Logo
Logo
31
Do góry

Ogród z krwawnikami

Wśród bylin krwawniki są jednymi z najmniej wymagających roślin. Uwielbiają słońce, znoszą przesuszenie i tolerują różne rodzaje podłoży. Ogród z krwawnikami będzie kolorowy od czerwca do września, bo to rośliny, które powtarzają kwitnienie. Zobacz galerię 10 pomysłów na kompozycje z tymi ciekawymi bylinami.

Krwawniki (Achillea) to byliny o wyprostowanych łodygach, na szczycie których latem pojawiają się płaskie kwiatostany złożone z drobnych kwiatków. Liście tych roślin są wydłużone, często pierzaste i powcinane. Tworzą kępy. Rośliny te najlepiej rosną na piaszczystym, przepuszczalnym podłożu w pełnym słońcu. Najniższe odmiany osiągają kilkanaście cm wysokości, a najwyższe mogą mieć nawet ponad 1 metr.

Kępy krwawników świetnie komponują się na rabatach z wieloma bylinami oraz z trawami ozdobnymi. Ze względu na osiąganą wysokość najlepiej je wykorzystywać w środkowych częściach rabat. Ponieważ kochają słoneczne miejsca, sprawdzają się na rabatach od południowej strony budynków, gdzie słońce mocno przygrzewa. Obok krwawników ładnie prezentują się m.in. bylice (Artemisia), rozchodnikowce (Hylotelephium) i rojniki (Sempervivum), jeżówki (Echinacea), mikołajki (Eryngium) i przegorzany (Echinops), a także oryginalnie wyglądające ostropesty (Silybum). W sąsiedztwie krwawników można też sadzić większość ziół

Obejrzyj galerię 10 ogrodów z krwawnikami i stwórz swoją wymarzoną kompozycję!

Zdjęcia tytułowe: iVerde, Mona El Falaky, Ralph, S. Hermann & F. Richter/Pixabay


Komentarze

Powiązane artykuły
Powiązane rośliny
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu