Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

WŁĄCZ SIĘ - zostań naszym redaktorem

Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje zmian oraz pomysły na współtworzenie treści serwisu, dlatego wdrażamy nowy sposób współpracy dla każdego, kto jest nią zainteresowany. Każdy, kto chciałby dać coś od siebie, uczestniczyć w życiu naszej ogrodniczej społeczności, współtworząc treść naszego serwisu może to zrobić bez większego problemu.

WŁĄCZ SIĘ! Zacznij współtworzyć nasz serwis

Większość serwisów jest przeładowanych tekstami, trudnymi określeniami, mało czytelna oraz zasypana reklamami. Naszym celem jest rozwijanie serwisu ogrodniczego, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - inspirujące informacje, portrety roślin oraz przydatne porady.

Jeśli...

----- interesujesz się ogrodnictwem

----- lubisz pisać, a może prowadzisz blog ogrodniczy?

----- jesteś ogrodnikiem lub architektem krajobrazu

----- znasz choćby jedną roślinę, której nie ma w naszym katalogu

----- chcesz współtworzyć z nami treść serwisu

----- lubisz robić zdjęcia roślinom i ogrodom

...zostań redaktorem serwisu ZielonyOgrodek.pl

Kogo szukamy?

Do współpracy zapraszamy wszystkich chętnych – ogrodników amatorów i profesjonalistów, a także studentów, absolwentów ogrodnictwa i architektury krajobrazu, hobbystów, właścicieli dużych i małych ogrodów oraz tych, którzy mają jedynie niewielki parapet ale... posiadają pasję, którą chcieliby podzielić się z użytkownikami serwisu ZielonyOgrodek.pl.

Czekamy na Wasze propozycje. Jeśli chcecie pochwalić się swoim ogrodem lub jakimkolwiek innym tematem ogrodniczym, który Waszym zdaniem nadaje się merytorycznie do naszego serwisu i chcecie abyśmy o tym napisali - skontaktujcie się z nami - redakcja@zielonyogrodek.pl

Chętnie opublikujemy ciekawe informacje, artykuły, relacje z wizyt w ogrodach, portrety roślin, porady, recenzje, felietony, wywiady i zdjęcia.

Każdy, kto chce zacząć wyrabiać sobie nazwisko i zdobywać doświadczenie a także rozwijać się w dziedzinie dziennikarstwa internetowego może rozpocząć współpracę z naszym serwisem na zasadzie non-profit. ZielonyOgrodek.pl oferuje możliwość rozwoju swoich umiejętności wraz z rozwojem serwisu.


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu