Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Nowa linia dmuchaw do liści

Dmuchawy do liści Husqvarna należą do produktów stworzonych w oparciu o najnowsze technologie. Zarówno profesjonalista, jak i właściciel przydomowego ogródka wśród dmuchaw Husqvarna znajdzie odpowiednie dla siebie narzędzia. Zbieranie liści przy pomocy dmuchawy jest zdecydowanie mniej pracochłonne i wymaga poświęcenia mniej czasu, niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod.

W ofercie znajdują się zarówno urządzenia ręczne, jak i plecakowe. Wszystkie dmuchawy do liści Husqvarna są proste w obsłudze. Za ich pomocą możliwe jest także zbieranie liści w trybie odkurzania.

Husqvarna 125B

Ręczna dmuchawy do liści o bardzo wysokiej mocy wydmuchu, przeznaczona do prac przydomowych. Urządzenie jest dobrze wyważone i poręczne. Obudowa wentylatora została bowiem opracowana w taki sposób, aby strumień wydmuchiwanego powietrza znalazł się w jednej linii z uchwytem. Dzięki temu maszyną łatwo się manewruje.

Wyłącznik automatycznie ustawia się w pozycji ON, aby rozruch przebiegał bez problemów. Możliwa jest regulacja prędkości wentylatora i długości rury. Wszystkie dźwignie są zebrane w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Husqvarna 356BTx

Profesjonalna dmuchawa do liści o dużej mocy wydmuchu i najniższej emisji hałasu wśród dmuchaw na rynku (hałas w znacznym stopniu tłumią: silnik, obudowa wentylatora oraz izolacja akustyczna). System oczyszczania powietrza wlotowego zapewnia dłuższe okresy pracy bez przestojów. Dźwignia gazu zamocowana jest na rurze wylotowej.


Wygodne, wentylowane szelki redukują obciążenie operatora. Urządzenie posiada pas biodrowy oraz szerokie pasy na ramionach. Wyściełany uchwyt można ustawić pod kątem.

Husqvarna 130 BT

Lekka dmuchawa plecakowa wyposażona w nowy silnik X-TORQ®  zaprojektowany tak, aby redukować emisję szkodliwych spalin o ok. 60% i zużycie paliwa o ok. 20%. Mocny i łatwy w uruchomieniu silnik w połączeniu z efektywnie zaprojektowanym wentylatorem, daje wysoką prędkość przepływu powietrza.

Wyściełane szelki zapewniają komfort pracy. Manetka sterująca, pokryta gumowym obiciem, aby uchwyt był stabilny, może być ustawiona pod różnym kątem.

2009-10-16


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu