Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Kress: Nowa piła szablasta 1200 SPE

Piła szablasta 1200 SPE marki KRESS dostępna jest w ofercie wyłącznego dystrybutora marki KRESS w Polsce – Lange Łukaszuk sp. j. Wytrzymałość i precyzja piły zadowoli najbardziej wybrednego użytkownika.

Piła szablasta 1200 SPE stanowi niezbędnik każdego, kto w profesjonalny sposób zajmuje się cięciem elementów wykonanych z drewna, blachy czy stali.


Praca piłą, dzięki specjalnej osłonie przekładni (pokryta jest całkowicie gumą) jest bardziej wygodna. Odczuwalna redukcja wibracji sprawia, że użytkowanie narzędzia staje się bardziej komfortowe. Silnik o mocy znamionowej 1200 Wat czyni piłę odpowiednią do każdego rodzaju robót, gwarantując najlepsze parametry cięcia, nawet w dużej wilgotności.

Praca w trybie podcinania zapobiega powstawaniu nieestetycznych "zadziorów". Jest to szczególnie istotne w przypadku prac w drewnie.

Piła szablasta 1200 SPE została wyposażona w system preselekcji prędkości. Za pomocą 6–stopniowego pokrętła umieszczonego z boku obudowy, użytkownik może wstępnie ustawić prędkość początkową, aby wyeliminować moment zaskoczenia potężną mocą piły.


Pełnofalowe sterowanie elektroniczne częstotliwości skoków (0–2600 skoków na minutę) pozwala na pełną optymalizację obciążenia silnika, dostosowując prędkość skokową do rodzaju ciętego materiału. Funkcja ta chroni silnik przed przegrzaniem.

Żywotność narzędzia zwiększają specjalnie utwardzone elementy przekładni, stalowe łożyska najwyższej jakości i wytrzymała obudowa. Z kolei na wydajność cięcia ma wpływ dłuższy, czterometrowy kabel zasilający, który umożliwia pracę nie tylko przy samym źródle zasilania.

Wymiana brzeszczotu nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Następuje ona poprzez odkręcenie tulejki i ręczne wyjęcie brzeszczotu. Długą żywotność brzeszczotów gwarantuje zastosowanie ogranicznika głębokości cięcia, który jest również regulowany beznarzędziowo.

Ogranicznik chroni również użytkownika oraz mechanizm przekładni przed przypadkowym zablokowaniem brzeszczotu, czyniąc piłę szablastą 1200 SPE jeszcze bezpieczniejszą.

Dane techniczne:

 • Moc: 1200 Wat
 • Skoki bez obciążenia: 0–2600/min.
 • Długość skoku: 28 mm
 • Max wymiary cięcia:
 1. Drewno: 300 mm
 2. Stal, rury stalowe: 130 mm
 3. PVC: 160 mm
 • Długość/wysokość narzędzia: 460/60 mm
 • Ciężar: 4 kg

Cena: 1289 zł (netto)

2009-05-08


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu