Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Kress: Nowa piła szablasta 1200 SPE

Piła szablasta 1200 SPE marki KRESS dostępna jest w ofercie wyłącznego dystrybutora marki KRESS w Polsce – Lange Łukaszuk sp. j. Wytrzymałość i precyzja piły zadowoli najbardziej wybrednego użytkownika.

Piła szablasta 1200 SPE stanowi niezbędnik każdego, kto w profesjonalny sposób zajmuje się cięciem elementów wykonanych z drewna, blachy czy stali.


Praca piłą, dzięki specjalnej osłonie przekładni (pokryta jest całkowicie gumą) jest bardziej wygodna. Odczuwalna redukcja wibracji sprawia, że użytkowanie narzędzia staje się bardziej komfortowe. Silnik o mocy znamionowej 1200 Wat czyni piłę odpowiednią do każdego rodzaju robót, gwarantując najlepsze parametry cięcia, nawet w dużej wilgotności.

Praca w trybie podcinania zapobiega powstawaniu nieestetycznych "zadziorów". Jest to szczególnie istotne w przypadku prac w drewnie.

Piła szablasta 1200 SPE została wyposażona w system preselekcji prędkości. Za pomocą 6–stopniowego pokrętła umieszczonego z boku obudowy, użytkownik może wstępnie ustawić prędkość początkową, aby wyeliminować moment zaskoczenia potężną mocą piły.

Pełnofalowe sterowanie elektroniczne częstotliwości skoków (0–2600 skoków na minutę) pozwala na pełną optymalizację obciążenia silnika, dostosowując prędkość skokową do rodzaju ciętego materiału. Funkcja ta chroni silnik przed przegrzaniem.

Żywotność narzędzia zwiększają specjalnie utwardzone elementy przekładni, stalowe łożyska najwyższej jakości i wytrzymała obudowa. Z kolei na wydajność cięcia ma wpływ dłuższy, czterometrowy kabel zasilający, który umożliwia pracę nie tylko przy samym źródle zasilania.

Wymiana brzeszczotu nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Następuje ona poprzez odkręcenie tulejki i ręczne wyjęcie brzeszczotu. Długą żywotność brzeszczotów gwarantuje zastosowanie ogranicznika głębokości cięcia, który jest również regulowany beznarzędziowo.

Ogranicznik chroni również użytkownika oraz mechanizm przekładni przed przypadkowym zablokowaniem brzeszczotu, czyniąc piłę szablastą 1200 SPE jeszcze bezpieczniejszą.

Dane techniczne:

 • Moc: 1200 Wat
 • Skoki bez obciążenia: 0–2600/min.
 • Długość skoku: 28 mm
 • Max wymiary cięcia:
 1. Drewno: 300 mm
 2. Stal, rury stalowe: 130 mm
 3. PVC: 160 mm
 • Długość/wysokość narzędzia: 460/60 mm
 • Ciężar: 4 kg

Cena: 1289 zł (netto)

2009-05-08


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu