Logo
Logo

Kwiatowe kompozycje | Słoneczne natchnienie z miniaturową kanną w donicy

Słoneczne miejsce i słoneczne kolory to idealne połączenie na roślinną dekorację. Donica została gęsto obsadzona jasnymi kwiatami z egzotyczną kanną w roli głównej, by codziennie przywodziłć na myśl ciepłe, leniwe, letnie wakacje. Zobacz, jakie rośliny posadzić obok siebie w jednym pojemniku, by stworzyć podobną kompozycję na Twoim balkonie lub tarasie.

Spis treści
Czym wyróżnia się kompozycja? Jakie rośliny wykorzystano w kompozycji?

Kompozycja w donicy

Dominująca miniaturowa kanna (paciorecznik) (łac. Canna) o żółtych kwiatach posadzona została na samym środku kompozycji i jest główną postacią występującą w tym letnim przedstawieniu. Wokół niej stworzona została obwódka z trzech odmian o różnych kolorach kwiatów, ale charakteryzujących się takim samym wzrostem i pokrojem. Różowe, cytrynowożółte i biało różowe kwiaty petunii i kalibrachoi (łac. Calibrachoa) zostały ze sobą wymieszane i otaczają kannę tworząc wokół niej kolorowy, lekki wianuszek.

Wszystkie posadzone w białej donicy rośliny wymagają pełnego nasłonecznienia. Idealnie sprawdzą się więc na południowym lub południowo-zachodnim balkonie czy tarasie.

słoneczna kompozycja z kanną

Rośliny w kompozycji

1. Kanna (Canna) odmiana Toucan® Yellow – osiąga 75-120 cm wysokości. Najlepiej rośnie na lekko kwaśnym, umiarkowanie wilgotnym podłożu. Kwitnie od sierpnia do października. Ozdobą rośliny są nie tylko żółte kwiaty o egzotycznym wyglądzie, ale także skórzaste, duże liście.

2. Petunia (Petunia) odmiana Supertunia® Mini Vista™ –  dorasta do ok. 15-30 cm wysokości. Kwitnie najobficiej na słonecznym stanowisku. Wymaga żyznego podłoża i nawożenia w czasie kwitnienia preparatami do kwitnących roślin balkonowych. To odmiana samooczyszczająca się, więc nie trzeba usuwać z rośliny przekwitłych kwiatów.

 

3. Petunia (Petunia) odmiana Supertunia® Lovie Dovie™ – osiąga ok. 30 cm wysokości. Wymaga słonecznego stanowiska i żyznego podłoża. Ma białe kwiaty z ciemnoróżowymi paskami. Wymaga nawożenia w czasie kwitnienia.

4. Calibrachoa (Calibrachoa) odmiana Superbells® Yellow – dorasta do 30 cm wysokości. Kwitnie na cytrynowo żółty kolor. Wymaga żyznego, przepuszczalnego podłoża i słonecznego stanowiska oraz nawożenia w okresie kwitnienia.


Tekst: Małgorzata Wójcik, 
zdjęcia: Proven Winners
www.provenwinners.com
Autor
Kwiatowe kompozycje | Słoneczne natchnienie z miniaturową kanną w donicy
Kwiatowe kompozycje | Słoneczne natchnienie z miniaturową kanną w donicy
Małgorzata Wójcik

Uwielbia przebywać wśród roślin, podglądać je i cieszyć się ich urodą na każdym etapie życia. Nierzadko zdarza się, że z nimi rozmawia... Redaktorka naczelna magazynu Gardeners' World. Edycja Polska, autorka tekstów, pasjonatka roślinnej fotografii. Z wykształcenia architekt krajobrazu.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (13)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl