Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Borówkowy Weekend w 23 miejscach w 8 województwach

Przed nami święto owocu - Dzień Polskiej Borówki 2017, celebracja sukcesu branży i otwarcie sezonu. Święto z wyraźnym akcentem na miejsce produkcji i integrację producentów. Promocja walorów borówki, nazywanej owocem XXI wieku, oraz sukcesu branży, która stworzyła modę na polską borówkę na świecie.

1 LIPCA plantatorzy z całej Polski spotkają się w Warszawie, by uroczyście otworzyć sezon 2017. W programie prezentacja walorów borówki, wieloetapowej pracy na plantacjach oraz sukcesów polskich plantatorów. Tegoroczne spotkanie na żoliborskim Targu Śniadaniowym będzie również okazją do spotkania z konsumentami. Targ to najpopularniejsze w Polsce miejsce zakupów i śniadań na świeżym powietrzu. Wymarzone do celebrowania wspólnoty i wartości. Dzień Polskiej Borówki to będzie święto wszystkich, którzy chcą żyć zdrowo i cieszyć się sukcesem Polaków.

Co i gdzie będzie się działo?

Dzień Polskiej Borówki to inicjatywa plantatorów. Promocja walorów borówki, branżowego sukcesu i umiejętności korzystania z narodowej tożsamości. Połączenia tradycji, szacunku dla natury z otwartością i kreatywnością dwóch pokoleń plantatorów. Druga edycja pokazuje, że jest olbrzymie zapotrzebowanie na taką promocję i działanie wspólne, nakierowane na rozwój rynku i edukację.

Plantatorzy borówki zapraszają na pierwsze w tym roku degustacje dań, deserów, ciast, koktajli i lodów w 23 miejscach w 8 województwach. W województwie Mazowieckim: Warszawa i Piaseczno. Kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz. Pomorskie: Kościerzyna. Zachodniopomorskie: Szczecin, Koszalin i Wałcz. Wielkopolska: Nowy Tomyśl, Wągrowiec, Piła, Chodzież, Gniezno, Śrem. Lubelskie – Biłgoraj. Śląsk - Beskid Mały, Kocierz. Małopolska: Kraków i Zabierzów.


Szczegóły i zaproszenia dla konsumentów znajdują się na www.facebook.com/events/1299431726842081


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Quiz - Rozpoznaj rośliny związane z Bożym Narodzeniem
Rozpoznaj rośliny związane z Bożym Narodzeniem

Najpopularniejsze pachnące żywicą drzewko na świąteczną choinkę to:

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 51, Sentencja nr:7
Tydzień 51, Sentencja nr:7
Poinsecję można kupić już na początku grudnia - będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 51, Sentencja nr:6
Tydzień 51, Sentencja nr:6
Oczywiście, zgodnie z tradycją, główną ozdobą była i jest świąteczna choinka stojąca na honorowym miejscu w mieszkaniu oraz jemioła zawieszona pod sufitem.
Tydzień 51, Sentencja nr:5
Tydzień 51, Sentencja nr:5
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu nie należy przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 51, Sentencja nr:3
Tydzień 51, Sentencja nr:3
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Pomieszczenie do przechowywania sprzętów powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 51, Sentencja nr:1
Tydzień 51, Sentencja nr:1
Unikajmy chodzenia po trawniku, gdyż zimą (w czasie mrozów lub opadów) pod wpływem ciężaru źdźbła łatwo się łamią. Ponadto, udeptywanie pogarsza strukturę gleby oraz stosunki wodne i powietrzne w podłożu, co może być przyczyną złej kondycji trawy na wiosnę.
Twoja strona ogrodu