Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Wystawa ,,Zieleń to życie" 2009

XVII Wystawa „Zieleń to życie" odbędzie się dniach 28-30 sierpnia 2009 w Warszawie, w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

„Zieleń to życie” to wiodące targi roślin, techniki ogrodniczej i architektury krajobrazu w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 269 firm z Polski, Austrii, Belgii, Czech, Francji, Holandii, Niemiec i Włoch.

Targi skierowane są do projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, urzędników odpowiedzialnych za zieleń publiczną w miastach, właścicieli centrów ogrodniczych, handlowców i kupców, hurtowni i marketów, producentów - szkółkarzy, ogrodników i dostawców środków produkcji.

Hasło przewodnie tegorocznej wystawy „Zieleń to życie” brzmi: „Ogród na fali”.

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
Twoja strona ogrodu