Logo
Logo
64
Okazje

Jakie podłoże kupić do ogrodu i doniczki?

Podłoże uniwersalne to najczęściej kupowana ziemia do uprawy roślin. Jak wskazuje jej nazwa, nadaje się do uprawy większości roślin. Z łatwością kupisz ją w każdym sklepie ogrodniczym. Jeśli zastanawiasz się, którą wybrać, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po najpopularniejszych podłożach uniwersalnych.

Podłoże uniwersalne, czyli jakie?

Uniwersalne podłoże do uprawy roślin (przez wielu ogrodników nazywane po prostu ziemią uniwersalną) to doskonały wybór, gdy uprawiasz wiele roślin! Choć każdy gatunek ma inne wymagania glebowe, to można przyjąć ogólną zasadę, że znaczna większość z nich w pełni zadowoli się podłożem uniwersalnym. Można z powodzeniem stosować je do uprawy, sadzenia i przesadzania wielu gatunków roślin ogrodowych – np. warzyw, ziół i owoców oraz roślin ozdobnych: kwiatów cebulowych i bylin, krzewów i drzew; roślin doniczkowych: domowych i balkonowych; a nawet zakładania trawnika.

Podłoże uniwersalne to w pełni zbilansowana ziemia odpowiednia du uprawy większości roślin ogrodowych i doniczkowych. Zapewnia roślinom środowisko do życia oraz niezbędne składniki pokarmowe do optymalnego, zdrowego wzrostu, obfitych plonów i bujnego kwitnienia!

Jakie podłoże uniwersalne wybrać?

Podłoże uniwersalne jest to mieszanka: torfu wysokiego (utrzymuje powietrze), torfu niskiego (utrzymuje wilgoć), nawozu: startowego lub długodziałającego oraz innych dodatków.

podłoże uniwersalne

Gotowe podłoże uniwersalne

Dedykowane tradycyjnym ogrodnikom, którzy cenią sobie proces przygotowywania podłoża według własnych upodobań. Zawierają startową dawkę nawozu, aby zapewnić wsparcie roślinom na etapie zakorzeniania.

Dostępne w dwóch wersjach – uniwersalnej i uniwersalnej z nawilżaczem.

KUP ONLINE

podłoże uniwersalne  z nawozem długodziałającym

Gotowe podłoże Osmocote uniwersalne

Dedykowane nowoczesnym ogrodnikom, dla których liczy się wysoka jakość i efektywność. Zawierają extra długo działający nawóz Osmocote, który nawozi rośliny przez 6 miesięcy. Dodatkowo zawiera keramzyt, krzemionkę i glinkę, wspomagające napowietrzenie podłoża i polepszenie struktury.

Dostępne w wielu wersjach.

KUP ONLINE


Więcej porad i informacji o produktach marki SUBSTRAL znajdziesz na: www.lovethegarden.com

 

Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)