Logo
Logo
3
Okazje

Husqvarna dołącza do Power for All Battery Alliance

POWER FOR ALL Battery Alliance ogłosił dziś swoich nowych partnerów, wśród których jest marka Husqvarna. Wiodący, szwedzki producent w dziedzinie urządzeń bateryjnych przeznaczonych do inteligentnej pielęgnacji trawników, dołącza do największego na świecie ujednoliconego systemu akumulatorowego. Sojusz opiera się na jednym wspólnym systemie akumulatorów 18 V dla wszystkich marek stowarzyszonych i został zainicjowany przez markę Bosch. Dzięki temu rozwiązaniu konsumenci mogą używać tej samej baterii do wielu urządzeń w domu i wokół niego, niezależnie od producenta.

 

Sojusz POWER FOR ALL Battery Alliance powstał dwa lata temu, zrzesza wielu wiodących producentów urządzeń zasilanych bateryjnie do użytku w domu, ogrodzie i innych codziennych zastosowań. Opiera się na jednym wspólnym systemie akumulatorów 18 V dla wszystkich marek. Oprócz elektronarzędzi i narzędzi ogrodniczych Bosch, w skład POWER FOR ALL weszły marki takie jak BSH (bezprzewodowy odkurzacz domowy), Gloria (narzędzia do sprzątania na zewnątrz), Wagner (rozpylacze do malowania), Rapid (narzędzia i wyposażenie garażu), Steinel oraz należące do Husqvarna Group marki Gardena i Flymo. Rozwiązanie promowane przez POWER FOR ALL ma stać się w przyszłości powszechne dla wszystkich urządzeń domowych. Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 25 milionów akumulatorów wspierających sojusz.

Naszą pasją jest pomaganie użytkownikom naszych maszyn w dbaniu o swoje ogrody w inteligentny, wygodny i zrównoważony sposób. Dlatego też cieszymy się z możliwości dołączenia do sojuszu, ponieważ wiemy, że wielu konsumentów oczekuje jednej, mocnej i niezawodnej baterii, której mogliby używać do kilku swoich narzędzi domowych i ogrodniczych. Jedno rozwiązanie akumulatorowe, w przeciwieństwie do wielu, jest lepsze dla środowiska i bardziej ekonomiczne dla konsumenta" — mówi Sofia Axelsson, Prezes Residential EPAC, Husqvarna Forest & Garden.

W 2023 r. Husqvarna zamierza wprowadzić na rynek nową gamę produktów dla właścicieli ogrodów, która będzie kompatybilna z systemem akumulatorowym Power for All. Nowa seria urządzeń będzie dostępna u Autoryzowanych Dilerów Husqvarna oraz online.

"Cieszymy się, że Husqvarna dołącza do sojuszu Power for All, jako kolejna, silna, globalna marka, oferująca wartość dodaną użytkownikom na całym świecie. To kolejny krok w realizacji naszej wizji najbliższej przyszłości – oferowania użytkownikom najlepszego i najszerszego multibrandowego systemu akumulatorów 18V do obsługi elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych i AGD, a tym samym maksymalnej wartości dodanej. Łączy nas wspólny cel, jakim jest poprawa jakości życia ludzi. Obsługa wielu różnych akumulatorów i ładowarek wkrótce stanie się przeszłością" — mówi Henk Becker, Prezes Bosch Power Tools.

"Husqvarna tworzy swoje maszyny z myślą o użytkowniku mając na uwadze jego potrzeby, łatwość użytkowania, trwałość i wydajność. Nowa gama produktów, kompatybilna z systemem akumulatorowym Power for All została opracowana po dokładnym zbadaniu potrzeb i oczekiwań właścicieli niedużych ogrodów zlokalizowanych na przedmieściach. To właśnie tam zauważamy najszybszy wzrost zastosowań urządzeń bateryjnych jako łatwych w obsłudze i eksploatacji. Dostrzegamy potencjał wzrostu biznesu dla nas i naszych Dilerów w tym segmencie i rozszerzamy naszą ofertę w tym kierunku" — mówi Ryszard Wójtowicz, Prezes Zarządu Husqvarna Poland.

Wspólnym celem sojuszu Power for All Alliance jest oferowanie użytkownikom największego systemu akumulatorów różnych marek, wspierającego najszerszy zakres zastosowań w ich domach i ogrodach. Obecnie członkowie Power for All Alliance, oprócz marek Husqvarna, Gardena i Bosch, to: Flymo, Gloria, Steinel, Rapid, Wagner, Perfect Pro i Kübler Workwear.

Nowa seria produktów Husqvarna z akumulatorami i ładowarką wspólnego systemu, będą dostępne w przyszłym roku u Autoryzowanych Dilerów Husqvarna oraz online. Szczegóły dystrybucji będą komunikowane na stronie www.husqvarna.com/pl

Więcej informacji na temat Power for All Alliance odwiedź www.powerforall-alliance.com

2022-06-10
Źródło: materiały prasowe Husqvarna

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (24)


Zobacz także
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu