Olivia Garden z prestiżową nagrodą 2022 European Property Awards

Olivia Garden nagroda 2022 European Property Awards

Olivia Garden, jedyny w Polsce egzotyczny ogród znajdujący się w centrum biznesowym, został wyróżniony prestiżową nagrodą 2022 European Property Awards, w kategorii Architektura krajobrazu. Nagrodzeni zostali wspólnie: pracownia Malinowski Design Urban & Landscape, która jest autorem projektu oraz Olivia Centre – inwestor i operator ogrodu.

Posłuchaj
00:00
28

Prestiżowa nagroda w konkursie European Property Awards

W konkursie European Property Awards, którego historia sięga 1993 roku, biorą udział najlepsze projekty, zrealizowane w całej Europie. Co roku swoje zgłoszenia składa kilka tysięcy inwestorów z całego świata, a zwycięskie projekty wyłaniane są przez jury składające się z ekspertów rynku nieruchomości, architektów, dziennikarzy i doradców inwestycyjnych.

Projekty konkurują w czterech kategoriach: inwestycja, architektura, projekt wnętrz oraz rynek nieruchomości, w którym nagradzane są osiągnięcia liderów branży.

Czym jest egzotyczny ogród Olivia Garden?

Olivia Garden to starannie zaprojektowana przestrzeń o powierzchni blisko 800 m², wypełniona tysiącami tropikalnych roślin, reprezentujących ponad 150 różnych gatunków roślin z tak egzotycznych krajów jak Indonezja, Australia, Nowa Gwinea, Madagaskar, Malezja, Borneo, Kostaryka, Wenezuela, czy tropikalne lasy Amazonii. Oprócz licznych roślin sięgających 2-3 metrów wysokości, w ogrodzie zasadzonych zostało ponad 30 dużych drzew, z których największe sięgają aż 11 metrów nad ziemię.

Olivia Garden jest efektem nowatorskiego myślenia o charakterze miejsca pracy, w którym bliskość natury pozytywnie wpływa na samopoczucie i efektywność pracy. Projekt powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rezydentów centrum biznesowego oraz z myślą o mieszkańcach Trójmiasta, dla których jest to kolejna atrakcja i propozycja spędzenia czasu wolnego.

Olivia Garden z prestiżową nagrodą 2022 European Property Awards
Zobacz galerię (10 zdjęć)
10 zdjęć
Zobacz galerię

Praca i relaks w Olivia Garden

Olivia Garden została podzielona na 4 strefy, aby oferować przestrzeń dla różnych aktywności. W cieniu wkomponowanej w rozległą antresolę czarnej oliwki (Bucida Buceras) znajduje się bar w stylu Tiki, serwujący świeże koktajle i lekkie dania kuchni orientalnej.

Ogród doskonale sprawdza się jako przestrzeń do organizacji spotkań towarzyskich i biznesowych, samodzielnej pracy i odpoczynku oraz organizacji wykładów, warsztatów czy koncertów, gdyż znajduje się w nim amfiteatr, schowane wśród gęstej roślinności stoliki oraz komfortowe miejsca relaksu.

– Niezmiernie jest mi miło, że praca, którą wspólnie wykonaliśmy cieszy się takim ogromnym uznaniem, tym razem ze strony jury European Property Awards – mówi Dariusz Malinowski z Malinowski Design Urban & Landscape. – Pokazuje to również, że takich rozwiązań oczekują użytkownicy. Goście, którzy już odwiedzili nasz ogród, wiedzą, że jest to niezwykła „dżungla”, w której człowiek odczuwa pełny komfort, a rośliny bujnie się rozwijają. To prawdziwie żywy organizm, w którym zapewniliśmy roślinom idealne warunki wzrostu. Dowodzą temu dosłownie i w przenośni owoce naszej pracy, gdyż coraz częściej w ogrodzie zbieramy rosnące na drzewach owoce papai, granatu czy kakaowca. I wcale nie są one tam tylko dla ozdoby, ponieważ po osiągnięciu dojrzałości trafiają do kuchni lub baru Tiki, gdzie przygotowywane są egzotyczne koktajle, żeby. Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w projekcie za ich pasję do pracy i determinację.

Celem Olivia Garden jest zapewnienie nowej jakości spędzania czasu pracy i relaksu w bezpośrednim połączeniu z naturą, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych.

Przeszklona bryła została przygotowana z charakterystycznie pochyłym dachem, nawiązującym do architektury szczytu budynku Olivia Star, u podstaw którego się znajduje, oraz historyczną bryłą Hali Olivii sąsiadującą z budynkami. Za projekt aranżacji wnętrza odpowiada pracownia Malinowski Design Urban & Landscape, a za realizację odpowiedzialna była pracownia Design Anatomy.

Nad końcową koncepcją pracowano wiele miesięcy i prace angażowały nie tylko architektów i botaników, ale także interdyscyplinarny zespół specjalistów, konsultujący rozwiązania z rezydentami Olivii Centre.

– Po miesiącach funkcjonowania Olivia Garden stała się już projektem dojrzałym, a rośliny przeszły już pełną aklimatyzację, wobec czego bujnie się rozrastają, tworząc wyjątkowe wrażenie na wszystkich gościach, którzy mogą spróbować słodkich i soczystych papai mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik Olivia Centre.

– Bardzo ważne jest to, że tę przestrzeń doceniają nasi rezydenci, którzy na co dzień z niej korzystają jako miejsca oferującego wytchnienie, odprężenie, ale i przestrzeń pozwalającą na koncentrację i pobudzającą kreatywność. Jest to absolutnie unikalny projekt, który doceniają również liczni mieszkańcy Trójmiasta i turyści. To dla nas szczególnie istotne, gdyż chcemy, aby każdy czuł się w Olivii jak u siebie. Z tego powodu od lat rozwijamy funkcje, które są adresowane do szerokiego grona odbiorców, i które przyciągają gości przez cały dzień, 7 dni w tygodniu. Szczególną popularnością cieszy się taras widokowy, który znajduje się na 32p. Olivii Star, prestiżowe restauracje z 33p. czy centrum konferencyjno – eventowe z 34. piętra. Warto przypomnieć, że przestrzenie te zostały już wyróżnione w konkursie European Property Awards w 2020 roku, a wcześniej zdobyły nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego jako wydarzenie roku.

Źródło: materiały prasowe

Obserwuj
Tematy
Ciesielska czy rozłupująca? Jaka siekiera do ogrodu?
Komentarze

Sekrety pięknych storczyków. Eksperci radzą, jakie produkty wybrać do codziennej pielęgnacji
To się przyda
Tagi
Najnowsze treści