Logo
Logo
69
Okazje

Preparaty na ślimaki | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Ślimaki to prawdziwa zmora ogrodników. Szkodniki te zbierają się w ogrodach poszukując wilgoci i cienia, po czym z zapałem atakują wszelkie warzywa i rośliny ozdobne niszcząc ich liście. Specjalistyczne preparaty na ślimaki z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ często okazuje się, że to jedyny, skuteczny sposób na ochronę roślin przed tymi szkodnikami.

 

Dlaczego warto stosować preparaty na ślimaki?

Produktów zwalczających ślimaki w sklepach ogrodniczych ciągle przybywa, ponieważ coraz częściej borykamy się z problemem nadmiernego występowania ślimaków w ogrodzie. Przyczyną takiego stanu rzeczy są między innymi suche i upalne lata – ogród staje się wtedy oazą wilgoci i wiele różnych zwierząt zaczyna go odwiedzać w poszukiwaniu wody. 

Nie obawiajmy się sięgać po substancje chemiczne do walki ze ślimakami – obecnie, środki te nie zagrażają środowisku, a są idealną bronią przeciwko tym szkodnikom! Posiadają w swoim składzie związki zabójcze dla ślimaków, a zupełnie bezpieczne dla jeży, dżdżownic, chrząszczy i oczywiście ludzi.

TOP 3 najlepsze preparaty na ślimaki

Ślimak Control zwalcza ślimaki | Target
Ślimak Control  jest środkiem w formie granul do bezpośredniego stosowania. Chroni rośliny ozdobne i rośliny warzywne oraz truskawkę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ślimaki. Działa kontaktowo i żołądkowo. Jedna aplikacja wystarcza nawet do 2 tygodni. Specjalna formulacja powoduje, iż środek ten jest odporny na deszcz nawet 14 dni. Po spożyciu środka przez ślimaki następuje ich odrętwienie, a następnie śmierć w wyniku odwodnienia organizmu.
Przejdź do sklepu
ŚLIMAKOL | Substral Naturen
Ślimakol to moluskocyd w formie granulatu do bezpośredniego stosowania w ogrodach przydomowych i w ogrodach działkowych. Środek chroni rośliny ozdobne, rośliny warzywne oraz truskawkę i inne rośliny jagodowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ślimaki. Środek stosujemy na wilgotną glebę, pod osłonami i w ogrodzie. Granulki należy nanieść równomiernie na cały obszar, który ma być chroniony. Nie należy tworzyć kopczyków z granulek!
Przejdź do sklepu
Ferramol GR – Ekologiczny Granulat Na Ślimaki | Target
Preparat w formie granul, przynęty gotowej do użycia przeznaczony do zwalczania ślimaków nagich w gruncie i pod osłonami. Środek wabi ślimaki i jest przez nie chętnie zjadany. Po spożyciu granulatu ślimaki chowają się w swoich kryjówkach i tam zamierają, więc nie widać na powierzchni gleby/podłoża obumarłych ślimaków. Efekt działania środka jest widoczny poprzez brak dalszych uszkodzeń roślin.
Przejdź do sklepu
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Zdjęcia tytułowe: stux, feherke/Pixabay

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)
Zobacz także
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu