Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
Do góry

25. Międzynarodowa Wystawa „ZIELEŃ TO ŻYCIE” 2017 - podsumowanie

Jubileuszowa, 25 - ta edycja międzynarodowych targów roślin „ZIELEŃ TO ŻYCIE”, odbyła się w dniach 31 sierpnia - 2 września w Warszawie w EXPO XXI. Targom po raz drugi towarzyszyło Flower Expo Polska – poświęcone kwiatom ciętym, doniczkowym i florystyce. W klimat japońskiej sztuki ogrodowej wprowadził odwiedzających Bonsai Show – wystawa drzew i pokazy.

W targach wzięło udział 300 wystawców z 12 krajów. Najliczniej poza Polską reprezentowana była Holandia, następnie Belgia, Dania i Francja. Targi odwiedziło 16860 gości w tym 7037 profesjonalistów z 40 krajów. Dwa pierwsze dni przeznaczone były dla profesjonalistów.

Branżowi goście zainteresowani ofertą targów to przede wszystkim producenci roślin – szkółkarze i ogrodnicy (23,58%), kupcy i zarządzający placówkami handlowymi (18,96%), architekci krajobrazu i tworzący tereny zieleni (24,18%), specjaliści samorządowi zajmujący się zielenią publiczną (5,73%), floryści, właściciele kwiaciarń, hurtownicy (9,63%), dostawcy techniki ogrodniczej, produktów i usług (6,79%).

Ostatni dzień targów otwarty był dla szerokiej publiczności – wszystkich zainteresowanych roślinami i nowościami do urządzania ogrodu. Pełne inspirujących pomysłów stoiska, piękne rośliny i możliwość zdobycia rzadkich odmian na towarzyszącym wystawie kiermaszu to pewne punkty programu każdej edycji Zieleń to życie.

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2017
ZIELEŃ TO ŻYCIE 2017

Tegoroczne hasło przewodnie "Odetchnij zielenią" skupiało uwagę na ekologiczne i społeczne korzyści z otaczania się roślinami. Szerzej tematyką zajęli się uczestnicy towarzyszącej targom konferencji "Mocno Zielone Miasto", która zgromadziła ona ponad 250 specjalistów z 82 miejscowości całego kraju.

W ramach targów odbywały się także seminaria i warsztaty, spotkania z ekspertami – m.in. skierowane do architektów krajobrazu warsztaty z oprogramowania do projektowania, warsztaty z projektowania angielskich ogrodów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy międzynarodowych mistrzów florystyki oraz pokazy kształtowana bonsai i prezentacja ponad 60 prac bonsaistów. W ramach otwartych prelekcji pasjonaci mogli poznać żywieniowe i kosmetyczne moce ziół – dzikich i ogrodowych, wartości pszczelich produktów, jak i dlaczego uprawiać ogród zgodnie z naturą, jakie są niezawodne rośliny do ogrodowych aranżacji.

Źródło: Agencja Promocji Zieleni

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu