Logo
Logo
10
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Kanna: egzotyczny kwiat w naszym ogrodzie | Sprawdź, jak o niego dbać!

Duże i gęste liście oraz piękne kwiaty w jaskrawych kolorach – to właśnie kanna, nazywana także paciorecznikiem. Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi ta egzotyczna roślina tworzy w ogrodzie świąteczną atmosferę. Poza tym kanna ma też bogatą symbolikę, która może zainteresować niejednego miłośnika ogrodów, ale przede wszystkim jest niezwykle reprezentacyjna i przyciąga wzrok. Sprawdź, jakie odmiany wybrać! 

 

Kanna naprawdę potrafi poprawiać nastrój swoim egzotycznym charakterem. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że pochodzi z Ameryki Południowej. Jej nazwa wzięła się od greckiego słowa „kanna”, które oznacza trzcinę lub piszczałkę. Ta piękna roślina ma mnóstwo symbolicznych znaczeń i postrzegana jest między innymi jako kwiat, który oznacza nadzieję i pewność siebie.

Jak wygląda kanna i jak o nią dbać?

Egzotyczne liście kanny

Kanna słynie z imponujących liści o pięknej strukturze. Najpierw bulwiaste kłącze wytwarza łodygi, z których wyrastają poskręcane, egzotycznie wyglądające liście. Liście te potem się rozwijają, tworząc efektowną powierzchnię w zielonym lub brązowym kolorze. W połączeniu z innymi roślinami i kwiatami zapewnia w ogrodzie różnorodność i tworzy wesołą atmosferę.

Kanna 'Firebird' i 'Robert Kemp' - fot. ibulb
Fot. materiały prasowe iBulb 
1 - Canna 'Firebird'
2 - Canna 'Robert Kemp'

Egzotyczne kwiaty kanny  

Ciepłe promienie słoneczne sprawią, że kanna rozbłyśnie. Rośliny tropikalne mają kwiaty w zaskakująco wielu kolorach, między innymi żółtym, białym, pomarańczowym, łososiowym i czerwonym. Kanna prezentuje swoje piękne kwiaty od czerwca do pierwszych przymrozków. Usuwając zwiędłe kwiaty, sprawisz, że będzie wciąż wypuszczać nowe. A jeśli zostawisz je na łodydze, przekształcą się w urocze strąki nasienne.

Siła wzrostu i potrzeby kanny

Gdy kanna zacznie rosnąć, zaskoczy Cię swoją ogromną siłą wzrostu, ponieważ może osiągnąć od pół metra do 2 lub 3 metrów wysokości. Pomimo tego nie ma potrzeby jej podwiązywania, gdyż sama w sobie jest wystarczająco wytrzymała. Należy jej jednak zapewnić wystarczającą ilość nawozu. Kanna dobrze radzi sobie w czasie upałów, przechowując wodę w kłączach.

Gdy kanna zacznie rosnąć, zaskoczy Cię swoją ogromną siłą wzrostu, ponieważ może osiągnąć od pół metra do 2 lub 3 metrów wysokości. 

 

Jak poprawnie posadzić kannę? 

Posadź kannę na wiosnę, gdy tylko miną ostatnie przymrozki. Możesz ją umieścić w ogrodzie, ale dobrze rozwija się także w doniczkach. Zapewnij jej słoneczne stanowisko. W półcieniu lub całkowitym cieniu zachowa swoje piękne, kolorowe kwiaty tylko dla siebie, a to by była ogromna strata. Im więcej słońca dostanie, tym więcej kwiatów pokaże.

Kanna 'Brilliant' i 'Richard Wallace' - fot. ibulb
Fot. materiały prasowe iBulb 
1 - Canna 'Brilliant'
2 - Canna 'Richard Wallace'

Chcesz dowiedzieć się więcej o letnich cebulkach? Wejdź na stronę www.cebulkikwiatowe.info.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe iBulb 

Dowiedz się więcej
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Powiązane rośliny
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu