Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Kosiarki do dużych ogrodów i nie tylko

Nowoczesne kosiarki o zerowym promieniu skrętu przeznaczone są do profesjonalnej, wydajnej pracy w parkach, ogrodach oraz koszenia zieleni przydrożnej. Cechuje je zwrotność i wytrzymałość. Maszyny z serii ZTH dobrze nadają się do intensywnej, ciągłej pracy i częstego transportu.
Dzięki oddzielnemu hydraulicznemu napędowi kół można manewrować z niezwykłą precyzją, a kosiarka obracając się wokół własnej, osi ma zerowy promień skrętu.

Sterowana za pomocą dźwigni kosiarka ZTH Husqvarna powstała w USA, stając się profesjonalnym i popularnym narzędziem pracy profesjonalistów. Kosiarki te sprawdzają się najlepiej na dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie przy wysokich prędkościach, zapewniają olbrzymią wydajność.

Wydajność i wygoda użytkowania kosiarki do trawy, czyli konkrety...

 • Duże, szerokie koła tylne rozkładają ciężar maszyny na dużą powierzchnię, co skutkuje minimalnym zgnieceniem trawy.
 • Nisko umieszczony środek ciężkości nadaje maszynie bardzo dobre własności trakcyjne i stabilność, co jest szczególnie ważne podczas pracy w nierównym terenie.
 • System chłodzenia sprawia, że poszczególne podzespoły pracują w optymalnej temperaturze - nawet w gorący dzień.
 • Trwała i jednolita rama wykonana ze spawanej stali i wytrzymałe przednie koła samonastawne ze stożkowymi łożyskami rolkowymi zapewniają długą i wydajną pracę.
 • Wygodne stanowisko operatora i efektywne wytłumienie drgań maszyny zmniejszają wysiłek i podnoszą komfort pracy. Fotel jest dodatkowo wyposażony w system EVC (elastometrycznej kontroli drgań).
 • Maszyny mają niewielkie rozmiary, łatwo je załadować i rozładować, są wygodne w częstym transporcie.
 • Łatwy dostęp podczas prac serwisowych.

"Podwozie kosiarek jest otwarte. Korki spustowe oleju, punkty smarowania, podzespoły elektryczne, a także regulacja urządzenia tnącego i układu hydraulicznego są bardzo wygodnie rozmieszczone, dzięki czemu czas postojów jest maksymalnie skracany. Ponadto, łatwy do zdjęcia panel pod stopami operatora zapewnia dostęp do góry urządzenia tnącego, na potrzeby czyszczenia, np. smarowania piast czy wymiany pasków"- powiedział Paweł Przywózki, ekspert firmy Husqvarna.

Kosiarka husqvarna idealna do koszenia dużych powierzchni
Kosiarka Husqvarna idealna do koszenia dużych powierzchni (fot. Husqvarna)

Profesjonalni użytkownicy mogą wybierać wśród następujących modeli:

Kosiarka do trawy Husqvarna PZ 29D

Szybka i wydajna maszyna z silnikiem wysokoprężnym o dużej mocy, należąca do największych kosiarek o zerowym promieniu skrętu. Bardzo solidna i jednocześnie wygodna w użytkowaniu. Kosi dokładnie, rozrzucają równomiernie ścinki trawy - nawet przy dużej prędkości jazdy. Kosiarka PZ 29D może zostać wyposażona w urządzenie tnące z wyrzutem bocznym lub w urządzenie Combi, co powala na zmianę trybu koszenia z rozdrabniania na tylny wyrzut i odwrotnie.

Kosiarka do trawy Husqvarna PZ 29

Model z silnikiem benzynowym należący do serii PZ to połączenie dużej mocy, wydajności i trwałości. Jest to niezwykle wydajna maszyna, która radzi sobie z dużymi terenami, pozostawiając perfekcyjnie skoszony trawnik i równomiernie rozłożone ścinki trawy - nawet przy dużej prędkości jazdy. PZ 29 może zostać wyposażona w urządzenie tnące z wyrzutem bocznym lub urządzenie Combi, umożliwiające zarówno rozdrabnianie, jak i pracę z tylnym wyrzutem.

Kosiarka do trawy Husqvarna P-ZT 26


Maszyna ta zawdzięcza wysokie osiągi dwucylindrowemu silnikowi Kawasaki FX. Wygodne miejsce pracy z łatwo dostępnymi urządzeniami sterującymi i ergonomicznie wyprofilowanymi dźwigniami. Unoszenie urządzenia tnącego i zmiana wysokości cięcia za pomocą pedału umożliwia prostą i szybką regulację. Model P-ZT 26 może zostać wyposażony w urządzenie tnące z wyrzutem bocznym lub urządzenie Combi, umożliwiające koszenie z rozdrabnianiem i tylny wyrzut.

źródło: Husqvarna


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu