na mszyce, przędziorki, czerwce, Target Natural
AGROCOVER koncentrat na mszyce, przędziorki, tarczniki | Target
Środek w formie koncentratu do rozrobienia z wodą, przeznaczony do eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy, tj. mszyc, przędziorków, miseczników, mączlików, wciornastków, miodówek, czerwców oraz form zimujących niektórych szkodników. Regularne stosowanie preparatu ma znaczący wpływ na ograniczenie występowania szkodników – powinien być stosowany systematycznie (np. co 7-10 dni), aby ograniczyć populacje szkodników roślin do poziomu poniżej progu szkodliwości. (Zamiennikiem Agricover jest preparat o nazwie Agricolle).
Przejdź do sklepu
Agricolle eliminuje szkodniki roślin domowych mszyce Target Natural
AGRICOLLE AE środek eliminujący szkodniki roślin domowych | Target
Agricolle AE to gotowy do użycia roztwór wodny polisacharydów w formie aerozolu stosowany w celu eliminowania szkodników roślin ozdobnych w tym właśnie mszyc. Środek należy stosować kilkakrotnie co 7-14 dni, zależnie od stopnia nasilenia populacji szkodników. UWAGA! – niektóre rośliny mogą wykazywać nietolerancję na preparat.
Przejdź do sklepu

Ekologiczne produkty na mszyce i nie tylko warte uwagi

Oprócz powyższych, specjalnie opracowanych preparatów do walki z mszycami, warto wspomnieć o znanych od lat, "klasycznych" środkach, które pozwalają w pewnym stopniu ograniczać populację szkodników w ogrodach. W naszym sklepie znajdziesz również: 

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcia tytułowe: francok35/Pixabay edit, Jürgen/Pixabay

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE
Autor
Produkty ekologiczne na mszyce | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Produkty ekologiczne na mszyce | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (8)