Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Honda: Urządzenia do odśnieżania

Zima jednak sypnęła śniegiem i zmusza do odśnieżania, by poruszanie się po chodnikach, ścieżkach czy drogach było bezpieczne. Zobacz urządzenia do odśnieżania firmy Honda oraz przeczytaj porady ekspertów.

Jak i kiedy odśnieżać? Porady ekspertów Honda

Najważniejszą zasadą podczas opadów śniegu, jest jego systematyczne usuwanie. Nawet wówczas, gdy opady nie są intensywne, na nawierzchniach chodników czy dróg gromadzi się warstwa śniegu, która „krzepnie” przy niskiej temperaturze. Wówczas odśnieżanie wymaga więcej wysiłku i czasu. Warto mieć to na uwadze i starać się usuwać śnieg na bieżąco, by nie zalegał na nawierzchniach i nie stwarzał zagrożenia w ruchu.” – radzi Rafał Pęczkowski, Manager Produktu w firmie Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

Dziś, najnowsza technika oferuje nam bardzo wiele różnorodnych rozwiązań ułatwiających odśnieżanie, dzięki czemu zimową porą możemy korzystać nie tylko z odśnieżarek, ale także z maszyn wielozadaniowych, np. ciągnika jednoosiowego Honda FJ500, traktora ogrodowego Honda HF czy ciągnika jednoosiowego Honda F 720 z podłączonym lemieszem do odśnieżania lub zamiatarką przednią. W ten sposób nowoczesny sprzęt, teoretycznie przeznaczony do pracy wiosną i latem, w praktyce – może być eksploatowany również zimą zarówno na terenie prywatnych posesji, jak i w przestrzeniach publicznych.”

Honda_HS550

Uniwersalność w każdym calu – Honda HS 550 E

Mała, lekka i bardzo łatwa w obsłudze odśnieżarka Honda HS 550 E doskonale sprawdza się w odśnieżaniu obszaru wokół budynku, chodników, podjazdów, osiedlowych uliczek. Służy przede wszystkim do szybkiego i systematycznego usuwania śniegu.

Maszyna jest wyposażona w kołowy układ jezdny, zbierak o szerokości 50 cm i cichy, paliwo-oszczędny 4-suwowy silnik spalinowy HONDA o mocy 4,6KM gwarantujący niezawodność i wysoką wydajność oraz komin do wyrzucania śniegu w wybranym kierunku.

Model ten przerzuca do 29 t śniegu w ciągu godziny na odległość 8 m. Ważnym atutem HS 550 E są gumowe nakładki na łopaty wirnika, które dokładnie zgarniają warstwę śniegu z nawierzchni i zabezpieczają płyty chodnikowe i kostkę brukową przed ewentualnymi mechanicznymi uszkodzeniami.

Wielozadaniowość – praktyczne maszyny do pracy o każdej porze roku

Posiadanie maszyn wielozadaniowych zapewnia pełny komfort przez wiele lat – można je praktycznie wykorzystywać do kilku czynności przez cały rok, co ogranicza liczbę potrzebnych maszyn i urządzeń. Taki park maszynowy jest po prostu tańszy – w zakupie, eksploatacji i w serwisowaniu.

Wielofunkcyjny ciągnik jednoosiowy Honda F 720 z zamiatarką, lemieszem i piaskarko-solarką. Jednym z przykładów praktycznych rozwiązań jest ciągnik jednoosiowy Honda F 720 pełniący funkcję jednostki napędowej do szerokiej gamy osprzętu. W połączeniu z zamiatarką bez pojemnika i lemieszem sprawnie usuwa warstwy śniegu, a w połączeniu z rozsiewaczem FBG 550 służy do rozsypywania piasku w celu zabezpieczenia poruszania się po chodnikach. Dołączana do niego także przyczepa transportowa HV 500 zapewnia szybki transport innych narzędzi i śniegu.

Honda F 720, pracujący na nowoczesnym silniku 4-suwowym Honda GX 200 o mocy 5,5KM i pojemności skokowej 200 cm3, posiada wałek odbioru mocy (WOM) i zaczep tylny umożliwiające dołączanie różnego osprzętu. Łatwość manewrowania i obsługi zapewnia skrzynia biegów z 6 przełożeniami do przodu i 2 w tył, mechanizm różnicowy kół, ergonomiczne rączki układu kierowniczego a także system ustawiania kąta położenia kierownicy w pionie i poziomie. Rozwiązanie to służy do dostosowania wysokości kierownicy do wzrostu operatora i warunków pracy. Jednocześnie umożliwia operatorowi wygodne kierowanie z boku maszyny.

Honda F 720 z zamiatarka Honda_HF 2417 z zamiatarka
Honda F 720 z zamiatarką FBZ 120 Zamiatarka przednia współpracuje z ciągnikiem jednoosiowym Honda F 720 i traktorami ogrodowymi Honda HF 2417 i HF 2622.

Do odśnieżania cienkiej warstwy śniegu służy zamiatarka przednia FBZ 120 o szerokości roboczej 120 cm. Efektywność pracy zwiększa mechaniczne dostosowanie prędkości obrotowej szczotek o różnej gęstości i twardości do grubości warstwy śnieżnej a także regulacja wysokości szczotek i kąta zamiatania, który umożliwia odkładanie śniegu na lewo, prawo lub na wprost.

Do usuwania grubszej warstwy śniegu i błota pośniegowego można wykorzystać lemiesz 118 o szerokości roboczej 118 cm, wyposażony w dwustronną odkładnicę z regulowanym kątem natarcia i ustawieniem wysokości. Gumowa listwa chroni nawierzchnie przed uszkodzeniami mechanicznymi i zapewnia dokładne odśnieżanie. Urządzenie, łatwe w montażu i demontażu, współpracuje z ciągnikiem jednoosiowym Honda F 720, glebogryzarkami Honda z serii FJ500 i traktorami ogrodowymi Honda HF 2417 i HF 2622.

Praktycznym rozwiązaniem do zabezpieczania poruszania się po ciągach komunikacyjnych jest rozsiewacz FBG 550, który zimą pełni funkcję piaskarko-solarki, a w pozostałych porach roku służy do rozsiewania nasion czy granulatu na Orlikach. FBG 550 z trwałym i pojemnym zasobnikiem o nośności 900 kg i pojemności 550 l, współpracuje z ciągnikiem jednoosiowym Honda F 720, glebogryzarkami Honda z serii FJ500 i traktorami ogrodowymi Honda HF 2417 i HF 2622.

Honda F 720_z lemieszem do odsniez Honda_FJ500 SER_z lemieszem do odsniezania
Honda_HF2417 z lemieszem
Honda F 720 z lemieszem Glebogryzarka Honda FJ500 Traktor Honda HF 2417

Cienką warstwę suchego śniegu po świeżym opadzie można także szybko usunąć za pomocą dmuchawy SSBL E – elementu wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool. Dmuchawa średnicy 28 cm, generująca silny strumień powietrza ukierunkowany równolegle do ziemi, zapewnia szybkie i efektywne oczyszczenie niewielkich powierzchni przy domu.

Źródło: Honda

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!