Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Husqvarna: Profesjonalne odśnieżanie pojazdem wielozadaniowym

Zarządcy hoteli, zakładów przemysłowych, spółdzielni mieszkaniowych, ale i dużych ogrodów doskonale wiedzą, co oznacza nagły i intensywny opad śniegu. Stają przed obowiązkiem udrożnienia podlegających im dróg dojazdowych, oczyszczeniem chodników, podjazdów czy parkingów. Zadanie to z pozoru wydaje się mozolną i czasochłonną pracą. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest użycie profesjonalnego, wielozadaniowego sprzętu.

 

Jak wybrać urządzenie, które uprzątnie nagromadzoną pokrywę śniegową szybko i dokładnie? Odpowiedzią jest maszyna o wydajnym silniku - montowanym z tyłu, aby operator nie wdychał spalin. Ponadto powinna posiadać fotel montowany z przodu, w celu zapewnienia dobrej widoczności użytkownikowi. Przede wszystkim, niezbędnym jest możliwość montażu różnych przystawek.

Odśnieżarka Husqvarna

Kosiarki serii P 500 Husqvarna - sprzęt uniwersalny

- Schludnie wyglądający teren jest wizytówką naszej własności. W celu zadbania o estetyczny stan otoczenia Husqvarna opracowała szereg przystawek do wydajnych kosiarek z przednim urządzeniem tnącym. Takie rozwiązanie jest gwarancją całorocznej efektywności. Latem sprzęt może służyć jako kosiarka, jesienią uprzątnie opadłe liście dzięki szczotce obrotowej, zaś zimą zgarnie śnieg pługiem lub nawet wyrzuci go we wskazanym kierunku, dzięki profesjonalnej odśnieżarce. Te rozwiązania są tylko częścią możliwości jakie posiadają kosiarki serii P 500, marki Husqvarna - powiedział Pan Paweł Przywózki, menedżer sprzedaży maszyn profesjonalnych w firmie Husqvarna.

Linia kosiarek P 500 z przednim urządzeniem tnącym marki Husqvarna sprawia, że konieczność żmudnego odśnieżania staje się wspomnieniem. Trzy nowe modele do użytku profesjonalnego wyróżniają się zastosowaniem do całorocznej pracy, łatwością sterowania oraz stabilnością. Od teraz pozbycie się śniegu z drogi dojazdowej czy wielko-powierzchniowego parkingu zajmie tylko kilka chwil.

- Niektórzy producenci narzędzi do pielęgnacji terenów zieleni oferują duże kosiarki z przednim urządzeniem tnącym, które sprawdzają się gdy teren jest obszerny, a przede wszystkim wolny od przeszkód. Husqvarna patrzy na taką działalność z innej perspektywy: kosiarki samojezdne muszą uzyskiwać świetne wyniki pracy zarówno na wielko-powierzchniowych terenach, jak i skomplikowanych przestrzeniach: posiadających nachylenia, spadki  oraz ostre narożniki. Takich maszyn potrzebują klienci - miało to wpływ na każdym kroku w procesie udoskonalania naszych produktów. Czas spędzony na pracy za pomocą ręcznych narzędzi lub pługów prowadzonych zmniejszy się znacząco - dodał Pan Paweł Przywózki.

Kosiarka Husqvarna Odśnieżarka Husqvarna Odśnieżarka Husqvarna

Technologia "dog-bone"

Husqvarna w kosiarkach serii P 500 opatentowała unikalną technologię przegubowego układu kierowniczego nazwaną: "dog-bone" czyli "psia kość". Zapewnia ona dynamiczny transfer masy, który natychmiast wpływa na środek ciężkości maszyny. Dla operatora oznacza to wzrost przyczepności na przednim kole wewnętrznym, ulepszoną obsługę i natychmiastową reakcję.

źródło i zdjęcia: Husqvarna

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT