Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Libet: Jak zaprojektować nawierzchnie wokół domu?

Wizualizer 3D na www.libet.pl to tester, który sprawdzi się w trudnej kwestii aranżacji nawierzchni wokół Twojego wymarzonego domu.
Znajdziesz tam kilka przykładowych, popularnych brył domów jednorodzinnych. Wybierzesz spośród nich tę, która najlepiej lub chociaż mniej więcej pasuje do Twojego domu. Następnie wybierz jeden z trzech schematów zagospodarowania nawierzchni.

TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
Od dzisiaj grabienie liści stanie się przyjemnością! Można tak śmiało napisać dzięki grabiom PROLINE z linii "System CLICK". Z nimi sterty liści nie...

Zaprojektuj swoją własną, wymarzoną nawierzchnię wokół domu

wizualizacja_nawierzchni_3

To wystarczy byś miał obraz tego, jak może wyglądać Twoja posesja, w zależności od koloru elewacji, tarasu, podjazdu, ścieżek i murków.
To projekty w formie rzutów z góry utwardzonych części terenu wokół domu, przygotowane przez profesjonalistów w tym zakresie. Reszta zależy od ciebie. Śmiało możesz bawić się opcjami wyboru kolorów i produktów. To naprawdę proste.

Zobaczysz, jak coś tak z pozoru banalnego jak podjazd, może zmienić odbiór całego domu.

Jeśli jeszcze nie wykończyłeś elewacji pobaw się kolorami. Może się okazać, że to właśnie kolor tarasu czy kostek na podjeździe stanie się punktem odniesienia do ostatecznego wyboru barw elewacji. Tym bardziej, że w realu elewację dużo łatwiej ‘wymienić’ niż całą nawierzchnię.

Zobacz także: Praktyka - budowa ścieżek ogrodowych

Zapewne jedynymi elementami, które będą Cię ograniczać, będzie kolor dachu i stolarki. Warto uwzględnić barwy tych elementów przy projektowaniu nawierzchni ogrodowej. Dobrze aby były obecne w formie bazy lub choćby elementów dekoracyjnych. Jeśli masz łatwość doboru odpowiednich barw, szybko wykonasz pełny projekt domu wraz z projektem nawierzchni ogrodowej.

Radzi projektant: Projekt nawierzchni ogrodowej

Duża dowolność doboru opcji kusi jednak do zabawy ale jeśli pogubisz się w tej grze w każdej chwili możesz przywrócić ustawienia sugerowane przez architekta.

Spójrz na poniższe przykłady

Ten sam dom w jednym projekcie wyposażono w jasny podjazd i taras nawiązujące do piaskowej części elewacji a w drugim do szarych odcieni występujących na dekoracjach. Zachowując ten sam rysunek nawierzchni otrzymujemy dwa różne projekty. Który z nich wolisz to już kwesta gustu. Oba trzymają się zasady zharmonizowanego projektu domu i nawierzchni wokół niego, jako integralnej całości.

Wybierz kolory i pozwól sobie dojrzeć. Zrób sobie duży wydruk, np. na formacie A1 i powieś w widocznym dla siebie miejscu. Jeśli przez zimę projekt przetrwa próbę czasu a Ty nie zmienisz zdania tzn., że naprawdę wiesz co Ci się podoba - można Ci tylko pogratulować pewności wyboru.

W żadnym razie nie zostawiaj tej decyzji na finał budowy. Najprawdopodobniej będziesz zbyt zmęczony całym procesem, żeby wybrać spokojnie i z pełnym przekonaniem słuszności swojego wyboru. Idzie zima - to idealny czas żeby przespać się z tematem... i to nie jedną noc.

źródło i fot.: Libet

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT