Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
3
Okazje

50 pomysłów na ogród w doniczce

Zaraz po roślinach najważniejszym elementem na naszych balkonach czy tarasach są donice. Sprawiają, że przestrzeń nabiera prawdziwego charakteru, a kwiaty maja jeszcze więcej uroku.

Obejrzyj 50 pięknych zdjęć, zainspiruj się pomysłami na ogród w donicach i stwórz swój mały, zielony zakątek, gdzie tylko chcesz! Mając odpowiednie pojemniki na kwiaty każda przestrzeń staje się potencjalnym ogrodem!

 

Wybór donic jest obecnie ogromny – każdy znajdzie coś dla siebie. Mały balkon, rodzinny pokój dzienny czy duży taras dzięki odpowiednim pojemnikom mogą stać się prawdziwym ogrodem!

W galerii znajdziesz 50 pomysłów na aranżacje, które pokazują, że jednym ogranicznikiem na ogród w donicach jest nasza wyobraźnia!

Artykuł i zdjęcia powstały we współpracy z marką LAMELA.
Więcej produktów znajdziesz na www.lamela.pl

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Nowe treści

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu