Ślimaki to prawdziwa zmora ogrodników. Szkodniki te zbierają się w ogrodach poszukując wilgoci i cienia, po czym z zapałem atakują wszelkie warzywa i rośliny ozdobne niszcząc ich liście. Specjalistyczne preparaty na ślimaki z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ często okazuje się, że to jedyny, skuteczny sposób na ochronę roślin przed tymi szkodnikami.
Produktów zwalczających ślimaki w sklepach ogrodniczych ciągle przybywa, ponieważ coraz częściej borykamy się z problemem nadmiernego występowania ślimaków w ogrodzie. Przyczyną takiego stanu rzeczy są między innymi suche i upalne lata – ogród staje się wtedy oazą wilgoci i wiele różnych zwierząt zaczyna go odwiedzać w poszukiwaniu wody.
Nie obawiajmy się sięgać po substancje chemiczne do walki ze ślimakami – obecnie, środki te nie zagrażają środowisku, a są idealną bronią przeciwko tym szkodnikom! Posiadają w swoim składzie związki zabójcze dla ślimaków, a zupełnie bezpieczne dla jeży, dżdżownic, chrząszczy i oczywiście ludzi.
Ślimak Control jest środkiem w formie granul do bezpośredniego stosowania. Chroni rośliny ozdobne i rośliny warzywne oraz truskawkę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ślimaki. Działa kontaktowo i żołądkowo. Jedna aplikacja wystarcza nawet do 2 tygodni. Specjalna formulacja powoduje, iż środek ten jest odporny na deszcz nawet 14 dni. Po spożyciu środka przez ślimaki następuje ich odrętwienie, a następnie śmierć w wyniku odwodnienia organizmu.
Ślimakol to moluskocyd w formie granulatu do bezpośredniego stosowania w ogrodach przydomowych i w ogrodach działkowych. Środek chroni rośliny ozdobne, rośliny warzywne oraz truskawkę i inne rośliny jagodowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ślimaki. Środek stosujemy na wilgotną glebę, pod osłonami i w ogrodzie. Granulki należy nanieść równomiernie na cały obszar, który ma być chroniony. Nie należy tworzyć kopczyków z granulek!
Preparat w formie granul (może występować pod nazwą Ferramol lub inną) jest gotową do użycia przynętą na ślimaki. Środek wabi ślimaki i jest przez nie chętnie zjadany. Po spożyciu granulatu ślimaki chowają się w swoich kryjówkach i tam zamierają, więc nie widać na powierzchni gleby/podłoża obumarłych ślimaków.