Logo
Patron serwisu
Ochrona drewna na lata
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Ogród z donicami | 20 pomysłów na rośliny w pojemnikach

Donice w ogrodzie mają wiele ról. Przede wszystkim są miejscem do uprawy roślin, ale mogą też przyciągać uwagę, stanowić dodatkowy element kolorystyczny w kompozycjach, rozjaśniać ciemne miejsca czy akcentować ważne punkty w kompozycji. Przejrzyj galerię 20 zdjęć ogrodów z donicami i zainspiruj się!

Inspirujące pomysły na ogród z donicami

Każda donica, jaką kupujemy do ogrodu powinna pasować do innych elementów małej architektury oraz do stylu ogrodu. Kupując pojemniki na rośliny trzeba zawsze zwrócić uwagę na to, czy będą pasowały do tych, które już mamy – dobierajmy do siebie donice wykonane z tego samego materiału, pasujące do siebie pod względem kolorystycznym i mające podobne kształty. Ważna też jest wielkość donic (powinny móc zapewnić roślinom swobodny rozwój) oraz ich odporność na warunki atmosferyczne.

Warto wybierać pojemniki, które będą nam służyły przez wiele lat – odporne na mrozy. Donice z tworzywa można łatwo uszkodzić, a do tego odbarwiają sią po kilku sezonach. Lepiej postawić na te wykonane z trwalszych materiałów, takie jak klasyczne gliniane, kamienne, betonowe albo metalowe. 

Zobacz galerię 20 ogrodów z różnymi donicami!

Tekst: Małgorzata Wójcik, zdjęcie tytułowe: Flower Council 

 

Autor
Ogród z donicami | 20 pomysłów na rośliny w pojemnikach
Ogród z donicami | 20 pomysłów na rośliny w pojemnikach
Małgorzata Wójcik

Uwielbia przebywać wśród roślin, podglądać je i cieszyć się ich urodą na każdym etapie życia. Nierzadko zdarza się, że z nimi rozmawia... Redaktorka naczelna magazynu Gardeners' World. Edycja Polska, autorka tekstów, pasjonatka roślinnej fotografii. Z wykształcenia architekt krajobrazu.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (23)
Powiązane rośliny