Logo
Logo
21
Okazje

Mączka bazaltowa do zwalczania ślimaków

Ślimaki w ogrodzie to ogromny problem. Niszczą rośliny ozdobne i uprawne, sprawiając, że ogród prezentuje się mało atrakcyjnie i skutecznie niszcząc plony. Ręczne wyłapywanie ślimaków, czy inne domowe sposoby często się nie sprawdzają, a w walce z tymi szkodnikami niezwykle ważne jest podjęcie szybkich i zdecydowanych działań. Jednym z popularniejszych i niezwykle skutecznych sposobów jest mączka bazaltowa. Jak jej używać i jakie korzyści przynosi jej stosowanie?

 

Dlaczego warto stosować mączkę bazaltową do pozbycia się ślimaków?

Mączka bazaltowa jest przede wszystkim w pełni naturalna i ekologiczna, a więc całkowicie bezpieczna dla uprawianych roślin. Działa ona odstraszająco na ślimaki wszystkich gatunków, a szczególnie przydatna jest w zwalczaniu ślimaków nagich. Pozwala skutecznie pozbyć się ślimaków z ogrodu i ochronić rośliny przed innymi szkodnikami, takimi jak mszyce.

Dodatkową korzyścią ze stosowania mączki bazaltowej są jej właściwości nawozowe. Zawiera mikro i makroelementy, które poprawiają właściwości gleby, wzmacniając rośliny i wspierając ich wzrost. Mączkę stosuje się często jako nawóz startowy, uzupełnienie kompostownika, przyspieszenie procesu kompostowania i uzupełnienie minerałów w mocno wyeksploatowanych i nieurodzajnych glebach. Nadaje się do wszystkich rodzajów roślin i świetnie sprawdza się do piaskowania trawników na mało przepuszczalnych glebach.

Mączka bazaltowa jako dodatek do kompostu
Mączka bazaltowa przeciwko ślimakom
Wysokiej jakości mączka bazaltowa, dzięki której wiele Twoich problemów z roślinami w ogrodzie odejdzie w zapomnienie! Mączka jest w pełni bezpieczna dla środowiska, ludzi, zwierząt i owadów. Posiada wiele niezbędnych i cennych składników mineralnych bardzo potrzebnych roślinom w okresie wzrostu i nie tylko. Dodatkowo, pośrednio wspomaga też walkę z chorobami i szkodnikami roślin. Może być stosowana w uprawach ekologicznych.
Kup w naszym sklepie!

Dodatkowo chroni rośliny przed rozwojem chorób różnego pochodzenia i jest w pełni bezpieczna dla zwierząt i ludzi. Oznacza to, że nawet przy stosowaniu mączki bazaltowej plony można zbierać i spożywać bez okresu karencji. Jak więc widać jest to produkt bardzo wszechstronny, który przynosi wiele korzyści roślinom uprawianym w ogrodzie.

Jak stosować mączkę bazaltową na ślimaki?

Mączka bazaltowa jest niezwykle prosta w użyciu – wystarczy rozsypać ją wokół grządek, aby odstraszyć ślimaki. Wynika to z faktu, że mączka oblepia mięczaki i uniemożliwia im poruszanie się, dlatego ślimaki jej unikają i nie atakują roślin. Miedź zawarta w mączce ma dodatkowe działanie odstraszające.

Mączkę bazaltową najlepiej stosować w suche dni, aby zapobiec jej rozpuszczeniu. Zabieg warto powtarzać po intensywnych deszczach, które mogą zmyć utworzoną barierę. Po rozpuszczeniu i wniknięciu w podłoże mączka zasili glebę w dodatkowe minerały.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: kolaż – Leslie Eckert/ Pixabay oraz robertohunger / Depositphotos
G.T.

Dowiedz się więcej
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu