Logo
Logo

Jakie rośliny uprawia się w jagodniku? Sprawdź listę i poznaj gatunki dające owoce jagodowe

Marzysz o ogrodzie pełnym soczystych jagód? O własnym, dającym obfite plony jagodniku? Odpowiednio go zaplanuj wybierając najlepsze gatunki roślin jagodowych. Zobacz ich listę i wybierz te, które lubisz najbardziej oraz dowiedz się, czym dokładnie są i charakteryzują się jagodniki.

Jakie rośliny uprawia się w jagodniku?

Jagodnik to nic innego jak wydzielone miejsce w ogrodzie, w którym uprawiamy rośliny jagodowe. Zależnie od planu nasadzenia mogą one rosnąć na określonej powierzchni w formie rzędów, łanów pasów lub zagonów. Obecnie popularne staje się odchodzenie od takich geometrycznych rozstawień na rzecz ciekawszych dla oka rozwiązań – np. podwyższonych grządkach (które nie muszą mieć form prostych) jak i okrągłych form rabatowych z roślinami jagodowymi.

Rośliny owocowe, jagodowe najczęściej sadzone w jagodniku

Na jakich glebach zakładać jagodniki? Przed planowaniem sprawdź swoją glebę!

Rośliny jagodowe udają się dobrze na glebach zaliczanych do klasy bonitacyjnej III i IV. Gleby lepszej klasy są rzadko przeznaczane pod plantacje. Na glebie klasy V przy zastosowaniu nawadniania udają się truskawka i aronia. Bardzo istotną rolę odgrywa poziom wody gruntowej w glebie. Teren podmokły nie nadaje się na jagodnik.


Zdjęcie tytułowe: PublicDomainPictures/Pixabay

Autor
Jakie rośliny uprawia się w jagodniku? Sprawdź listę i poznaj gatunki dające owoce jagodowe
Jakie rośliny uprawia się w jagodniku? Sprawdź listę i poznaj gatunki dające owoce jagodowe
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl