Logo
Logo
Do góry

Kwazar: Pielęgnacja wiosennego ogrodu

Wiosna już w pełni pokazała swoje oblicze, a w ogrodzie i sadzie rozpoczął się pracowity czas. W tym okresie odchwaszczamy, siejemy, nawozimy i pielęgnujemy rośliny. W kwietniu przede wszystkim skupiamy się na wysiewaniu nasion do gruntu, z kolei maj jest miesiącem ponownego oprysku drzew, po ich zakwitnięciu.

W warzywniku...

Ciepła i wilgotna pogoda sprzyja rozmnażaniu się dziko rosnących chwastów, dlatego w kwietniu rozpoczynamy systematyczne usuwanie ich z warzywnika. W tym czasie możemy sadzić: cebulę z dymki, ząbki czosnku, jak również cebulki kartoflanki i szalotki oraz sadzonki korzeniowe chrzanu. Warto także rozmnażać rozrośnięte kępy szczypiorku, cebuli siedmiolatki i rabarbaru.

Robi się to poprzez podzielenie ich na mniejsze części, wraz z pączkami i korzeniem. Jeśli chodzi o wysiewanie nasion do gruntu, to kwiecień jest okresem odpowiednim dla większości gatunków warzyw tj. dla sałaty, rzodkiewki, kopru, pietruszki, marchwi, grochu, bobu, szpinaku, buraka ćwikłowego itd.

...i w sadzie

Obowiązki sadownika Wiosną regularnie podlewamy i zasilamy nowo posadzone drzewa i krzewy. Pod młode drzewka rozkładamy warstwę obornika. Kwiecień jest ostatecznym terminem na przycięcie winorośli. Późne cięcie powoduje silny wyciek soków. Trzeba pamiętać, że rośliny posadzone w sprzyjających warunkach (w odpowiedniej glebie, dobrze oświetlone, nawiezione i przycięte) są silne, bardziej odporne na infekcje i rzadziej zasiedlane przez szkodniki.

Jeśli jednak nasz sad został porażony przez poważne choroby drzew (śliwa, wiśnia, brzoskwinia, morela, jabłoń) np. kędzierzawość liści (brzoskwinie), to ratunkiem dla nich jest oprysk. Wykonuje się go przed pojawieniem się na nich liści. Ponownie wykonujemy go w maju tuż po kwitnieniu. W razie pojawienia się szkodników stosujemy środki owadobójcze.

Opryskiwacze Kwazar do pielęgnacji ogrodu

opryskiwacze Orion Kwazar Orion Super
to praktyczny, niezawodny opryskiwacz ciśnieniowy. Jest trwały, przystosowany do najbardziej wymagających prac. Idealny do prac ochronnych i pielęgnacyjnych w sadach, szkółkach oraz uprawach. Posiada zawór bezpieczeństwa, który upuszcza nadmiar ciśnienia ze zbiornika i chroni go przed ewentualnym uszkodzeniem, oraz specjalne uszczelnienia, wzmacniające odporność urządzenia na większość chemikaliów. Wyposażone są w lancę teleskopową o płynnej regulacji długości od 0.6 m do 1.2 m. Dostępne pojemności: 3L, 6L, 9L i 12L.
opryskiwacz Neptune Kwazar Neptune Super
to opryskiwacz plecakowy o pojemności 15l jest profesjonalnym urządzeniem przeznaczonym do aplikacji płynnych środków ochronnych, w tym nawozów dolistnych oraz rozpuszczalnych substancji zapewniających ochronę roślin przed chorobami, chwastami i szkodnikami. Wygodny system nośny, podobny do tych stosowanych w plecakach turystycznych, zapewnia wysoki komfort nawet podczas wykonywania długotrwałych zabiegów. Wyposażony jest w lancę teleskopową o płynnej regulacji długości od 0.6 do 1.2 m.

Źródło: Kwazar


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Katalog roślin
Quizy
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 28314
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => lato-na-swiezym-powietrzu-inspiracje-tarasowe
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 27082
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => jak-wykonac-i-zabezpieczyc-meble-z-palet
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!