Logo
Logo
66
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Ogród z donicami | 20 pomysłów na rośliny w pojemnikach

Donice w ogrodzie mają wiele ról. Przede wszystkim są miejscem do uprawy roślin, ale mogą też przyciągać uwagę, stanowić dodatkowy element kolorystyczny w kompozycjach, rozjaśniać ciemne miejsca czy akcentować ważne punkty w kompozycji. Przejrzyj galerię 20 zdjęć ogrodów z donicami i zainspiruj się!

 

Każda donica, jaką kupujemy do ogrodu powinna pasować do innych elementów małej architektury oraz do stylu ogrodu. Kupując pojemniki na rośliny trzeba zawsze zwrócić uwagę na to, czy będą pasowały do tych, które już mamy – dobierajmy do siebie donice wykonane z tego samego materiału, pasujące do siebie pod względem kolorystycznym i mające podobne kształty. Ważna też jest wielkość donic (powinny móc zapewnić roślinom swobodny rozwój) oraz ich odporność na warunki atmosferyczne.

Warto wybierać pojemniki, które będą nam służyły przez wiele lat – odporne na mrozy. Donice z tworzywa można łatwo uszkodzić, a do tego odbarwiają sią po kilku sezonach. Lepiej postawić na te wykonane z trwalszych materiałów, takie jak klasyczne gliniane, kamienne, betonowe albo metalowe. 

Zobacz galerię 20 ogrodów z różnymi donicami!

Tekst: Małgorzata Wójcik, zdjęcie tytułowe: Flower Council 

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (23)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu