Logo
Logo

Ukorzeniacze do roślin | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Ukorzeniacz do roślin to jeden z najlepszych produktów, które można wykorzystać przy tworzeniu nowych sadzonek swoich zielonych piękności. W branży ogrodniczej możemy znaleźć kilka podstawowych rodzajów tego produktu. Receptura tych środków jest nadzwyczaj prosta, ale przy tym skuteczna.

Spis treści
Co to ukorzeniacze? Jak używa się ukorzeniaczy? Które ukorzeniacze warto kupić?

Rodzaje ukorzeniaczy do roślin

Ukorzeniacze roślinne składają się z hormonów wzrostu oraz substancji wspomagających wzrost i budowę korzeni nowej sadzonki. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów ukorzeniaczy:

  • Ukorzeniacz A – grupa ta jest przeznaczona do roślin zielonych, przeznaczonych do posadzenia w gruncie, na zewnątrz. Szczególnie dobrze reagują na ten środek jałowce, krzewy iglaste czy nawet hortensje.
  • Ukorzeniacz B – środki z tej grupy to świetny sposób na rozmnażanie sadzonek roślin domowych i balkonowych. Dzięki niemu zapewniamy nowej roślinie początkowy "booster" wzrostu, który wspomaga rozwój korzeni i nowych odnóg ukorzeniającej się sadzonki.
  • Ukorzeniacz AB – sprawdza się w ukorzenianiu roślin ze zdrewniałą główną gałązką czy korzeniami. Szczególne przydatne przy drzewach, krzewach czy pnącza.
  • Ukorzeniacz B2 – środek uniwersalny, który można zastosować przy bylinach ogrodowych oraz przy roślinach domowych.

Branża ogrodnicza wyposażyła nas w ukorzeniacze roślin dla roślin zielnych (grupa Z), półzdrewniałych (grupa PD) oraz całkowicie zdrewniałych (grupa D). Dzięki temu można zastosować środek dedykowany dla konkretnej rodziny roślin, co spowoduje prawidłowych ich rozwój w trakcie ukorzeniania.

Produkt ten występuje w dwóch formach: płynnej (koncentrat lub żel) oraz proszkowej.

Jak stosować ukorzeniacze do roślin?

Zastosowanie ukorzeniaczy do roślin jest bardzo proste. Wystarczy posiadać wszelkie niezbędne akcesoria (doniczka, podstawek, odpowiednia mieszanka ziemi i narzędzia ogrodnicze), które pomogą nam w zasadzeniu nowej rośliny.

  1. Doniczkę napełniamy przygotowanym podłożem.
  2. Część ukorzenianej sadzonki, która znajdzie się w ziemi zanurzamy w ukorzeniaczu.
  3. Sadzonkę z dolną częścią "oblepioną" ukorzeniaczem umieszczamy w ziemi, w uprzednio przygotowanej doniczce.
  4. Powierzchnię ziemi przysypujemy cienko mieszanką ziemi, perlitu i keramzytu.
  5. Potem wystarczy już pamiętać tylko o znalezieniu dobrego stanowiska na doniczkę i systematycznym podlewaniu roślinki.

Wybierz najlepsze ukorzeniacze do roślin

Zapewniając środki dedykowane dla konkretnych gatunków, roślina ma zapewnioną prawidłową ilość składników odżywczych, które wspomagają jej rozwój. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszych tygodni, w których powstają nowe korzenie oraz budowana jest struktura nowych gałązek i liści. Decydując się na wybór renomowanego producenta, dostarczamy swoim ukorzeniającym się roślinom optymalne warunki rozwoju.

Superstart, ukorzeniacz uniwersalny do roślin – 50 ml | Target
Preparat stosowany do przesadzania drzew i krzewów ozdobnych. Zawarte w nim aktywatory procesów korzenienia, przyspieszają ukorzenianie się sadzonek roślin ozdobnych.
KUP ONLINE
Korzonek Z, ukorzeniacz do roślin zielonych – 30 ml | Target
Wpływa na prawidłowy i szybki wzrost systemu korzeniowego. Nie  wymaga stosowania dodatkowo innych ukorzeniaczy.
KUP ONLINE
Korzonek PZ, ukorzeniacz do roślin półzdrewniałych – 30 ml | Target
Zawiera aktywatory procesów korzenienia oraz podstawowe składniki pokarmowe: fosfor i potas a także mikroskładniki: bor, miedź, żelazo, mangan, molibden i cynk.
KUP ONLINE
Korzonek D, ukorzeniacz do roślin zdrewniałych – 30 ml | Target 
W swoim składzie zawiera aktywatory procesów korzenienia oraz podstawowe składniki pokarmowe potrzebne sadzonkom zdrewniałym do wytworzenia korzeni.
KUP ONLINE

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ukorzeniacze do roślin | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Ukorzeniacze do roślin | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl