Logo
Logo
3
Do góry

50 pomysłów na ogród w doniczce

Zaraz po roślinach najważniejszym elementem na naszych balkonach czy tarasach są donice. Sprawiają, że przestrzeń nabiera prawdziwego charakteru, a kwiaty maja jeszcze więcej uroku.

Obejrzyj 50 pięknych zdjęć, zainspiruj się pomysłami na ogród w donicach i stwórz swój mały, zielony zakątek, gdzie tylko chcesz! Mając odpowiednie pojemniki na kwiaty każda przestrzeń staje się potencjalnym ogrodem!

 

Wybór donic jest obecnie ogromny – każdy znajdzie coś dla siebie. Mały balkon, rodzinny pokój dzienny czy duży taras dzięki odpowiednim pojemnikom mogą stać się prawdziwym ogrodem!

W galerii znajdziesz 50 pomysłów na aranżacje, które pokazują, że jednym ogranicznikiem na ogród w donicach jest nasza wyobraźnia!

Artykuł i zdjęcia powstały we współpracy z marką LAMELA.
Więcej produktów znajdziesz na www.lamela.pl

Warto przeczytać

Komentarze

PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 20, Sentencja nr:5
Tydzień 20, Sentencja nr:5
Po 15 maja, po ostatnich wiosennych przymrozkach, wysiewamy aksamitki, nasturcje, fasolę wielkokwiatową, dimorfotekę, szarłaty, wilce, a balkony dekorujemy pelargoniami, surfiniami i innymi kwiatami.
Tydzień 20, Sentencja nr:4
Tydzień 20, Sentencja nr:4
Regularnie podlewamy trawnik. Najlepiej rozproszonym strumieniem, wcześnie rano lub późnym popołudniem. Gleba powinna być wilgotna do głębokości 10-15 cm; gdy jej wierzchnia warstwa wyschnie na głębokość kilku centymetrów, wskazane jest podlewanie.
Tydzień 20, Sentencja nr:3
Tydzień 20, Sentencja nr:3
Pod nowymi nasadzeniami drzew i krzewów należy rozłożyć warstwę ściółki o grubości 5–10 cm. W tym celu można zastosować zmieloną korę drzew iglastych, torf lub kompost). Należy pamiętać o pozostawieniu wokół nasady roślin fragmentu nie wyściółkowanej ziemi (o promieniu 2,5-5 cm), ponieważ wilgotna ściółka może przyczynić się do gnicia...
Tydzień 20, Sentencja nr:2
Tydzień 20, Sentencja nr:2
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa. Po posadzeniu rośliny, wokół szyjki korzeniowej formujemy misę, w której będzie zatrzymywać się woda.
Tydzień 20, Sentencja nr:1
Tydzień 20, Sentencja nr:1
Nawozimy trawnik. Nawożenie przeprowadzone 3-4 razy w sezonie zapewni murawie odporność i nienaganny wygląd. W maju można wykonać oprysk 2% roztworem Ogrowitu uniwersalnego – roztwór saletry wapniowo-magnezowej (około 5-10 l/100 m2). Nie należy nawozić trawnika w czasie suszy.
 
Twoja strona ogrodu