Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Husqvarna: Kosiarki do dużych ogrodów i nie tylko

Nowoczesne kosiarki o zerowym promieniu skrętu przeznaczone są do profesjonalnej, wydajnej pracy w parkach, ogrodach oraz koszenia zieleni przydrożnej. Cechuje je zwrotność i wytrzymałość. Maszyny z serii ZTH dobrze nadają się do intensywnej, ciągłej pracy i częstego transportu.
Dzięki oddzielnemu hydraulicznemu napędowi kół można manewrować z niezwykłą precyzją, a kosiarka obracając się wokół własnej, osi ma zerowy promień skrętu.

Sterowana za pomocą dźwigni kosiarka ZTH Husqvarna powstała w USA, stając się profesjonalnym i popularnym narzędziem pracy profesjonalistów. Kosiarki te sprawdzają się najlepiej na dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie przy wysokich prędkościach, zapewniają olbrzymią wydajność.

Wydajność i wygoda użytkowania kosiarki do trawy, czyli konkrety...

  • Duże, szerokie koła tylne rozkładają ciężar maszyny na dużą powierzchnię, co skutkuje minimalnym zgnieceniem trawy.
  • Nisko umieszczony środek ciężkości nadaje maszynie bardzo dobre własności trakcyjne i stabilność, co jest szczególnie ważne podczas pracy w nierównym terenie.
  • System chłodzenia sprawia, że poszczególne podzespoły pracują w optymalnej temperaturze - nawet w gorący dzień.
  • Trwała i jednolita rama wykonana ze spawanej stali i wytrzymałe przednie koła samonastawne ze stożkowymi łożyskami rolkowymi zapewniają długą i wydajną pracę.
  • Wygodne stanowisko operatora i efektywne wytłumienie drgań maszyny zmniejszają wysiłek i podnoszą komfort pracy. Fotel jest dodatkowo wyposażony w system EVC (elastometrycznej kontroli drgań).
  • Maszyny mają niewielkie rozmiary, łatwo je załadować i rozładować, są wygodne w częstym transporcie.
  • Łatwy dostęp podczas prac serwisowych.

"Podwozie kosiarek jest otwarte. Korki spustowe oleju, punkty smarowania, podzespoły elektryczne, a także regulacja urządzenia tnącego i układu hydraulicznego są bardzo wygodnie rozmieszczone, dzięki czemu czas postojów jest maksymalnie skracany. Ponadto, łatwy do zdjęcia panel pod stopami operatora zapewnia dostęp do góry urządzenia tnącego, na potrzeby czyszczenia, np. smarowania piast czy wymiany pasków"- powiedział Paweł Przywózki, ekspert firmy Husqvarna.

Kosiarka husqvarna idealna do koszenia dużych powierzchni
Kosiarka Husqvarna idealna do koszenia dużych powierzchni (fot. Husqvarna)

Profesjonalni użytkownicy mogą wybierać wśród następujących modeli:

Kosiarka do trawy Husqvarna PZ 29D

Szybka i wydajna maszyna z silnikiem wysokoprężnym o dużej mocy, należąca do największych kosiarek o zerowym promieniu skrętu. Bardzo solidna i jednocześnie wygodna w użytkowaniu. Kosi dokładnie, rozrzucają równomiernie ścinki trawy - nawet przy dużej prędkości jazdy. Kosiarka PZ 29D może zostać wyposażona w urządzenie tnące z wyrzutem bocznym lub w urządzenie Combi, co powala na zmianę trybu koszenia z rozdrabniania na tylny wyrzut i odwrotnie.

Kosiarka do trawy Husqvarna PZ 29

Model z silnikiem benzynowym należący do serii PZ to połączenie dużej mocy, wydajności i trwałości. Jest to niezwykle wydajna maszyna, która radzi sobie z dużymi terenami, pozostawiając perfekcyjnie skoszony trawnik i równomiernie rozłożone ścinki trawy - nawet przy dużej prędkości jazdy. PZ 29 może zostać wyposażona w urządzenie tnące z wyrzutem bocznym lub urządzenie Combi, umożliwiające zarówno rozdrabnianie, jak i pracę z tylnym wyrzutem.

Kosiarka do trawy Husqvarna P-ZT 26

Maszyna ta zawdzięcza wysokie osiągi dwucylindrowemu silnikowi Kawasaki FX. Wygodne miejsce pracy z łatwo dostępnymi urządzeniami sterującymi i ergonomicznie wyprofilowanymi dźwigniami. Unoszenie urządzenia tnącego i zmiana wysokości cięcia za pomocą pedału umożliwia prostą i szybką regulację. Model P-ZT 26 może zostać wyposażony w urządzenie tnące z wyrzutem bocznym lub urządzenie Combi, umożliwiające koszenie z rozdrabnianiem i tylny wyrzut.

źródło: Husqvarna


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu