Logo
Logo

Agrowłókniny zimowe do ochrony przed mrozem | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Wiele gatunków roślin jest wrażliwych na niskie temperatury, dlatego jeśli chcemy się cieszyć ich pięknym wyglądem trzeba pamiętać o ich okrywaniu na zimę. Możemy użyć w tym celu naturalnych materiałów jak iglaste gałęzie lub zdecydować się na agrowłókninę, która nie tylko ochroni rośliny przed mrozem, lecz także pozwali utrzymać odpowiednie naświetlenie czy przepływ powietrza.

Dowiedz się jakie agrowółkniny zimowe można wybrać, które są najlepsze, jak je używać i kiedy stosować. W poszukiwaniu najlepszych odwiedź nasz sklep online!

Spis treści
Dlaczego warto stosować agrowłókniny zimowe? Które agrowłókniny są najlepsze? Jak stosować białą agrowłókninę? Kiedy zakładać i zdejmować agrowłókninę z roślin?

Jaką agrowłókninę do ochrony przed mrozem warto wybrać?

Do okrywania roślin przeznaczona jest biała agrowłóknina. Jej właściwości sprawiają, że doskonale zabezpiecza rośliny, a także zapewnia im jak najlepsze warunki:

  • dobrze izoluje chłód,
  • odbija promienie słoneczne, dzięki czemu nie nagrzewa się tak, by pobudzić rośliny do rozwoju
  • i przepuszcza odpowiednie ilości światła i wody.

W sklepach ogrodniczych dostępne są jej dwa typy – agrowłóknina zimowa oraz wiosenna. Ta pierwsza sprawdza się do ochrony roślin przed największymi mrozami czy zimnym wiatrem. Jej grubość to 50 g/m². Z kolei jej wiosenne odpowiedniki mają grubość od 17 do 23 g/m². Stosowane są do ochrony przed nocnymi przymrozkami roślin wysiewanych wczesną wiosną.

Najlepsze agrowłókniny do ochrony przed mrozem

Agrowłóknina zimowa Megran, Sklep ZielonyOgrodekpl
Agrowłóknina biała, jesienno-zimowa
Agrowłóknina jesienno-zimowa (gramatura: 30 g/m², szerokość: 1,60 m, długość: 10 m) ochrania przed niskimi temperaturami, utratą wilgotności i wiatrem. Jest szczególnie przydatna w bezśnieżne zimy, gdy brakuje ochronnej warstwy śniegu.
Przejdź do sklepu online
Agrowłóknina zimowa Megran Horti-Line, Sklep ZielonyOgrodekpl
Agrowłóknina zimowa Horti-Line
Agrowłóknina zimowa to produkt posiadający porowatą strukturę, która gwarantuje swobodny przepływ powietrza. Nie zaburza ona przebiegu zimowej wegetacji roślin. W ofercie można znaleźć wersje o różnej wielkości.
Przejdź do sklepu online

Jak stosować białą agrowłókninę do ochrony przed mrozem?

Agrowłóknina nie ma ani prawej, ani lewej strony, dlatego nie musimy się przejmować, czy odpowiednio ją zakładamy. Ważne jest, by dokładnie otuliła roślinę i została dobrze przymocowana. W przypadku drzewek możemy przewiązać ją sznurkiem, natomiast przy okrywaniu krzewów czy bylin sprawdzi się obsypanie jej u podstawy ziemią lub przymocowanie specjalnymi plastikowymi szpilkami do agrowłókniny.

Kiedy zakładać i zdejmować agrowłókninę do ochrony przed mrozem?

Osłony przed niskimi temperaturami nie należy stosować z wyprzedzeniem, ponieważ podniesie ona temperaturę wokół roślin i zakłóci ich przejście w stan spoczynku. Dlatego agrowłókniną należy otulić je dopiero po wystąpieniu kilkudniowych przymrozków.

Również ze zdejmowaniem osłony nie należy się śpieszyć. Zwłaszcza w przypadku najwrażliwszych gatunków warto zaczekać do ustania nocnych przymrozków. Do tego czasu można w ciągu dnia poluzować materiał lub nawet lekko odsłonić roślinę, by stopniowo przyzwyczajała się do warunków na zewnątrz.


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: telev / Depositphotos ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Agrowłókniny zimowe do ochrony przed mrozem | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Agrowłókniny zimowe do ochrony przed mrozem | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (9)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl