Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
31
Okazje

Ogród z krwawnikami

Wśród bylin krwawniki są jednymi z najmniej wymagających roślin. Uwielbiają słońce, znoszą przesuszenie i tolerują różne rodzaje podłoży. Ogród z krwawnikami będzie kolorowy od czerwca do września, bo to rośliny, które powtarzają kwitnienie. Zobacz galerię 10 pomysłów na kompozycje z tymi ciekawymi bylinami.

 

Krwawniki (Achillea) to byliny o wyprostowanych łodygach, na szczycie których latem pojawiają się płaskie kwiatostany złożone z drobnych kwiatków. Liście tych roślin są wydłużone, często pierzaste i powcinane. Tworzą kępy. Rośliny te najlepiej rosną na piaszczystym, przepuszczalnym podłożu w pełnym słońcu. Najniższe odmiany osiągają kilkanaście cm wysokości, a najwyższe mogą mieć nawet ponad 1 metr.

Kępy krwawników świetnie komponują się na rabatach z wieloma bylinami oraz z trawami ozdobnymi. Ze względu na osiąganą wysokość najlepiej je wykorzystywać w środkowych częściach rabat. Ponieważ kochają słoneczne miejsca, sprawdzają się na rabatach od południowej strony budynków, gdzie słońce mocno przygrzewa. Obok krwawników ładnie prezentują się m.in. bylice (Artemisia), rozchodnikowce (Hylotelephium) i rojniki (Sempervivum), jeżówki (Echinacea), mikołajki (Eryngium) i przegorzany (Echinops), a także oryginalnie wyglądające ostropesty (Silybum). W sąsiedztwie krwawników można też sadzić większość ziół

Obejrzyj galerię 10 ogrodów z krwawnikami i stwórz swoją wymarzoną kompozycję!

Zdjęcia tytułowe: iVerde, Mona El Falaky, Ralph, S. Hermann & F. Richter/Pixabay

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Powiązane rośliny
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Systematycznie sprawdzamy nasze rośliny na obecność chorób – przede wszystkim chorób grzybowych. Usuwamy porażone gałęzie i utylizujmy je zaraz po wycięciu.
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Na balkonie i tarasie w puste miejsca dosadzamy rośliny sezonowe, kwitnące jesienią, np. chryzantemy, wrzosy i jesienne wrzośce.
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Systematycznie zbieramy warzywa ciepłolubne, do których należą np. dynia, ogórki, papryka czy pomidory.
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Posadźmy w ogrodzie wrzosy, które właśnie teraz, podczas kwitnienia są najpiękniejsze. Te sprzedawane w pojemnikach można sadzić do gruntu przez cały sezon wegetacyjny.
Tydzień 38, Sentencja nr:1
Tydzień 38, Sentencja nr:1
W połowie września możemy rozpocząć sadzenie roślin cebulowych (wybierajmy cebule duże i zdrowe). Głębokość sadzenia powinna być równa 2-3-krotnej wysokości cebul (na glebie piaszczystej cebule sadzimy nieco głębiej). Miejsce sadzenia cebul warto okryć na zimę korą lub słomianymi matami.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT