Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021
Do góry

Dzień sadzenia roślin cebulowych z sąsiadami

Kwitnące rośliny cebulowe jako pierwsze po zimie, sprawiają, że okolica wypełnia się wiosennymi kolorami. Nie musimy ich sadzić w samotności. Czy dzień sadzenia roślin cebulkowych wraz z sąsiadami nie będzie o wiele lepszym pomysłem? Będzie to dobra okazja do spotkań lub powitania nowych sąsiadów. Nagrodą za trud włożony w tę pracę będą wiosenne kwitnące cebulki.

 

Przygotowanie do wielkiego dnia

Dzień sadzenia roślin cebulkowych stwarza całej okolicy szansę do wspólnej zabawy. Mogą w niej uczestniczyć młodzi i starzy. Nie ma lepszego sposobu na przełamanie lodów niż wspólne brodzenie w błocie.

Wybierz datę i wrzuć do skrzynek pocztowych wszystkich sąsiadów pismo zapowiadające dzień sadzenia roślin cebulkowych. Gdy już będziesz wiedzieć, kto weźmie w nim udział, możecie w grupie wybrać i kupić cebulki w centrum ogrodniczym lub innym sklepie. Może niech to będą tulipany, narcyzy, hiacynty, krokusy i szafirki?

Dzień sadzenia roślin cebulowych z sąsiadami
W dniu sadzenia cebulek każdy przynosi ze sobą rękawice ogrodowe, łopatkę, konewkę, szufelkę i szczotkę, itd. I teraz można już zacząć sadzenie!

Sadzenie roślin cebulowych

Wrzesień i do końca października to najlepszy okres sadzenia roślin cebulowych. Od września do połowy grudnia centra ogrodnicze i sklepy dla majsterkowiczów oraz inne oferują szeroki wybór kwiatów cebulkowych.

Sadzenie jest proste: wykop w ziemi dziurę o głębokości dwukrotnej wysokości cebulki, umieścić w niej cebulkę i przysyp ziemią. Po posadzeniu, podlej cebulki, aby mogły zacząć się dobrze rozwijać.

Miła niespodzianka na wiosnę

Wzbogaćcie ten radosny wygląd okolicy i napełnijcie koszyki lub kubełki różnymi odmianami wielokolorowych kwiatów cebulowych.

Następnie wybierzcie przypadkowe miejsca w swojej okolicy, w których można porozstawiać lub posadzić cebulki.

Inna możliwość: posadźcie cebulki kwiatowe tak, aby powstały ozdobne kształty, np. serca. Czyż może być większa niespodzianka kolejnej wiosny?

Kilka miesięcy później, gdy cebulki zaczynają kwitnąć, cała okolica może podziwiać pierwsze kwiaty i wspominać dzień sadzenia cebulek jako wyjątkowo dobrze spędzony.

Tekst i zdjęcie: iBulb.org

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
 
Twoja strona ogrodu