Logo
Logo
Do góry

Polbruk: Eleganckie ogrodzenie murowane – system ogrodzeniowy Antara

System gotowych elementów murowych Polbruk Antara stworzy wokół domu eleganckie i solidne ogrodzenie, będące atrakcyjną wizytówką domu. Tworzą go bloczki, które z powodzeniem wykorzystywać można do tworzenia konstrukcji filarów, murków, podmurówek lub nawet całych elementów ogrodzeń.

 

Posesja dobrze ogrodzona

Wiele jest rodzajów i pomysłów na ogrodzenie terenu, jednak coraz większą popularność zdobywają rozwiązania murowane, które często łączone są z drewnianymi lub wykonanymi z metalu przęsłami. Zwolenników zyskują między innymi dzięki eleganckiemu wyglądowi oraz doskonałej trwałości niewymagającej zbyt wielu prac konserwacyjnych.

Standardowo, tego typu murowane konstrukcje składają się z fundamentu, słupków, cokołów i przęseł, a także bramy i furtki. Słupki i cokoły wykonać można z różnych materiałów – klinkieru, kamienia, cegły, pustaków czy bloczków silikatowych, w każdym z tych przypadków wymagać to będzie jednak dość dużych umiejętności murarskich.

Doskonałą alternatywą dla tego typu rozwiązań, zwłaszcza jeśli chcemy zmniejszyć koszty i przyspieszyć prace związane z budową ogrodzenia, stanowi system gotowych elementów ogrodzeniowych Polbruk Antara. Tworzą go bloczki, które z powodzeniem wykorzystywać można do tworzenia konstrukcji filarów, murków, podmurówek lub nawet całych elementów ogrodzeń.

Dostępne są one w trzech różnych kształtach i rozmiarach – pustak międzysłupkowy dwustronnie łamany (20x40x18 cm), pustak międzysłupkowy połówka trójstronnie łamany (20x20x18 cm) oraz pustak słupkowy trójstronnie i czterostronnie łamany (20x40x18 cm). Dzięki temu z łatwością dobierzemy akcesoria dopasowane do własnych potrzeb i rozmiarów posesji.

Polbruk Antara, to jednak nie tylko nowoczesny system gotowych elementów pozwalających na proste i szybkie wznoszenie ogrodzeń, ale również sposób na atrakcyjne otoczenie posesji. Bloczki wykonane są z łupanych pustaków bez pionowych spoin, dzięki czemu doskonale naśladują wyglądem naturalne, kamienne segmenty.

Eleganckie ogrodzenie murowane – system ogrodzeniowy Polbruk Antara
Polbruk Antara w wersji klasycznej. W wersji nowoczesnej na zdjęciu tytułowym (na górze).

Dodatkowo, wszystkie elementy dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych – żółtym, grafitowym oraz paloma, czyli trzech uniwersalnych barwach, w których kamień występuje w naturze. Nie będzie więc większego problemu z dopasowaniem koloru do przęseł, a także elewacji i dachu budynku.

W klasycznych i dworkowych aranżacjach sprawdzą się bloczki w ciepłej żółci, natomiast kompozycje nowoczesnych obiektów uzupełnią elementy w wersji grafitowej lub paloma. W kolekcji znajdują się również akcesoria uzupełniające w postaci daszków słupkowych i międzysłupkowych (28x22,5x5,5 cm), które będą stanowić eleganckie zwieńczenie całej konstrukcji.

Polbruk Antara zawiera, więc niezbędne przedmioty do wykonania kompletnego ogrodzenia, które w gustowny sposób domkną otoczenie domu. Bloczki mają jeszcze jedną zaletę. Doskonale sprawdzą się również, jako materiał do tworzenia murków oporowych, które stylistycznie skomponują się z ogrodzeniem.

System gotowych elementów murowych Polbruk Antara

Pustak międzysłupkowy dwustronnie łamany - wymiary: 20 x 40 x 18 cm
Pustak międzysłupkowy połówka trójstronnie łamany - wymiary: 20 x 20 x 18 cm
Pustak słupkowy trójstronnie lub czterostronnie łamany - wymiary: 20 x 40 x 18 cm
Daszek słupkowy/ międzysłupkowy płaski - wymiary: 28 x 22,5 x 5,5 cm

Źródło: Polbruk

Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu