Logo
Logo

Preparaty na szkodniki domowe | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Większość owadów jest bardzo pożyteczna, ale niektóre potrafią przynieść ogromne szkody i to w krótkim czasie. Zniszczone produkty żywnościowe, uszkodzone rośliny, czy ryzyko pogryzienia sprawiają, że problem trzeba jak najszybciej rozwiązać. Często domowe sposoby to za mało, dlatego chcąc pozbyć się problemu szybko i skutecznie warto sięgnąć po profesjonalne produkty owadobójcze. Są proste w użyciu, bezpieczne dla człowieka i przede wszystkim zapewniają skuteczne zwalczanie szkodników.

Spis treści
Jak skutecznie zwalczać konkretne szkodniki domowe? Polecane preparaty na szkodniki domowe

Jakie preparaty stosować na jakie szkodniki domowe?

  • Niechciane owady mogą przynieść wiele szkód i spowodować znaczne zniszczenia. W domach największym problemem są mrówki i karaluchy, które zjadają i niszczą żywność, a w dodatku mogą pogryźć domowników, roznosząc wiele groźnych chorób. Dlatego działanie zwalczające problem trzeba rozpocząć jak najszybciej. Najskuteczniejsze są produkty owadobójcze, które pomagają unicestwić insekty i zlikwidować gniazda.

  • Na muszki owocówki, które często pojawiają się latem, najlepiej sprawdzą się pułapki owadobójcze.

  • Dużym utrapieniem są też owady, które mogą pogryźć lub użądlić takie jak komary, szerszenie i kleszcze, które nie tylko powodują nieprzyjemne dolegliwości, ale również mogą nas zarazić niebezpiecznymi chorobami. Na ten typ owadów najbardziej polecane są dedykowane spraye i opryski owadobójcze. To nie tylko doskonałe środki na insekty, ale również bardzo dobre odstraszacze. Oznacza to, że środki te nie tylko likwidują już bytujące w ogrodzie owady, ale też odstraszają kolejne przed pojawieniem się. Dzięki temu można w prosty sposób zyskać spokój na długi czas.

  • Insekty mogą również wyniszczać hodowane w ogrodach rośliny. Mszyce, przędziorki i czerwce, atakując rośliny, obniżają ich walory estetyczne, niszczą plony i negatywnie wpływają na wzrost i rozwój roślin. W tym przypadku doskonale sprawdzą się dedykowane właśnie tym owadom środki owadobójcze. Co ważne, można je stosować nie tylko w ogrodach, ale również na tarasach i balkonach, a nawet w domach.

Wybierz preparaty na szkodniki domowe

ANTS CONTROL MAX – Skutecznie zwalcza MRÓWKI – 120 g | Target
ANTS CONTROL MAX to wszechstronny preparat w formie granulatu do likwidacji dużych skupisk mrówek. Skutecznie zwalcza mrówki w domu i ogrodzie – na tarasach, ścieżkach, podjazdach czy też w pomieszczeniach domowych oraz biurowych.
Kup online
4roach żel na karaczany i inne biegające – 5 g | Target
Preparat skutecznie zwalcza karaczany: prusaki, karaluchy oraz rybiki cukrowe, mrówki i inne owady biegające.
Kup online
Pułapka na muszki owocówki – 15 ml | Target
Pułapka na muszki owocówki zawiera wyłącznie składniki pochodzenia spożywczego. Przeznaczona jest do zwalczania szkodnika w pomieszczeniach mieszkalnych, miejscach użyteczności publicznej.
Kup online
Elektrofumigator i płyn 30 ml Target, Sklep Zielony Ogródek
Elektrofumigator + płyn 30 ml | Target
Elektrofumigator to urządzenie elektryczne montowane w gniazdku. Po wlaniu do niego odpowiedniego płynu (jedna dawka jest załączona do produktu) zaczyna on sukcesywnie wydzielać do powietrza substancje odstraszające komary. Jest ona bezpieczna dla ludzi i bardzo skuteczna przeciwko owadom – pozwala na spanie przy otwartym oknie, nawet przy bardzo silnym nasileniu występowania komarów.
Sprawdź w naszym sklepie
Muchy, osy Up-Control AE Max owady latające, Sklep ZielonyOgródek
Up-Control AE Max, muchy, osy, owady latające – 750 ml | Target
Skutecznie zwalcza owady latające, a przede wszystkim: muchy, komary i osy. Produkt przeznaczony jest do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych.
Przejdź do sklepu
TARGET NA KLESZCZE, Sklep Zielony Ogródek
Na KLESZCZE | Target
Preparat w formie koncentratu do rozrobienia z wodą, który stosujemy przy użyciu opryskiwaczy ciśnieniowych. Skutecznie ogranicza aktywność różnych gatunków roztoczy, dlatego może być z powodzeniem stosowany do eliminacji kleszczy na wybranych przez nas miejscach (tarasach, ścieżkach ogrodowych, trawnikach itp.).
Sprawdź, gdzie kupić
Agrocover spray mszyce przędziorki czerwce Target Natural
Agrocover Spray – Zwalcza mszyce, przędziorki, czerwce – 1 l | Target
Agrocover to naturalny środek, niezwykle skuteczny w zwalczaniu między innymi mszyc, przędziorków i czerwców. Można stosować go także do zwalczania innych szkodników. Preparat może być stosowany w domach, na balkonach oraz w ogrodach przydomowych i działkowych. Nie jest szkodliwy dla pszczół i zwierząt.
Kup online
Polysect Owadobójczy środek długo działający Substral
POLYSECT AL – Ultra Hobby – 750 ml | Substral
Przeznaczony jest do walki z takimi szkodnikami jak mszyce, przędziorki, mącznik szklarniowy, gąsienie bielinki, wciornastki. Doskonały do stosowania na roślinach domowych, balkonowych i doniczkowych.
Kup online
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: PDPics/Pixabay ed.

Autor
Preparaty na szkodniki domowe | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Preparaty na szkodniki domowe | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (7)