Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
69
Okazje

Preparaty na ślimaki | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Ślimaki to prawdziwa zmora ogrodników. Szkodniki te zbierają się w ogrodach poszukując wilgoci i cienia, po czym z zapałem atakują wszelkie warzywa i rośliny ozdobne niszcząc ich liście. Specjalistyczne preparaty na ślimaki z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ często okazuje się, że to jedyny, skuteczny sposób na ochronę roślin przed tymi szkodnikami.

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

Dlaczego warto stosować preparaty na ślimaki?

Produktów zwalczających ślimaki w sklepach ogrodniczych ciągle przybywa, ponieważ coraz częściej borykamy się z problemem nadmiernego występowania ślimaków w ogrodzie. Przyczyną takiego stanu rzeczy są między innymi suche i upalne lata – ogród staje się wtedy oazą wilgoci i wiele różnych zwierząt zaczyna go odwiedzać w poszukiwaniu wody. 

Nie obawiajmy się sięgać po substancje chemiczne do walki ze ślimakami – obecnie, środki te nie zagrażają środowisku, a są idealną bronią przeciwko tym szkodnikom! Posiadają w swoim składzie związki zabójcze dla ślimaków, a zupełnie bezpieczne dla jeży, dżdżownic, chrząszczy i oczywiście ludzi.

TOP 3 najlepsze preparaty na ślimaki

Ślimak Control zwalcza ślimaki | Target
Ślimak Control  jest środkiem w formie granul do bezpośredniego stosowania. Chroni rośliny ozdobne i rośliny warzywne oraz truskawkę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ślimaki. Działa kontaktowo i żołądkowo. Jedna aplikacja wystarcza nawet do 2 tygodni. Specjalna formulacja powoduje, iż środek ten jest odporny na deszcz nawet 14 dni. Po spożyciu środka przez ślimaki następuje ich odrętwienie, a następnie śmierć w wyniku odwodnienia organizmu.
Przejdź do sklepu
ŚLIMAKOL | Substral Naturen
Ślimakol to moluskocyd w formie granulatu do bezpośredniego stosowania w ogrodach przydomowych i w ogrodach działkowych. Środek chroni rośliny ozdobne, rośliny warzywne oraz truskawkę i inne rośliny jagodowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ślimaki. Środek stosujemy na wilgotną glebę, pod osłonami i w ogrodzie. Granulki należy nanieść równomiernie na cały obszar, który ma być chroniony. Nie należy tworzyć kopczyków z granulek!
Przejdź do sklepu
Ferramol GR – Ekologiczny Granulat Na Ślimaki | Target
Preparat w formie granul, przynęty gotowej do użycia przeznaczony do zwalczania ślimaków nagich w gruncie i pod osłonami. Środek wabi ślimaki i jest przez nie chętnie zjadany. Po spożyciu granulatu ślimaki chowają się w swoich kryjówkach i tam zamierają, więc nie widać na powierzchni gleby/podłoża obumarłych ślimaków. Efekt działania środka jest widoczny poprzez brak dalszych uszkodzeń roślin.
Przejdź do sklepu
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Zdjęcia tytułowe: stux, feherke/Pixabay

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT