Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
3
Okazje

50 pomysłów na ogród w doniczce

Zaraz po roślinach najważniejszym elementem na naszych balkonach czy tarasach są donice. Sprawiają, że przestrzeń nabiera prawdziwego charakteru, a kwiaty maja jeszcze więcej uroku.

Obejrzyj 50 pięknych zdjęć, zainspiruj się pomysłami na ogród w donicach i stwórz swój mały, zielony zakątek, gdzie tylko chcesz! Mając odpowiednie pojemniki na kwiaty każda przestrzeń staje się potencjalnym ogrodem!

 

Wybór donic jest obecnie ogromny – każdy znajdzie coś dla siebie. Mały balkon, rodzinny pokój dzienny czy duży taras dzięki odpowiednim pojemnikom mogą stać się prawdziwym ogrodem!

W galerii znajdziesz 50 pomysłów na aranżacje, które pokazują, że jednym ogranicznikiem na ogród w donicach jest nasza wyobraźnia!

Artykuł i zdjęcia powstały we współpracy z marką LAMELA.
Więcej produktów znajdziesz na www.lamela.pl

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 41, Sentencja nr:6
Tydzień 41, Sentencja nr:6
Najlepszym okresem na sadzenie drzew owocowych jest jesień (od pierwszych dni października do pierwszych przymrozków). Przed nastaniem zimy drzewka zdążą zregenerować uszkodzony system korzeniowy.
Tydzień 41, Sentencja nr:5
Tydzień 41, Sentencja nr:5
Krzewy róż warto teraz zasilić. Wierzchnią warstwę ziemi przemieszajmy z przefermentowanym obornikiem. Róże pienne należy zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą. W tym celu przygina się je do ziemi i obsypuje ziemią.
Tydzień 41, Sentencja nr:4
Tydzień 41, Sentencja nr:4
Jeśli w październiku posadzimy w ogrodzie róże, wytworzą drobne korzenie, dzięki którym na wiosnę krzewy szybko zbudzą się do życia. Pamiętajmy, że róże preferują miejsca półcieniste i glebę piaszczysto-gliniastą o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym.
Tydzień 41, Sentencja nr:2
Tydzień 41, Sentencja nr:2
Przenieśmy do domu kwiaty, które do tej pory zdobiły taras lub balkon (najlepiej zrobić to przed sezonem grzewczym, aby różnica temperatury nie była dla roślin zbyt duża). Przeniesione rośliny należy mniej podlewać i zaprzestać ich nawożenia.
Tydzień 41, Sentencja nr:1
Tydzień 41, Sentencja nr:1
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT