Logo
Logo
31
Okazje

Ogród z krwawnikami

Wśród bylin krwawniki są jednymi z najmniej wymagających roślin. Uwielbiają słońce, znoszą przesuszenie i tolerują różne rodzaje podłoży. Ogród z krwawnikami będzie kolorowy od czerwca do września, bo to rośliny, które powtarzają kwitnienie. Zobacz galerię 10 pomysłów na kompozycje z tymi ciekawymi bylinami.

 

Krwawniki (Achillea) to byliny o wyprostowanych łodygach, na szczycie których latem pojawiają się płaskie kwiatostany złożone z drobnych kwiatków. Liście tych roślin są wydłużone, często pierzaste i powcinane. Tworzą kępy. Rośliny te najlepiej rosną na piaszczystym, przepuszczalnym podłożu w pełnym słońcu. Najniższe odmiany osiągają kilkanaście cm wysokości, a najwyższe mogą mieć nawet ponad 1 metr.

Kępy krwawników świetnie komponują się na rabatach z wieloma bylinami oraz z trawami ozdobnymi. Ze względu na osiąganą wysokość najlepiej je wykorzystywać w środkowych częściach rabat. Ponieważ kochają słoneczne miejsca, sprawdzają się na rabatach od południowej strony budynków, gdzie słońce mocno przygrzewa. Obok krwawników ładnie prezentują się m.in. bylice (Artemisia), rozchodnikowce (Hylotelephium) i rojniki (Sempervivum), jeżówki (Echinacea), mikołajki (Eryngium) i przegorzany (Echinops), a także oryginalnie wyglądające ostropesty (Silybum). W sąsiedztwie krwawników można też sadzić większość ziół

Obejrzyj galerię 10 ogrodów z krwawnikami i stwórz swoją wymarzoną kompozycję!

Zdjęcia tytułowe: iVerde, Mona El Falaky, Ralph, S. Hermann & F. Richter/Pixabay

Dowiedz się więcej
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Powiązane rośliny
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu